novotnyods
22.11.2020
Kategorie: Politika

Zářijový slib Pavla Novotného „už to víckrát neudělám“ neměl moc dlouhého trvání

Sdílejte článek:

JOSEF NOŽIČKA

Jak dlouho budou ještě v ODS tolerovány řeporyjskému starostovi Pavlu Novotnému primitivní výpady na adresu mnohých jeho názorových oponentů?

Starosta Prahy-Řeporyje Pavel Novotný je svými vulgárními výroky, kterými jde často za hranu slušnosti, známý již delší dobu. Namátkou připomenu například jeho výrok o tom, že bývalý policejní ředitel Stanislav Novotný by měl viset, totéž by dle Pavla Novotného mělo platit i v případě ruského ministra zahraničí Lavrova, na adresu předsedy SPD a místopředsedy Poslanecké sněmovny Tomia Okamury pro změnu prohlásil, že pokud ho přežije, půjde pomočit jeho hrob. Asi dosud nejvíc přestřelil řeporyjský starosta a syn někdejšího známého baviče z TV Nova Petra Novotného letos v září, když v rozhovoru pro Info.cz na adresu dvou českých nejvýše postavených politiků prohlásil: „V zájmu České republiky je, aby Babiš prostě zmizel, umřel a aby Zeman taky umřel a odešel do věčných lovišť.“

Tento skandální výrok tehdy přiměl i předsedu ODS Petra Fialu, aby si pozval Novotného na kobereček a jeho chování s ním projednal. Stalo se tak letos 23. září a dle článku na iDNES.cz řeporyjský „buřič“ při pohovoru uznal, že „to, co předvedl, bylo daleko za hranou akceptovatelného.” Fiala se s tímto „pokáním“ dle všeho uspokojil (je ovšem zajímavé, že například v případě vyloučení Václava Klause mladšího ze strany za nevhodný výrok, přednesený na půdě Poslanecké sněmovny, takto tolerantní nebyl) a vyloučení Novotného z ODS svým spolustraníkům nenavrhl. Což řeporyjský starosta kvitoval slovy, že „udělá maximum pro to, aby Fiala nelitoval toho, že po jejich setkání zůstává stále členem ODS.“

Tohle odhodlání však Pavlu Novotnému nevydrželo ani dva měsíce… Jak totiž informují Novinky.cz nebo Echo24.cz, Novotný včera opět předvedl svůj svérázný slovník v plné kráse. V reakci na to, že poslanci vládního ANO spolu s poslanci ODS a SPD ve čtvrtek v noci protlačili ve Sněmovně nový daňový zákon, ministryni financí Aleně Schillerové na svém facebookovém účtu vzkázal: „poslouchej, ty ubohá kurvičko estébákova, okamžitě po volbách zvedneme DPH a začneme škrtat provozní výdaje, DPH se projeví okamžitě, tedy výpadek je jen na rok.“ A když se na něj reportéři Novinek obrátili s žádostí o vysvětlení, ještě ve svých slovech přitvrdil: „Vážně si myslím, že to jsou všechno estébákovy ku*vy a sluhové. A nic jsem nehulil ani nepil.”

Zda si předseda ODS Petr Fiala hodlá pozvat Pavla Novotného na kobereček a „otcovsky“ mu domluvit i tentokrát, není v době psaní mého blogu známo. Otázkou ovšem je, zda v případě tohoto buřiče a exhibicionisty má něco takového smysl, a zda Petr Fiala při zářijovém setkání vůbec věřil tomu, že Novotný slib ohledně svého polepšení dodrží.

Nejsem tak jako pan Fiala profesor politologie, nikdy jsem členem žádné politické strany ani nebyl, ovšem mám vcelku pochybnosti o tom, jestli je dobré ve straně držet člověka, který zcela jistě některým lidem imponuje (což je ostatně vidět i v diskusích zde na blogu), ovšem pevně věřím tomu, že většině potenciálních voličů ODS takové primitivní chování vadí. Zvlášť, když někteří vrcholní politici této strany často zdůrazňují, že ODS je stranou pro slušné a úspěšné lidi. A pokud někdo argumentuje tím, že Novotný je jen starostou jedné menší pražské čtvrti, tak by si měl uvědomit, že tento „bezvýznamný“ starosta je v médiích vidět možná úplně nejvíc ze všech současných politiků ODS a netají se navíc svými ambicemi kandidovat v příštím roce do Poslanecké sněmovny.

Naštvání pana Novotného na to, že politici vládního ANO v poněkud populistické snaze zalíbit se voličům protlačili ve Sněmovně zákon, který bude znamenat významný výpadek příjmů nejen pro státní rozpočet, ale i pro rozpočty krajů a obcí, se divit nelze (ovšem zrovna tak by měl spílat poslancům ze své vlastní strany, kteří pro zákon zvedli ruku rovněž). Což ale nemůže být omluvou pro jeho vulgární a primitivní výpady, za které by se musel stydět i host restauračního zařízení páté cenové skupiny, který by při nich na rozdíl od Novotného nejspíš měl něco popito.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc listopad 2020: *****

ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Jan Sabo 500,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jiří Sika 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Anonym 500,- Kč, Jan a Gabriela Horáčkovi 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Anonym poštou 222,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Petr Čermák 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Martin Golombek 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, MUDr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Lubomír Vylíčil 5000,- Kč, Dagmar Bowyer 500,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, Ludmila Kárská 200,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Olga Petrová 300,- Kč, Vítězslav Nováček 100,- Kč, Jan Bezděk 500,- Kč, Petr Hučín 50,- Kč

Celkem za měsíc: 19 771,00 Kč
Vybráno 56.48%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 287 times, 3 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (15 votes, average: 4,47 out of 5)
Loading...
politicon.cz
32 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.