propag
14.5.2016
Kategorie: Společnost

Zapomínáme na selský rozum a chováme se podle zajetých pravidel, i když z nás dělají pitomce

Sdílejte článek:

CESKO2050 14|05|2016

A naši politici tuhle povahovou vlastnost umí velmi dobře využít. Máme nápad: co se začít dívat na věci jinak, „normálně“? A lekce číslo 1 je, nový pohled na to, co je vlastně v demokracii podstatné – politici a média.

Politici jsou volení, a politické strany mají monopol na vládu – beztrestný. To znamená, že nás dokázali tak zblbnout, že za jakékoli chyby je netrestáme, zatímco nás stát trestat smí – jak to? Jestliže kdokoli ručí za svou práci, politici musí dvojnásob, protože hospodaří s cizími penězi. Ale oni jsou naopak nepotrestatelní??!!

Média ovlivňují názory nás všech – vnucují nám určité typy názorů a i když jsou milé výjimky, ve skutečnosti pracují pro politiky a své majitele, kteří jsou na politiku napojeni. Svobodný svět médií neexistuje, je to naopak s politikou provlečený byznys, přestože to má být „veřejná služba“ nebo dokonce symbol svobody.

A co jiný pohled: měli bychom si volit zástupce médií, nikoli politiky. Politiku mohou dělat existující instituce k tomu vhodné (sdružující lidi). Do každého registrovaného spolku by se měl mít možnost přihlásit každý a podle počtu členů (počítáno jednou za 4 roky) se jen obmění doba, jakou bude ten či onen spolek u moci. Jinými slovy – pro politiku nepotřebujeme volby a už vůbec ne volby omezené na politické strany a politiky, kterým neschopnost, lenost a korupce leze z uší.

To co se naopak volit má a musí, jsou lidé, řídící veřejnoprávní média; jak je možné, že to se neděje? Je to stejně absurdní jako politika formou uzavřeného klubu politických stran, mezi nimiž neexistuje konkurence. Máme právo si vybrat, když si jako koncesionáři platíme, kdo bude veřejnoprávní média řídit, a měla by to být důvěryhodná osobnost, o níž víme, že se nenechá zkorumpovat a nebude vyrábět mediální manipulaci s cílem okrást obyčejné lidi.

Kdo ale volí představitele médií a hlavně, co je výsledkem? Výsledkem je, že za vlastní peníze z nás média často dělají pitomce, stejně jako stát, jehož jedinou funkcí je stát se dobrým výdělkem pro ty, kteří rozhodují o rozdělení peněz. Stát nemá jinou funkci než vybírat co nejvíce peněz a ty se pak „vypaří“ – kdo to nevidí, měl by si důkladně promnout oči.

Tedy poučení první: politika zpátky lidem, nevolit, ale účastnit se. A řízení médií volit a ovlivňovat, jinak nás za chvíli budou učit, že chodit po stropě je normální.

ZDROJ: cesko2050

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc říjen 2020: *****

ing. Jan Dvořák 400,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Pavel Kl*ka 222,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Miroslav Paták 200,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Anonym 1000,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Pavel Jurášek 100,- Kč, Jan a Gabriela Horáčkovi 500,- Kč, Miloš Kraus 200,- Kč, Ludmila Kárská 300,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Miloš Kraus 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, MUDr. Markéta Hansli 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Jiří Meissner 500,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Bohuslav Maceška 50,- Kč, Jiří Sika 100,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč

Celkem za měsíc: 12 172,00 Kč
Vybráno 34.77%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 38 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (15 votes, average: 4,73 out of 5)
Loading...
politicon.cz

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.