eastwestsoccerfans1
27.11.2020
Kategorie: Politika

Západ versus Východ

Sdílejte článek:

JINDŘICH KULHAVÝ

KULHAVÝPřed 35ti roky byl pro nás Západ vysněnou ukázkou toho, jak správným výběrem je kapitalismus, který v té době válcoval socialistické země v čele s různými deriváty komunistů. Ekonomická vyspělost zaručovala předním zemím jistý blahobyt, společnost si užívala výdobytků průmyslové prosperity a zemědělství se zdálo být na vysoké technologické úrovni. V té době stačilo srovnat NSR s NDR, tedy dva německé státy, případně USA a Sovětský svaz. Nepopiratelnou vyšší úroveň Západu nedokázala ani sebelepší komunistická propaganda zastřít, což vedlo nejen k mnoha útěkům na vysněný Západ, ale také závist těch, kteří se toho neodvážili. Uplynula tři desetiletí a mnohé je jinak.

Je zajímavé, jak vyspělý Západ zdegeneroval. Otevření hranic a nové možnosti v nově kapitalizovaných postsocialistických státech umožnili především evropským velmocem zplundrovat hned několik zemí. Na nynějším stavu České republiky se tak podepsali nejen naši zkorumpovatelní a nenasytní politici, ale také obrovská naivita, nezkušenost a částečně prvotní chamtivost. Vše začalo rozprodáváním toho, co lidé získali v restitucích a snaha dohnat Západ v oblasti soukromého bohatství a úrovně života. Majetky se tak za pakatel přesunuly do německých, italských a francouzských rukou. Většinou se hmotné statky vracely až dědicům, často ob jedno pokolení. Pokud se na to však podíváme střízlivě, jen minimum původních vlastníků se dočkalo restitucí a vztah dětí a vnuků či vnuček už nebyl takový, aby chtěli pokračovat v kdysi započatém úsilí svých předků. Prodejem tak získávali rychlé peníze, často ovšem z dnešního pohledu směšné.

Po restitucích přišla privatizace, která umožnila další rozkrádání a rozprodávání státního majetku, byť tento často přešel kdysi do rukou státu různými způsoby. Privatizace byla myšlena jistě dobře, ovšem doslova se zvrhnula. Tak obrovskou změnu vlastníků během krátké doby nezažila dosud snad žádná ekonomika, snad s výjimkou znárodnění po roce 1948. Pokus rychle Českou republiku kapitalizovat se vymknul kontrole a po církevních restitucích už státu nezbylo skoro nic mimo zvětšujícího se dluhu. Pravdou je, že jsme se tak zbavili socialismu se vším všudy a vydali se na cestu k rozvinutému kapitalismu, ovšem od úplného počátku. Náskok Západu se tak ještě zvýšil a jsme montovnou a skladem pro evropské ,,partnery“. Bohužel navíc v době, kdy kapitalistický Západ zdegeneroval a rozhodl se experimentovat se zeleno-černým socialismem. Zelenou představují ekoteroristé vnucující svůj ideologicko-ekologický diktát polovině světa a černá je znakem islamizace a afrikanizace Evropy a USA. Dá se tedy říct, že jsme opustili bláto, abychom zapadli do bažiny.

Západem nenáviděné Rusko a Čína jdou jinou cestou. Rusové se nejdříve rozpadem Sovětského svazu zbavili národů, které by pohromadě drželi pouze násilím. Dali svobodu jednotlivým zemím a nechali je svému osudu. Soustředili se na svou zemi. Zpočátku se to zdálo být krátkozraké, a i díky nepříliš progresivním vůdcům pokračovala jistá stagnace. S nástupem Vladimíra Putina k moci se však Rusové pomalu vymanili ze socialistického stereotypu a postupně vrací své zemi lesk. Jsou opět vojenskou velmocí, umí pracovat se svým nerostným bohatstvím, nepustili do své země zahraniční zločinecké syndikáty vedené Rothschildy a Rockefellery. Ani Sörös nedokázal způsobit rozvrat. A to je co říct. Svou ropu a plyn si těží sami a momentálně určují jejich cenu ve světě. Což funguje velmi dobře a Spojené státy díky tomu ekonomicky značně strádají. Ruský národní dluh je v porovnání se Západem minimální, vzdělání Rusů se výrazně zlepšuje a řada z nich žijících na Západu se s nabytými zkušenostmi vrací zpět. Putin udělal pořádek i mezi zpupnými oligarchy. Samozřejmě to vše něco stojí, takže se pomaleji zvedá životní úroveň na ruském venkově a tamní kriminalita dosud nebyla vymýcena. Nicméně při porovnání Ruska v rozmezí 30ti let je zjevné, že se vrátilo na pozici skutečné velmoci.

Čína je kapitola sama pro sebe. Přestože má komunistickou vládu, je podstatně kapitalističtější, než celá Evropská unie. Ekonomicky silná, postupně z kopírování přechází na vlastní kreativitu a v mnohém se stala světovým lídrem v oblasti technologií. Těží jak z jisté disciplinovanosti, tak i z pracovitosti. Pro Evropany a Američany nepřípustná ideologie dokázala Čínu posunout mezi nejlépe fungující ekonomiky a ve spojení s Ruskem se převtělit v nesmírně silného soupeře ve všech sférách. Dekadentní kapitalismus tak prohrává s těmi, kteří se poučili z chyb přinášených levicovou ideologií. Rusové se silnou osobností v čele drží prapor evropské hrdosti, jediní nepodporují masovou migraci a islamizaci, přestože samotní mají ve svých zemích historicky islám přítomný. Číňané muslimy ignorují na svém zemí úplně, a naopak jsou vítanými partnery arabských šejků. Navíc expandují i do Afriky. Při uvědomění si toho, co se děje v Evropě vedené Evropskou komisí a v USA, které se postupně snaží zlikvidovat Demokraté, kdy za vším hledejme liberály, zelené aktivisty a především Deep State, si můžeme pouze klást otázku, kde lze očekávat větší perspektivu. Při vší úctě, ignoraci nám podstrkovaných západních ideologií, je na tom ten nenáviděný Východ mnohem lépe. A v oblastech, kde není, má dobře našlápnuto. Na rozdíl od nás.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jakub Malinovský 77,- Kč, Miloš Kraus 400,- Kč, Dagmar Bowyer 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Mirko Hampl 168,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Milena Práglová 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Anonym 222,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miroslav Hlousek 111,- Kč, Bc. Romana Kopecká 500,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Jiří Sika 250,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč

Celkem za měsíc: 9 828,00 Kč
Vybráno 28.08%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 263 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (27 votes, average: 4,56 out of 5)
Loading...
politicon.cz
222 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.