EU-flag-Berlin
21.6.2018
Kategorie: Politika

Zápach zloby zavanul z Berlína

Sdílejte článek:

RUDOLF MLÁDEK

Pro vyhnání Němců ze zemí střední a východní Evropy po druhé světové válce údajně neexistovalo morální ani politické ospravedlnění, i když tehdejší události byly následkem nacistické diktatury. Při příležitosti Mezinárodního dne uprchlíků to prohlásila německá kancléřka Angela Merkelová.

Německo se mění v nepřítele

Už dnem, kdy končila bonnská spolková vláda bylo mnohým jasné, že demokracie v Německu bude v ohrožení. Nástup berlínské politiky na čele s Merkelovou to potvrdil. Když kancléř Helmut Kohl, jako poslední představitel bonnské vlády konstatoval, že Merkelová rozbila vše, co budoval, nijak nepřeháněl. Jenomže Merkelová jde mnohem dál. Pod maskou moralizování lže i ve věcech, které jsou historicky uzavřené a jejich otevírání rozhodně žádnému míru v Evropě nepřispěje.

Merkelová vyslovila něco, co je nejen nesmyslné věcně a právně, ale co je především urážkou všech obětí války. A že jich bylo v součtu šedesát miliónů. Nejenže existovalo morální ospravedlnění odsunout nenávistnou pátou kolonu většinově německy mluvících Němců a nacistů, ale existovalo proto i politické ospravedlnění, neboť žádný národ a žádný režim v minulosti tak nevyvražďoval civilní obyvatelstvo, jako to činili Němci. Navíc se podíleli na vraždění vlastních spoluobčanů ať už přímo, nebo podporou takového konání. Dodejme, že Němci, kteří vraždili bezbranné skončili před soudy jako váleční zločinci a Adolf Eichmann za plány na vyvražďování Židů byl popraven. Merkelová si může moralizovat o čem chce, ale pokud své názory přednáší veřejně v úřadu německé kancléřky jsou její slova brána jako oficiální. A ta poslední jsou zjevně nepřátelská mnoha zemím v Evropě.

Spojovala je nenávist

Odsunuté Němce spojovala většinově společná nenávist ke všem národům Evropy. Bylo velký rizikem ji nechat po válce znovu propuknout. K tomu měl sloužit jak odsun Němců, tak vybudování spojené Evropy, jako hráze míru. Opět se ukazuje, že to nestačí a stačit nebude. Po Hitlerovi přišla Merkelová a jsme znovu na prahu válečných konfliktů. Místo smíru slyšíme štvavé moralizování, místo Hitlerem provedeného totálního nasazení se v Berlíně plánuje totální obsazení evropských států migranty, místo rovnoprávného přístupu k národům Evropy tu máme opět arogantní naduté povyšování, stejné, jako Němci předváděli ve válečných časech.

„Já jsem EU“

Tak se bez jakéhokoliv mandátu chová Merkelová, a proto není pro zasvěcené zarážející, jak si rozuměla Merkelová se stejně sebestředným Obamou. Oba přivedli svět na kraj velké krize a je otázkou, zda bude tato krize v Evropě vůbec zvládnutelná. Nenávist, jakou si pěstovali Hitlerovi Němci k jiným národům vylézá i z Merkelové. Už se nedivíme její politice vůči Američanům i vůči Rusům. Nyní alespoň už víme, že hádání o jejích skutečných záměrech můžeme ukončit. Všichni, kdo ji tiše podezřívali, že není demokratkou, mohou dnes veřejně po jejím prohlášení říci: Merkelová je morální a politický odpad.

Pryč od Berlína

Debaty o tom, zda zůstat v EU či nikoliv při tomto poznání charakteru berlínské vlády ztrácejí smysl. S Merkelovou a s jejími pokusy o anulování zločinů Němců a nacismu nemůžeme být nikde. A je jedno, jak se ten politický útvar bude nazývat. Už se vyjasňuje, proč Polsko nabízí USA zřízení vojenské základny na svém území, dokonce s tím, že ji bude platit. Obrana proti Berlínu je nutná.

Kdo to vše pochopit nechce, nikdy nepodpoří základní myšlenku, že musíme znovu získat zpět svobodu. Příznivci této EU budou mít tisíce důvodů, proč tak nečinit. Obvykle přijdou s hrozbou krachů, ztrát dotací, někteří dokonce budou mávat pozicí České republiky v komických orgánech EU.

Ale až příliš to začíná připomínat háchovské podepsání „Protokolu“, v němž československý prezident a vrchní velitel armády potvrdil, že “klade osud českého národa a země do rukou vůdce německé Říše”. Kapitulantství není na pořadu dne. Obránci a zastánci EU by po výrocích Merkelové proto měli zpozornět. Dávno nejde o žádnou legraci. Když někdo kritizuje Miloše Zemana, že nás táhne na Východ, pak se musíme ohradit s tím, že kdokoliv by nás chtěl táhnout do tohoto Berlína, činí nám zle, neboť nepochybně nikdo rozumný o to dnes nemůže mít zájem.

Náhody v politice nejsou

Merkelová nic náhodou neplácla. Jde o cílený zamýšlený krok, který ji má podpořit především na domácí scéně. Vybičováním nacionálních nálad o údajných křivdách na Němcích se snaží udržet si pozici, která se povážlivě kývá. Může se jí to podařit. Ale to, co politicky rozlévá po Evropě je naprosto nepřijatelné.
Dělat z Němců rukojmí své šílené politiky se pokusil už Hitler. Merkelová se po něm jenom opičí. Ostatně to je jediné, na co se zmohla. Její EU nestojí ani za zlámanou grešli. Tento zmerkelovaný Západ není nic, o co bychom měli stát. Toto hodnocení ovšem není žádnou pozvánkou pro vpád Rusů. Americká základna by se proto i nám velmi vyplatila. Představuje šanci, že nás nespolkne rudá obluda a nezničí berlínský mor. Ano, jenom šanci. Ale nyní nemáme skoro nic.

MLADEKR

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc únor 2019: *****

Milan Tahovský 1000,- Kč, Jakub Malinovský 55,- Kč, Petr Macura 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Radek Mrňa 500,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Jitka Rytířová 800,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Milan Černý 500,- Kč, Věra Heyduková 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč

Celkem za měsíc: 4 705,00 Kč
Vybráno 13.44%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 7 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (18 votes, average: 4,72 out of 5)
Loading...
loading...
politicon-banner
151 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.