VOJTECH ROUSKA
9.9.2020
Kategorie: Politika

Zase nás čeká roušková hysterie, vláda lže lidem

Sdílejte článek:

JAN ZIEGLER

blogerzieV pondělí se něco řekne, aby to už v úterý neplatilo. Zmatky, tvrzení proti tvrzení a chaos. Tak vypadá český boj proti koronaviru. Plošná opatření prý nebudou, aby se od zítřka nařídily roušky v celé zemi.

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch je vážně zralý na rezignaci, protože neví, co říká, a dělá si z lidí legraci. Podle něj budou od čtvrtka 8. září roušky povinné ve všech vnitřních prostorách veřejných budov v celé České republice, přitom donedávna vrchnost tvrdila, že plošné opatření se zavádět nebudou.

„Názory na nošení roušek rozdělují veřejnost, rozumím však tomu, že v některých situacích mohou být užitečné. Problém však je v tom, že Babišově vládě nikdo nevěří, protože každou chvíli vykládá něco jiného, mění pravidla ze dne na den a mezi lidmi vyvolává akorát zmatek. Jsem také spolumajitelem jednoho pražského klubu a nerozumím tomu, proč máme zavírat zrovna o půlnoci. To mezi půlnocí a šestou ráno se koronavirus vyskytuje a jindy ne. Nikdo nám nic nevysvětlil,“ zlobí se středočeský krajský zastupitel Michael Pánek (ODS).

Ministr Vojtěch zdůvodňuje nové opatření tím, že prudce roste počet nakažených. To je sice pravda, ale pravdou rovněž je, že u drtivé většiny nakažených má nemoc mírný průběh nebo jsou dokonce bez příznaků. Chápu, že jsou místa, kde je nošení roušek nutné, jako třeba nemocnice a další zdravotnická zařízení, ale opakuji, bylo slíbeno vládou i některými odborníky, že už nebudou zaváděna plošná opatření! A najednou, roušky se budou uvnitř nosit v celé zemi. K tomu nevidím důvod, protože onemocnění COVIDem 19 je v regionech rozšířené různě, tak proč tímto opatřením otravovat v místech, kde je nebezpečí nákazy nulové nebo minimální?

Pak se nelze divit tomu, že lidé jsou naštvaní a v anketě u článku na iDNES.cz je většina hlasujících proti tomuto opatření.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2021: *****

Ilja Baudyš 1000,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, ing. Tomáš Šimčík 200,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Karel Kubela 83,- Kč, Martin Vavřinka 50,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Dagmar Sokolová 200,- Kč, Josef Tichý 1000,- Kč, Martina Kosková 350,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Vlastimil Kůs 500,- Kč, Martin Ondráček 200,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč

Celkem za měsíc: 12 244,- Kč
Vybráno 34.98%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 096 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (26 votes, average: 4,23 out of 5)
Loading...
89 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)