VIRROUSKA
22.3.2020
Kategorie: Exklusivně pro PP, Společnost

Zaručený lék zatím neobjeven

Sdílejte článek:

RUDOLF MLÁDEK

MLADEKRÚdajně celkem ve třech studiích vypracovaných experty z Číny, Austrálie a Francie se uvádí , že chlorochin s azithromycinem vykazuje 100% úspěšnost při léčbě koronavirem ve velmi krátké době šesti dnů. To píší americká média. Zní to sice jako zázrak, ale seriózní lékařské a vědecké potvrzení už média neuvádějí. Leč každá naděje je dobrá.


Proto prezident Trump oznámil, že americké Centrum pro kontrolu nemocí a prevenci schválilo použití léku chlorochin při léčbě pacientů s koronaviry. Dodejme ale, že Trump vyzval výzkumná pracoviště, aby zkoušely všechny možné typy léků a jejich kombinace, protože i Číňané přiznávali, že úspěchy měli s jakousi kombinací, kterou nazývali “koktejly“. „Mohlo by to změnit pravidla hry, ale také nemuselo,“ připustil prezident Trump. (1)

Takže zatím žádné jistoty tu nemáme a to i tehdy, když Marek Green, americký lékař a armádní chirurg tvrdí, že kombinace chlorochinu s azithromycinem odstranila virus za několik dnů u všech testovaných dobrovolných pacientů. Jeho výsledky ale zveřejňuje portál, který o titul seriózního periodika zatím bojuje. (2) Navíc se tu upozorňuje, že tato kombinace má vedlejší účinky podobné drogám a může způsobit oční problémy.

O malaricích se hovořilo již při vzniku choroby COVID-19, ale brzy se ukázalo, že jejich nasazení nebylo úspěšné. Původní, jinak spolehlivý lék proti malárii, tedy chlorochin, nezabíral. Jeho novější verze hydroxychloroquinu smíchaná s azithromycinem se jeví jako úspěšnější, ale optimistickým laboratorním číslům musíme dávat váhu i propagační. Všichni se bojí paniky a nekontrolovatelného stavu a tak optimistické zprávy jsou vítány více než vřele.

Kombinace malarika s lékem na bronchitidu zní příliš neuvěřitelně, takže se nechce věřit, že tohle by měl být ten zázračný očekávaný lék. Čeští lékaři proto výmluvně krčí rameny a raději čekají na Remdesvir od firmy Gilead Sciences. Remdesvir by měl zpomalit infekci zdravých buněk a urychlit léčbu. Jeho nasazení v nemocnici v Columbu (Ohio) sice mělo dobrý výsledek u jedno pacienta, ale u dalších nikoliv. Zkoušejí se proto i další cesty. „Většině stačí kapky na kašel a vitaminy“ , říká primář Pavel Dlouhý, který vyléčil koronavirus v ústecké Masarykovy nemocnici. (3).

Oficiálně tedy není potvrzeno nic, co by se lékem na COVID-19 dalo nazvat. To, že se usilovně v celém světě hledá, co by na koronavir zabralo, je nesporné. A to také představuje naději pro všechny nemocné, protože o možnosti vakcíny totiž lékaři hovoří v horizontech jednoho i více let. To by dnešní aktuální problém samozřejmě neřešilo. Cesta pokus-omyl sice nezní moc vědecky, ale jakýkoliv pozitivní posun je vítán. Mrtví úděsně a neúprosně přibývají.
Zdroje
(1)https://ct24.ceskatelevize.cz/svet/3064694-trump-vyzval-k-urychlenemu-schvaleni-leku-na-koronavirus
(2) https://www.thegatewaypundit.com/2020/03/huge-development-now-3-international-studies-find-chloroquine-with-azithromycin-shows-100-success-rate-in-treating-coronavirus-in-6-days-video/
(3) Zdroj: https://www.idnes.cz/usti/zpravy/pavel-dlouhy-masarykova-nemocnice-koronavirus.A200320_195317_usti-zpravy_cern?zdroj=top

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2020: *****

ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Jakub Malinovský 36,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, Hana Rohlíčková 200,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jaroslava Kováříková 100,- Kč

Celkem za měsíc: 2 136,00 Kč
Vybráno 6.10%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 739 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (11 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
loading...
21 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.