puska
10.12.2019
Kategorie: Společnost

Žalobu na neplatnost zbraňové směrnice smetli ze stolu. S čím přijde Brusel dál?

Loading...
Sdílejte článek:

LUMÍR NĚMEC

Česká republika definitivně prohrála žalobu na neplatnost tzv. zbraňové směrnice. Soudní dvůr Evropské unie tak zamítl českou žalobu kvůli platnosti směrnice zavádějící přísnější pravidla pro nabývání a držení palných zbraní. A co bude dál, jaké jsou možnosti a koho se to může týkat? Paradoxem je, že směrnice navržená EK jako „proti teroristická“, nemá s terorismem co dělat. Naopak zpřísňuje pravidla pro legální držitele zbraní.

Můžeme směrnici odmítnout a čekat co Evropská komise udělá, což je ovšem podle vyjádření vlády málo pravděpodobné. Vláda na to nemá kuráž. Premiér sice říká, že nám Evropská komise nebude říkat, jak máme vykládat české zákony a co máme dělat, to se ovšem týká pouze jeho kauz a střelci s jejich požadavky mu jsou celkem volní.

Budeme implementovat sněmovní tisk č. 92, což je mininovela zákona o zbraních a střelivu. Co se změní touto implementací? Nově budeme muset registrovat poplašné a signální zbraně, znehodnocené zbraně a reprodukce historických zbraní, pokud jde o jedno a dvouranové předovky. Samonabíjecí zbraně, které jsou upraveny ze zbraní samočinných, budou zakázány nebo povolovány pouze na výjimku. Budou zakázány krátké samonabíjecí zbraně, které umožní na jedno nabití vystřelení více než 21 ran a dlouhé samonabíjecí zbraně, které umožní na jedno nabití vystřelení více než 11.

Dále budou zakázány dlouhé zbraně se sklopnou ramenní opěrkou, jejichž délka při sklopení opěrky bude kratší než 600mm a také bude omezena kapacita zásobníků na 20 ran u krátkých zbraní a na 10 ran u dlouhých zbraní. Neprošel nápad Evropské komise na úplný zákaz „nejnebezpečnějších poloautomatických zbraní“, včetně všech z rodin AK-47 a AR-15 a zákaz soukromých sbírek útočných pušek. Nebyl přijat ani návrh Komise na omezení zásobníků také pro krátké poloautomatické zbraně jen na deset nábojů.

Do doby nabytí platnosti této novelizace, která se předpokládá na první polovinu roku 2020, platí zákon č 119 o Zbraních a střelivu a všechny změny se budou týkat nových majitelů zbraní, které si pořídí až po nabytí platnosti této novelizace. Současně pro stávající střelce platí přechodné ustanovení spojené s touto „mininovelou“.

Byť se jedná o změny, které se někomu mohou zdát být nepodstatné, tak z mého pohledu se jedná o otevření Pandořiny skříňky a nikdo nemůže vyloučit, s čím Brusel přijde příště. Když vidíme snahy o odzbrojování občanů v západní Evropě, tak bych se rozhodně nedivil, kdyby toto byl první krok a následovat budou další restrikce ze strany Evropské komise vůči majitelům zbraní (už dnes řešíme zákaz olova). Je tedy velmi důležité, aby byla přijata novela ústavního zákona, kde bude zakotveno právo na zbraň. Protože Ústava je nadřazena Evropskému právu a pak už nám může Brusel se svými omezeními ……………….

Autor: Lumír Němec

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc leden 2020: *****

František Šmíd 600,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Alena Fuszteiová 300,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Přemysl Hrůza 1000,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Kamil Potoček 300,- Kč, Ivanka Podzimková 500,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Nezn. dárce 222,- Kč, Pavel Šána 107,- Kč, Jan Bezděk 1000,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Iva Floríková 300,- Kč, Ivana Benová 108,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, ing. Josef Musil 200,- Kč, Richard Kovaříček 200,- Kč


Celkem za měsíc: 10 698,00 Kč
Vybráno 30.56%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 911 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (14 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog
48 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.