zeman102018
2.2.2019
Kategorie: Politika

Žaloba na Zemana aneb nepoučitelný senátor Láska

Sdílejte článek:

JAN BARTOŇ

Senátor Václav Láska oznámil, že skupina senátorů připraví ústavní žalobu na prezidenta Miloše Zemana. Má údajně vytipováno dvacet skutků, které jsou protiústavní. Láska evidentně nemá co na práci.

Senátoři požadují delší čas na projednávání zákonných norem, které jim přicházejí z poslanecké sněmovny. Místo třiceti dnů požadují dvojnásobek. Zdůvodňují to nedostatkem času. Přitom však senátoři mají času docela nazbyt, když se „skupina senátorů“ chce zabývat ústavní žalobou na prezidenta Miloše Zemana.

My máme za to, že prezident svými činy hrubě ústavu porušuje. Proto jsme se rozhodli, že připravíme text žaloby, ve kterém bychom jednak precizně popsali všechny skutky, o kterých se domníváme, že jimi ústava porušena byla, a dále bychom se dopustili právní argumentace, kterou budeme chtít doložit, že skutky prezidenta ústavu porušují,“ prohlásil senátor.

K podání ústavní žaloby souhlasí senátoři za lidovce, i senátorský klub STAN nechce nechat Zemanovu „aféru“ vyvanout. Jediný skeptický názor pro média tak zazněl od ODS. Pokud jde o žalobuna prezidenta, je evergreenem Senátu. Ústavní právníci nikdy neshledali, že by došlo k podstatnému narušení demokratického řádu,“ řekl senátor za ODS Jiří Oberfalzer. „Vidím v tom spíše výraz občanského nesouhlasu. Nevidím faktickou šanci, že by taková žaloba mohla být vznesena a že by mohla uspět,“ tvrdí občanský demokrat.

Senátor Láska a jeho „skupina“ tak budou pracovat na dílku, které vyžaduje souhlas tří pětin senátu a tří pětin poslanecké sněmovny. Takovou většinu však návrh nikdy nezíská a je tak předem odsouzen k nezdaru. Láska ale zaměstná řadu lidí včetně právníků a docela by mne zajímalo, v jakém „žoldu“ budou tito právníci pracovat. Pokud zdarma, ať pracují. Pokud by měl jejich práci platit senát, jsem rozhodně proti.

Je rozhodně pozoruhodné, že právě v současné chvíli běží anglo-americkými médii zpráva o tom, že předsedkyně Sněmovny reprezentantů Nancy Pelosiová „drží pevně“v rukách impeachment na prezidenta Donalda Trumpa. Přitom sama Pelosiová dříve tvrdila, že by žaloba na prezidenta spíše zvýšila šance Trumpa na znovuzvolení. Situace v Demokratické straně, v níž výrazně posílily radikálně levicové skupiny, však bude vyžadovat nějakou akci, i když se do toho Pelosiové nechce. Vyčkává na zprávu Muellerovy komise, která by měla vnést „jasno“ do ovlivňování amerických prezidentských voleb v roce 2016 Ruskem ve prospěch Trumpa. Toho se však zřejmě nedočká. Je to totiž výsostné politikum a dosud obvinění trpí za své hříchy ještě dávno před tím, než bylo zřejmé, že Trump bude kandidovat. Takový „záběr“ má Muellerova komise. I v USA se vesele utrácejí peníze, když jde o možnost poškodit prezidenta.

Senátor Láska by měl svou „aktivitu“ proti Zemanovi financovat ze svého. Zde se totiž nejedná o využití senátu jako „pojistky demokracie“ v Česku, ale o vyhazování peněz daňových poplatníků. Kvůli Zemanovi to navíc považuji za zcela zbytečné a marné, i když existuje jen minimum věcí, ve kterých s prezidentem stoprocentně souhlasím.

barton
Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc prosinec 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, RNDr. Richard Čapek CSc. 400,- Kč, Eva Edler 300,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Lenka Poncarová 300,- Kč, Martin Dindoš 500,- Kč, PharmDr. Lubomír Vylíčil 5000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jiří Sika 200,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Pavel Fila 50,- Kč, Pavel Sejrek 100,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Lukáš Vašíček 200,- Kč

Celkem za měsíc: 12 400,00 Kč
Vybráno 35.42%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 211 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (20 votes, average: 4,40 out of 5)
Loading...
45 komentářů