zaogottwald
27.8.2019
Kategorie: Politika

Zao na kultuře … předzvěst konce ČSSD

Sdílejte článek:

VIDLÁK

Tak se nám za mého zahraničního pobytu krizička přehoupla. Začínám být jako Vlk – jen co vytáhnu paty, dějí se zajímavé věci. ČSSD nakonec po dlouhém a velmi zásadovém boji za Šmardu zjistila, že se objede bez Šmardy. Dejte socanům dost času a nakonec zjistí to, co každý průměrný amatér i tak vesnického formátu jako Vidlák, věděl v podstatě od začátku.  Že Šmarda nebude ministrem kultury jsem poprvé napsal 16.července.

O měsíc později na to přišel i Hamáček.

Ve stejnou dobu už i další čtenáři celkem jednoznačně tvrdili, že ČSSD ve vládě zůstane. Jednoduše proto, že bez vládního angažmá by neměli vnitro s posledními pákami na vyšetřování Babiše, neměli by ministerstvo práce, přes které tečou ty největší peníze a neměli by zamini, kde jsou upíchnutí všichni sociální demokraté na které už nevyzbylo křesílečko, protože volby prohráli kde mohli a museli se pakovat.

O měsíc později jsme se všichni dozvěděli to samé přímo od Hamáčka – ČSSD ve vládě zůstane.

Nakonec to prý bylo tak, že sám Šmarda prý na svůj budoucí a nikdy nenastoupivší post rezignoval a přestal být kandidátem. Tím se legantně okecalo, že vlastně ČSSD z vlády nemusí, protože Babiš vlastně udělal všechno správně a když přijdou s jiným jménem, bude všechno v pořádku…

Probleskovala různá jména, ale nakonec to vypadá na Lubomíra Zaorálka. Zeman už se přes Ovčáčka nechal slyšet, že ZAO by mu nevadil.

Mám k tomu pár Vidláckých poznámek:

1. Tohle všechno si ČSSD mohla odpustit. Stačilo na začátku přijít za Zemanem a svojí nominaci si domluvit dopředu. Ještěr by byl spokojený, že do toho mohl mluvit a žádné prádlo by se na veřejnosti nepralo. Ale ne, oni museli oznámit jméno a pak si od Zemana vyslechnout, že tenhle na kultuře nebude. A zase – mohli Šmardu stáhnout a dát jiné jméno, Ještěr by byl spokojený a celkem nic by se nestalo. Ale ne, oni se rozhodli dělat tvrďáky. Zeman si je za to vychutnal, Babiš si zřejmě zařídil jinou případnou většinu a po měsíci slovních přestřelek a jednání ústředních výborů, kdy byla velkému vůdci Hamáčkovi dána veškerá moc k boji proti Zemanovi i Babišovi se tento rozhodl, že se své odvahy raději lekne, nechá se pojebat a vše zůstane při starém.

2. ČSSD na krizi nikoho nepotřebuje, vystačí si sama. Já nevím co čekali. Každý puberťák v této zemi ví, že Zeman je nebezpečný jako chřestýš, že je sice možné s ním bojovat, ale takový boj vezme všechny síly. Ale jen tam v Liďáku jim to nějak nedochází. Tohle bylo jako z pohádky… všichni se kasají, ale po chvíli je odvaha opustí a všechno jejich furiantství vyjde najevo.

3. Odteď všichni víme, že ČSSD jede taktikou KDD – každý den dobrý. Je to stejná taktika, jakou měla Karolína Peake, jakou měl Nečas se svojí Janičkou, jakou měly Veverky a Bursíci. Nic nového pod sluncem. I ten konec bude úplně stejný, na to nemusím být politolog.

4. Jestli je mezi zdejšími čtenáři někdo, kdo věří že se ČSSD ještě dostane do sněmovny, ať se mi ozve, pokud se tak stane, pošlu mu lahev mého nejlepšího portského.

5. Ale nejlepší je ten ZAO – který jako ministr zahraničí dokázal podporovat fašisty na Ukrajině a vůbec v poslední době působil dost zmateně a vlastně přestal být rozdíl mezi ním a Kalouskem. Ten to na té kultuře rozjede, že tam nezbyde kámen na kameni. To si užijí všichni v přímém přenosu. Dovedete si představit třeba takový scénář – Zeman Lubomíra jmenuje, ten se dostaví do nové kanceláře a za měsíc proti němu začne demonstrovat celá naše kulturní fronta, protože se ukáže, co zase v této republice ví skoro každý – že Zaorálek je slušný řečník, ale neschopný organizátor.

Jestli se ZAO skutečně stane ministrem kultury, tak Zeman nemusí dělat vůbec nic. Všechno se stane samo.

Autor: Vidlák
Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2019: *****

Luděk Kurka 100,- Kč, Jiří Novák 150,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, Miloš Kraus 400,- Kč, Pavel Kosmata 100,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Dagmar Bowyer 200,- Kč, Jakub Malinovský 55,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Petr Chovanec 1000,- Kč, René David 900,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč, Vlastimil Kornas 66,60 Kč, Miloslav Pecka 200,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Nezn. dárce 222,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Nezn. dárce 0.000421 BTC (99.84 CZK), Květa Sekyrová 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Lucijan Škorjanc 150,- Kč, Marie Kouklíková 100,- Kč, Roman Doubravský 500,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč

Celkem za měsíc: 10 204,44 Kč
Vybráno 29.15%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 175 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (16 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog
22 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.