zaogottwald
27.8.2019
Kategorie: Politika

Zao na kultuře … předzvěst konce ČSSD

Sdílejte článek:

VIDLÁK

Tak se nám za mého zahraničního pobytu krizička přehoupla. Začínám být jako Vlk – jen co vytáhnu paty, dějí se zajímavé věci. ČSSD nakonec po dlouhém a velmi zásadovém boji za Šmardu zjistila, že se objede bez Šmardy. Dejte socanům dost času a nakonec zjistí to, co každý průměrný amatér i tak vesnického formátu jako Vidlák, věděl v podstatě od začátku.  Že Šmarda nebude ministrem kultury jsem poprvé napsal 16.července.

O měsíc později na to přišel i Hamáček.

Ve stejnou dobu už i další čtenáři celkem jednoznačně tvrdili, že ČSSD ve vládě zůstane. Jednoduše proto, že bez vládního angažmá by neměli vnitro s posledními pákami na vyšetřování Babiše, neměli by ministerstvo práce, přes které tečou ty největší peníze a neměli by zamini, kde jsou upíchnutí všichni sociální demokraté na které už nevyzbylo křesílečko, protože volby prohráli kde mohli a museli se pakovat.

O měsíc později jsme se všichni dozvěděli to samé přímo od Hamáčka – ČSSD ve vládě zůstane.

Nakonec to prý bylo tak, že sám Šmarda prý na svůj budoucí a nikdy nenastoupivší post rezignoval a přestal být kandidátem. Tím se legantně okecalo, že vlastně ČSSD z vlády nemusí, protože Babiš vlastně udělal všechno správně a když přijdou s jiným jménem, bude všechno v pořádku…

Probleskovala různá jména, ale nakonec to vypadá na Lubomíra Zaorálka. Zeman už se přes Ovčáčka nechal slyšet, že ZAO by mu nevadil.

Mám k tomu pár Vidláckých poznámek:

1. Tohle všechno si ČSSD mohla odpustit. Stačilo na začátku přijít za Zemanem a svojí nominaci si domluvit dopředu. Ještěr by byl spokojený, že do toho mohl mluvit a žádné prádlo by se na veřejnosti nepralo. Ale ne, oni museli oznámit jméno a pak si od Zemana vyslechnout, že tenhle na kultuře nebude. A zase – mohli Šmardu stáhnout a dát jiné jméno, Ještěr by byl spokojený a celkem nic by se nestalo. Ale ne, oni se rozhodli dělat tvrďáky. Zeman si je za to vychutnal, Babiš si zřejmě zařídil jinou případnou většinu a po měsíci slovních přestřelek a jednání ústředních výborů, kdy byla velkému vůdci Hamáčkovi dána veškerá moc k boji proti Zemanovi i Babišovi se tento rozhodl, že se své odvahy raději lekne, nechá se pojebat a vše zůstane při starém.

2. ČSSD na krizi nikoho nepotřebuje, vystačí si sama. Já nevím co čekali. Každý puberťák v této zemi ví, že Zeman je nebezpečný jako chřestýš, že je sice možné s ním bojovat, ale takový boj vezme všechny síly. Ale jen tam v Liďáku jim to nějak nedochází. Tohle bylo jako z pohádky… všichni se kasají, ale po chvíli je odvaha opustí a všechno jejich furiantství vyjde najevo.

3. Odteď všichni víme, že ČSSD jede taktikou KDD – každý den dobrý. Je to stejná taktika, jakou měla Karolína Peake, jakou měl Nečas se svojí Janičkou, jakou měly Veverky a Bursíci. Nic nového pod sluncem. I ten konec bude úplně stejný, na to nemusím být politolog.

4. Jestli je mezi zdejšími čtenáři někdo, kdo věří že se ČSSD ještě dostane do sněmovny, ať se mi ozve, pokud se tak stane, pošlu mu lahev mého nejlepšího portského.

5. Ale nejlepší je ten ZAO – který jako ministr zahraničí dokázal podporovat fašisty na Ukrajině a vůbec v poslední době působil dost zmateně a vlastně přestal být rozdíl mezi ním a Kalouskem. Ten to na té kultuře rozjede, že tam nezbyde kámen na kameni. To si užijí všichni v přímém přenosu. Dovedete si představit třeba takový scénář – Zeman Lubomíra jmenuje, ten se dostaví do nové kanceláře a za měsíc proti němu začne demonstrovat celá naše kulturní fronta, protože se ukáže, co zase v této republice ví skoro každý – že Zaorálek je slušný řečník, ale neschopný organizátor.

Jestli se ZAO skutečně stane ministrem kultury, tak Zeman nemusí dělat vůbec nic. Všechno se stane samo.

Autor: Vidlák
Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2020: *****

František Šmíd 700,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, MUDr. Miroslav Kameníček 1000,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Petr Jan 300,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Pavel Novák 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Robert Schlesinger 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Jan Horáček 500,- Kč, Martin Štěpánek 400,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Jan Kupka 1000,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Mirko Hampl 200,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Jan Bezděk 500,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Stanislav Esner 500,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Marin Svoboda 100,- Kč, Ladislav Oudes 500,- Kč, Miloslav Gajdušek 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Bohuslav Maceška 50,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Jiří Sika 238,54 Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, ing. Lukáš Vašíček 200,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, Roman Martinek 100,- Kč, Petr Hučín 50,- Kč

Celkem za měsíc: 15 171,54 Kč
Vybráno 43.34%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 226 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (16 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
politicon.cz
22 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.