FIALAODS
13.9.2021
Kategorie: Politika

Západ pana profesora Fialy

Sdílejte článek:

PERGILL

“Západ je odumírající, rozpadající se a zahnívající. Jo, moct se tak v těch sračkách brodit alespoň po kolena.” Tak znělo lidové rozvedení oné známé Leninovy poučky o stavu Západu z díla “Imprialismus jako nejvyšší stádium kapitalismu” (první věta citovaného vtipu), rozvedenou a ohodnocenou onou druhou větou.

Vtip

Vtip, uvedený v úvodu tohoto postu, se ovšem týká toho kapitalismu, který byl od nás oddělen železnou oponou a byl nedostižnou metou pro jedny a cílem emigrace, i za cenu nasazení života, pro druhé.
V každém případě ona druhá věta citovaného vtipu zcela jednoznačně ukazuje názor většiny naší populace na onu “prohnilost” Západu. A s pádem socialismu k nám, alespoň na pár let, pronikl onen Západ, k němuž jsme  vzhlíželi s nadějemi.

Bohužel, časy se mění a mění se i politické pozadí mnoha států. Převelice se obávám. že mnoho obyvatel západních zemí by dnes mohlo říkat podobný vtip na téma “neliberálně demokratických” režimů v některých zemích východního bloku, které do jisté míry (byť je jasné ono “Nelze vstoupit dvakrát do téže řeky”) drží étos právě onoho námi kdysi vzývaného Západu. Kdyby ovšem vůbec měli ve svých “demokratických” státech přístup k necenzurovaným informacím. V reálu na tom dnes nejsou v tomto ohledu o mnoho lépe než obyvatelé Německa krátce po nacistickém převratu.

Západ a pan profesor

Pana profesora Fialy si nesmírně vážím. Vím, že je to naprosto slušný člověk, navíc vysoce vzdělaný. To, co mu vyčítám, je určitá rigidnost a zkostnatělost, se kterou vzhlíží k zeměpisnému západu, aniž by reflektoval změny, které se v tamních státech a jejich společnosti odehrály v nedávné době a odehrávají v současnosti. A, obávám se, v politické sféře i určitou naivitu.

Je mi velice líto. Ten Západ, k němuž jsme vzhlíželi a snažili se nasávat železnou oponou cezený vzduch, prostě není. Ve většině jeho států pilně budují “liberální demokracii”, která není ani liberální ani demokracie, stejně jako nebyl ani lidový a ani demokratický režim, který nám zde pod oním známým názvem zavedli komunisté po “Vítězném únoru”. Liberální demokracie, případně cíleně budovaná “postdemokracie” nejsou nic jiného, než názvy pro antidemokratické totalitní režimy, které si prakticky nezadají s tím, co jsme tu měli za komunistů, a, řekněme si to upřímně, ve druhé polovině 80. let byl režim u nás v některých ohledech svobodnější a demokratičtější než to, co vidíme nyní na západ od bývalé železné opony. A byl zde jeden důležitý fakt, který už jsem svého času zde také zmínil: Zatímco komunistický režim postupně upadal, přicházel o moc a v řadě případů už nestačil dělat to, co před ještě pár lety zvládl (kdyby tomu tak nebylo, utopil by protesty po 17. listopadu 1989 v krvi, prostředky na nějakou “čínskou cestu” měl), na západ od bývalé železné opony naopak přituhuje a tamní režim se rok od roku viditelně zhoršuje.

Pan profesor tvrdí, že jsme “zápaďáci”. Ale v jeho podání to, bohužel, znamená, že bychom se měli přiklonit k rudé záři nad Bruselem a místo demokracie zavést vedoucí úlohu nikoli Strany, ale politických nevládních organizací, což v principu vychází v počátku zhruba na stejno, ale potenciál zhoršování to má daleko vyšší. Nějaká padesátá léta s vykonstruovanými politickými procesy, gulagy, i masovými popravami, by zavedli velice rádi, a pokud se nebudeme bránit, tak k tomu jednoznačně dojde (největší zlo tohoto typu na naší politické scéně jsou jednoznačně piráti a zelení, následovaní TOPkou.)

Čili ano, pane profesore, jsme “zápaďáci”, a proto se musíme bránit před oním rudým morem, který nám sem chce procpat onen kdysi vytoužený a kýžený, dnes totálně zdegenerovaný, západ zeměpisný. Který už, mimo tu zeměpisnou polohu, nemá s tím původním Západem prakticky nic společného. Maximálně nějaké rychle zanikající zbytky.

A, mimo jiné, právě zhoršování kvality života, jíž se pan profesor dovolává, po stránce ekonomické i politické, jasně ukazuje, že jsme strháváni od onoho Západu kamsi na Východ, kde rudě září Brusel.

Pan profesor a referendum

Pan profesor tvrdí, že by zde někdo chtěl “každodenní referendum”, a že by to nefungovalo. Tvrdí také, že referenda nefungují ani ve Švýcarsku, ani ve státech USA, kde je mají. A že referendum je vhodné jen pro malé celky.

Všechno jsou to, pochopitelně, naprosté nesmysly. Referenda fungují, jen lidé nehodlají schvalovat různé prasárny a zrůdnosti, které se snaží procpat politikové, případně tzv. “progresívní levice” (komunisté, říznutí nácky a maoisty). Právě skutečnost, že referenda stavějí hráz proti levičáckých zrůdnostem a sociálně inženýrským prasečinám, je naprosto jednoznačný důkaz jak jejich funkčnosti, tak i jejich potřebnosti.

Ano, je docela možné, že krátce po zavedení referend (respektive vytvoření prováděcího zákona k tomu, co máme v ústavě) by došlo k jakési jejich nadprodukci. Minimálně by to trvalo do té doby, než by se odpad, kam počítám např. všechny strany, co proti vůli cca 3/4 občanů prosadil zlodějinu zvanou “církevní restituce” (pan profesor by některé ty odpady mohl znát), přesvědčil, že další prasečiny podobného charakteru jim prostě neprojdou. Posléze by zcela jistě stačilo referendum jako Damoklův meč, usměrňující prasata v jejich rytí a chrochtání tak, aby škodila méně a méně drze si hrabala pod sebe. A právě tuhle funkci má referendum v zastupitelské demokracii mít, a právě proto se tato forma demokracie může snadno bez referenda změnit v totální prasečinu.

Zcela jistě bychom potřebovali jako sůl dvě referenda: Jedním z nich by bylo odmítnutí Grýn Dýlu a podobných sraček z EU s tím, že při jejich zavádění by bylo politickým zastupitelům nařízeno vystoupit z EU. Druhým referendem by mělo být nadřazení našich demokraticky přijatých zákonů nad nedemokratickými befély zkorumpovanců z EU. To druhé by mimo jiné omezilo možnosti této instituce nám škodit ještě před tím, než zanikne, nebo z ní odejdeme.

Takže, je mi líto. Je nutno reflektovat skutečnost že Západ jsme v podstatě my, zatímco v jeho původní vlasti kypí rudozelené bahno. Pokud chceme onen Západ a jeho étos udržet, budeme nuceni stát v podstatě nepřátelsky proti onomu (dnes již jako pozitivní politická síla neexistujícímu) bývalému Západu. A institut referenda, mimo mnoho jiných pozitivních dopadů, může i v tomto střetu sehrát kladnou roli.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2021: *****

Ilja Baudyš 1000,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, ing. Tomáš Šimčík 200,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Karel Kubela 83,- Kč, Martin Vavřinka 50,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Dagmar Sokolová 200,- Kč, Josef Tichý 1000,- Kč, Martina Kosková 350,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč

Celkem za měsíc: 11 094,- Kč
Vybráno 31.69%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 949 times, 3 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (26 votes, average: 4,42 out of 5)
Loading...
31 komentářů
  1. texas

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)