LIDEDAV
24.2.2020
Kategorie: Exklusivně pro PP, Společnost

Zaostalí starci a pokroková, jedině správná mládež. Nevzdělaní venkované a inteligenti z města

Sdílejte článek:

VLAĎKA ŠPIDLOVÁ

Přečetla jsem si nářek novinářky Petry Procházkové, která zfackovala svého novinářského kolegu z konkurenčního webu. Že prý se nehodlá bavit s blbci, to jest, podle ní s lidmi nevzdělanými, potažmo starými a vůbec všeobecně jí po paty nesahajícími. A mám chuť zvolat spolu s klimatickou Gretou – how dare you?

Tady totiž nejde vůbec o vzdělání, inteligenci, venkov, město, staré a mladé. Tady jde o jediné. O ten ” jediný a správný názor”. 
 .
Prožila jsem naše české /i moravské/ moderní dějiny tak půl na půl. Půl života v socialismu, půl života v “kapitalismu”. A ten zbytek+, jak tak pozoruju dění, prožiju v totalitě. V totalitě, proti které byla takzvaná socialistická, nebo, jak je moderní říkat, komunistická totalita, jenom slabým odvarem. Pokud si pamatuju…a tím jsem vlastně pro tu dnešní totalitu nebezpečná…ti komunisti, které jsme s velkou pompou “svrhli” v osmdesátém devátém, měli proti dnešku ještě značné rezervy. Jistě, bylo to dáno i technickým a technologickým pokrokem,  tehdy vládnoucí komunisté neměli ani zdaleka takové prostředky, kamery v ulicích, mobilní telefony, internet, ale jak si tak vzpomínám, kdo nechal žít je, toho nechali žít oni. Nebyla jsem rebel, disident, neprotestovala jsem proti režimu, hlavně proto, že jsem žádný jiný režim neznala. Ale dneska už znám. Znám tu “odpornou” socialistickou totalitu…a znám ten “úžasný kapitalismus”. 
 .
A tak, alespoň podle mých zkušeností, dnešní režim je mnohem horší. Nejen že se k moci derou noví komunisti, kteří se zaštiťují demokracií…nikoliv svobodou, všimněte si, že nikdy nebojují za svobodu, ale pouze za demokracii, pochopitelně za demokracii v jejich chápání, což v podstatě žádná demokracie není, je to jejich diktát a diktát znamená totalitu, ale dokonce v rámci toho jejich boje za jejich “demokracii” omezují všechny ostatní.  V duchu, tuším. Gottwaldova hesla – kdo nejde s námi, jde proti nám. /kdo neví, kdo byl Gottwald, ať si to laskavě vygooglí/. 
 .
Ale protože je už dneska hloupé dělit lidi podle Marxe na proletariát a buržoazii, jde dělení, a tím i Marxův antagonismus, jiným směrem. Na “mladé” a “staré”.  Přičemž mladými se myslí všichni, kdo jásají nad 258 pohlavími, nad úžasnou integrací migrantů, nad demokratičností Evropské unie, radostně přijímají překreslování moderní historie, a kteří  tedy podporují tu jedinou správnou a žádoucí pravdu. Máme se úžasně, migranti nás obohatí, s multikulturalismem na věčné časy, druhou světovou rozpoutal Sovětský svaz a vyhrála ji Amerika. Staří jsou ti, kteří pamatují, a tím je řečeno snad vše. 
 .
Staří jsou nepohodlní. A tak je nutné je eliminovat. Zatím ne fyzicky, na to jsme příliš humánní, i když za čas  i na to zřejmě dojde, ale dneska ještě stačí nálepky.  Xenofob, rasista, nácek, homofob…asi jich je víc, ale momentálně už mi nic nenapadá, asi proto, že lidi nenálepkuju, beru je takové, jací jsou. Jo … a venkovan a nevzdělanec. Jen tak na okraj…ti dnešní “nevzdělanci”, byť se třeba živí kydáním koňského hnoje, by svými vědomostmi hravě strčili do kapsy každého dnešního “vzdělance” , studentem středních škol počínaje a studentem vybraných humanitních vysokoškolských studií konče.   A to jsme měli jedno z nejlepších školství na světě….kdysi. Dneska jsme ale in a cool a pokrokoví, že….Tolik tedy k té “vzdělanosti”. 
 .
Tady vůbec nejde o mládí, stáří, vzdělanost a nevzdělanost, tady jde o právě ten “jediný a správný” názor. O ten “jediný a správný” pohled na dnešní svět. Paní Procházková, zmíněná v úvodu článku, jenom odhadla a personifikovala “nepřátele” . Jinak, nepřítelem té dnešní rádoby demokracie je každý, kdo má vlastní rozum, vlastní paměť, vlastní názor, odlišný od toho “jejich”. Na věku a vzdělání nezáleží. Promiňte, ale kam se hrabou komunisti. 
 .
Promiňte opět, ale fakt toho už mám dost. Kdo dal právo, mandát, svolení, těm dnešním jedině správným hlasatelům té jediné správné pravdy k popírání a umlčování těch nesouhlasících? Kdo dal právo těm jediným správným k  nálepkování svých oponentů? Kdo dal právo k cenzuře  mainstreemu nepohodlných názorů? Kdo  tyto lidi, kteří potlačují jiné, mainstreemu odporující názory jmenoval do funkce těch jediných správných  arbitrů? Nikdo. Jmenovali se oni sami, a oni sami dneska křičí, řvou na sociálních sítích, mažou a dehonestují, popírají svobodu slova a protlačují silou svou jedinou správnou pravdu. Mají podporu našich politiků , námi zvolených, a hlásajících nám nepřátelskou propagandu. Mají podporu Evropské unie, která chce rozvrátit Evropu, i za cenu islamizace. Mají podporu destruktivních sil, které chtějí zničit naši kulturu  a nahradit ji kulturou násilí, vražd a smrti. 
 .
Já jako jedinec,  jako osoba, které se to týká, už toho mám dost. Mě nezastupujete, moji vůli nevyjadřujete. A ani mě neukřičíte. Mám tolik životních zkušeností, že si můžu dovolit vás ignorovat. Můj názor na dnešní úžasnou dobu mi nevezmete. Vy, všichni kdo jste konformní s “tou jedinou a správnou pravdou”, jste pokrytci a zrádci. Zrádci vlastní rasy, vlastních lidí. Ti staří vědí, že ta jediná správná pravda už tu byla. A bůh chraň, ti mladí prosazují, aby tu byla zas.
Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc březen 2020: *****

Václav Tykvart 200,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Ivanka Trávníčková 300,- Kč, Ivan Domkář ml. 300,- Kč, Vladimír Rozinek 200,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jana Skřenková 150,- Kč, Jiří Sika 100,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Pavel Šána 107,- Kč, Otakar Kohoutek 200,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Jiří Hruška 100,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Libuše Polášková 500,- Kč, Stanislava Ekartová 100,- Kč, Oldřich Lhoták 1000,- Kč, MUDr. Eva Niemcová 100,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Ludmila Kárská 300,- Kč, Nezn. dárce 222,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jiří Hejhálek 2000,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Miroslav Meder 650,- Kč, Ivana Benová 108,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, Milan Sobotka 200,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Pavel Jurášek 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, Roman Martínek 100,- Kč, Jan Sabo 1000,- Kč, Martin Dřímal 100,- Kč, Jan Horáček 500,- Kč, Jiří Linhart 300,- Kč, Miroslav Splítek 200,- Kč, Mgr. Luděk Tesatčík 500,- Kč, Petr Hučín 50,- Kč

Celkem za měsíc: 18 831,00 Kč
Vybráno 53.80%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 426 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (44 votes, average: 4,86 out of 5)
Loading...
loading...
52 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.