zemannemocnicebabis
26.11.2021
Kategorie: Ekonomika, Exklusivně pro PP

Zásadním problémem dneška je to, že značná část občanů České republiky nevěří vrcholným představitelům svého státu

Sdílejte článek:

RUDOLF BARANEK

BARANEKVe sdělovacích prostředcích se každodenně dozvídáme, že Česká republika má několik zásadních problémů. Inflace, prudké zdražování životních potřeb, zabijácký chaos v cenách plynu a elektřiny, opět prudký vzestup pandemie covidu 19 a obrovský státní dluh. To všechno dohromady znamená, že značná část občanů České republiky je naprosto ohrožena ve své podstatě. A je téměř jedno, jestli jde o zaměstnance, OSVČ nebo drobného a středního soukromníka. Je velmi zle a navíc občan České republiky zjistil, že ve státě z tzv. elity není momentálně nikdo, komu by šlo věřit, že dokáže národ z tohoto nebezpečného marasmu vyvést!!!

Vrátím se k titulku tohoto článku. Strana soukromníků České republiky po celou dobu vlády Andreje Babiše na něm nenechala nit suchou. Až jste někteří psali, abychom to nepřeháněli. Nepřeháněli jsme to!!! Andrej Babiš a jím vybraní lidé mají zásadní slovo v České republice 8 let. Babiš za těch 8 let jednoznačně ukázal, že by velmi pozorným „studentem“ metod vládnutí KSČ a STB. Tento Slovák po celou dobu své moci lhal, podváděl, mystifikoval a cíleně rozděloval český národ. Metody STB a KSČ pouze zmodernizoval. Ani u některých jeho nejbližších vládních spolupracovníků nelze použít tzv. politickou korektnost. Schillerová, Havlíček, Dostálová a další se ukázali jako lidští zmetci. Neustálým lhaním např. kolem „podpůrných“ programů souvisejících s covidem 19 zničili nespočet hlavně OSVČ, drobných a malých soukromníků, kteří nikdy žádnou podporu nedostali.

Nikdo už nespočítá, kolik soukromníků zkrachovalo ne vlastní vinou a kolik jich podnikání ukončilo a odešlo do zaměstnaneckého poměru. Tvrdím, že i toto bylo jejich záměrem. Výše uvedené „dámy a pánové“ se také podíleli na akci, kdy velké řetězce byly otevřeny a malí museli mít své živnosti zavřeny. Vše měl Babiš společně s ČSSD a KSČM jištěno většinou v parlamentu. Velké množství poslanců za ANO nemělo svůj názor!!! Byly to loutky svého vůdce. Za všechny loutky upozorním na poslance jménem Bžoch. Kdyby Andrej Babiš např. znásilnil nezletilou na Staroměstském náměstí, poslanec Bžoch by to večer v televizi uměl odůvodnit. A takových beznázorových kašpárků bylo více. Ale pozor, jsou sice v opozici, ale opět mají mnozí imunitu a připravují se na zvrat. Už při prvním jednání parlamentu ukázali, že jejich drzost nezná hranic. Navíc mají v hlavě to, že přes některé jejich přehmaty je volilo hodně přes 1 milion nepoučitelných lidí.

Volby rozhodly, že v čele státu bude středopravicová koalice 5 stran v čele s Petrem Fialou. Jak už jsem po volbách napsal, kdybych už 32 let stále neusiloval o úspěch stavovské politické strany, tak bych byl jako konzervativní pravičák velmi spokojen s výsledkem parlamentních voleb. Babiš v opozici, KSČM a ČSSD mimo sněmovnu a Piráti pouze se 4 poslanci. Téměř neuvěřitelné se stalo skutečností.

Co nás tedy čeká s novou vládou. Jak už jsem psal, po volbách jsem byl na kávě s jedním bývalým viceguvernérem ČNB. Když jsem byl po revoluci místopředsedou Tripartity, tam jsme se seznámili. Položil jsem mu otázku, co může nová středopravicová vláda se situací v republice udělat? Už teď se dá říct, že téměř nic, co by národ ubezpečilo, že volil dobře!! Před novou vládou je nespočet nebývalých problémů, o kterých už teď víme, a v průběhu krátké doby vyvstanou nové, o kterých ani netušíme!!! To byla základní odpověď a pokračoval. Drahota, která bude ještě horší, energetická krize, čipový hladomor, nastupující dopravní krize, krize autoprůmyslu, nutnost plnit Green Deal EU, nutnost osekat veřejný dluh o stovky miliard (základní předvolební slib) atd. atd. A dodal, že covid 19 zdaleka neřekl poslední slovo. A už dnes vidíme, že neřekl. Nová vládní garnitura nebude mít na nic peníze a jejím největším úspěchem bude, když do půl roku po volbách nezačnou sociální nepokoje vyvolané neúnosnou drahotou pro většinu národa!!!

Musíme také počítat s tím, že značné množství drobných, malých a středních soukromníků zkrachuje nebo to zabalí samo. Stát je nepodrží!!! Mnozí z nich to v tento moment netuší, ale přijde to rychle, dodal na závěr. Souhlasil s mým názorem, že se soukromníci mají dnes hůře než jejich stát. Vládnoucí garnitura si, když to jinak nepůjde, opět půjčí peníze a nějak to okecá. Když to nepůjde ani potom, tak jak říkal Josef Goebels, se stáhnou do předem připravených pozic. Když jsem obsah tohoto rozhovoru řekl svému kamarádovi, který úspěšně podniká, je lidovec a dá se říct, že máme na svět hodně podobný názor, tak z něho vyjelo – ještě nezačali vládnout a už je kritizujete. Vysvětlili jsme si následně, že to není kritika, ale obavy z budoucna. Nová vláda převezme zemi v nejhorší polistopadové situaci. A to nevíme ještě, na co všechno přijdou, když takzvaně otevřou v úřadech šuplíky.

Ve vedení Strany soukromníků České republiky jsme se dohodli, že velmi poctivě prostudujeme prohlášení nové vlády a připravíme připomínky hlavně z pohledu soukromníků. Pokusíme se o tom jednat. I když historicky víme, že ODS už od dob Václava Klause má velmi ráda hlasy soukromníků a jejich rodin a že po volbách v přemíře státnických povinností na problémy malých a středních soukromníků zapomíná. V tom jsou ale všichni stejní. Je to ale „pravicová“ vláda, tak věříme, že se budou chovat jinak než Babiš a lidé budou mít důvod jim věřit. Uvidíme.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc prosinec 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, RNDr. Richard Čapek CSc. 400,- Kč, Eva Edler 300,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Lenka Poncarová 300,- Kč, Martin Dindoš 500,- Kč, PharmDr. Lubomír Vylíčil 5000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jiří Sika 200,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Pavel Fila 50,- Kč

Celkem za měsíc: 11 000,00 Kč
Vybráno 31.42%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 725 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (22 votes, average: 3,50 out of 5)
Loading...
60 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)