605017_article_photo_italie-modena-15-05-17-protest-migrantu-chteji-penize-a-doklady_900x
22.12.2020
Kategorie: Společnost

Západ už není naším vzorem

Sdílejte článek:

ŠIMON MIČA

Ještě v 90. letech jsme se obdivně dívali směrem na Západ. Česká republika se po 40 letech komunismu chtěla ukotvit v západní Evropě. Chtěli jsme být stejně tak vyspělí jako v této části našeho světadílu. Bohužel jsme si nevšimli, že se Západ začínal rapidně měnit.

Pravda je taková, že se západní společnost začala měnit již mnohem dříve. V 60. letech začaly demonstrace, studentské stávky, lidé na Západě inklinovali k socialismu. Tato dekáda jimi požadovanou kulturní revoluci nepřinesla, tak to zkusili jinak. Za pomoci tzv. dlouhého pochodu institucemi postupně ovládli veřejný prostor. Média, univerzity a různé levicové politické strany se postupně staly hnízdy nové levice. Aby mohl vzniknout nový svět, tak nejprve musí zaniknout ten starý. Je potřeba nahradit starého Evropana, Evropanem novým. Ovšem, jak říká jedno české přísloví: Starého psa novým kouskům nenaučíš.
 .
Neomarxisté se po vzoru těch starých marxistů a nacistů zaměřili na děti a mládež. Rozhodli se zformovat ji k obrazu svému. Proto bylo tak důležité ovládnout školství a mediální svět, který mladé lidi utváří. Nabídli jim líbivá hesla jako ochrana životního prostředí, práva homosexuálů, práva žen a všemožných menšin. Menšinám zase řekli, že jsou utlačováni tím zlým, rasistickým, xenofobním, homofobním, islamofobním bílým mužem. A proto nemohou naplňovat své sny a žít plnohodnotné životy.
.
A jaký je výsledek po šesti dekádách této propagandistické mašinérie? Západní společnost se nachází v rozkladu. Francie je decimována neklidnými předměstími, kde jsou přistěhovalci z afrických a arabských zemí a jejich potomci nespokojeni se svým novým domovem. Na ulici v Paříži se člověk už nemůže v klidu projít, aniž by neměl strach, že ho napadne nějaký radikální islamista. Do toho ekonomické problémy a máme zde živnou půdu pro občanskou válku, jako když vyšije. Německo, které v roce 2015 otevřelo stavidla masové migraci, na tom není o mnoho lépe. Politická korektnost všem svazuje ruce, takže se s těmito problémy nedá oficiálně nic dělat. Při svém pobytu ve Francii a v Lucembursku jsem poznal, že tamní společnost je velmi citlivá na pojmenování problémů skutečnými jmény. V České republice to tak naštěstí není. Zatím.
 .
Lidé na Západě bohužel již zapomněli, v čem tkví jejich úspěch. Západní civilizace byla jednou z nejúspěšnějších a nejrozvinutějších, protože ctila svobodu jednotlivce, svobodu slova. Podporovala podnikavost a pracovitost. Lidé vyznávali křesťansko-židovské hodnoty. Člověk, pokud chtěl být úspěšný, tak potřeboval vytrvalost, houževnatost a pracovitost, aby uspěl. Na člověka bylo pohlíženo jako na jednotlivce, který pokud prokázal své kvality, tak mohl žít šťastný a spokojený život. Dnes je na lidi pohlíženo, jako na příslušníky nějaké menšiny, které mají na úspěch právo a pokud jim v tom někdo brání, tak si to vymůžou silou. To je naprosto špatně.
 .
Buďme vzorem Západu. Česká republika je bohatá, vyspělá a bezpečná země. Spolu se střední Evropou bychom se mohli pokusit vrátit Západ na Západ. To je velká výzva pro naši generaci a národy střední Evropy. Buďme v ní úspěšní!
 
 
Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jakub Malinovský 77,- Kč, Miloš Kraus 400,- Kč, Dagmar Bowyer 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Mirko Hampl 168,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Milena Práglová 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Anonym 222,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miroslav Hlousek 111,- Kč, Bc. Romana Kopecká 500,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Jiří Sika 250,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč

Celkem za měsíc: 10 678,00 Kč
Vybráno 30.50%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 639 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (26 votes, average: 4,65 out of 5)
Loading...
politicon.cz
47 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.