zeman102018
2.2.2019
Kategorie: Politika

Žaloba na Zemana aneb nepoučitelný senátor Láska

Sdílejte článek:

JAN BARTOŇ

Senátor Václav Láska oznámil, že skupina senátorů připraví ústavní žalobu na prezidenta Miloše Zemana. Má údajně vytipováno dvacet skutků, které jsou protiústavní. Láska evidentně nemá co na práci.

Senátoři požadují delší čas na projednávání zákonných norem, které jim přicházejí z poslanecké sněmovny. Místo třiceti dnů požadují dvojnásobek. Zdůvodňují to nedostatkem času. Přitom však senátoři mají času docela nazbyt, když se „skupina senátorů“ chce zabývat ústavní žalobou na prezidenta Miloše Zemana.

My máme za to, že prezident svými činy hrubě ústavu porušuje. Proto jsme se rozhodli, že připravíme text žaloby, ve kterém bychom jednak precizně popsali všechny skutky, o kterých se domníváme, že jimi ústava porušena byla, a dále bychom se dopustili právní argumentace, kterou budeme chtít doložit, že skutky prezidenta ústavu porušují,“ prohlásil senátor.

K podání ústavní žaloby souhlasí senátoři za lidovce, i senátorský klub STAN nechce nechat Zemanovu „aféru“ vyvanout. Jediný skeptický názor pro média tak zazněl od ODS. Pokud jde o žalobuna prezidenta, je evergreenem Senátu. Ústavní právníci nikdy neshledali, že by došlo k podstatnému narušení demokratického řádu,“ řekl senátor za ODS Jiří Oberfalzer. „Vidím v tom spíše výraz občanského nesouhlasu. Nevidím faktickou šanci, že by taková žaloba mohla být vznesena a že by mohla uspět,“ tvrdí občanský demokrat.

Senátor Láska a jeho „skupina“ tak budou pracovat na dílku, které vyžaduje souhlas tří pětin senátu a tří pětin poslanecké sněmovny. Takovou většinu však návrh nikdy nezíská a je tak předem odsouzen k nezdaru. Láska ale zaměstná řadu lidí včetně právníků a docela by mne zajímalo, v jakém „žoldu“ budou tito právníci pracovat. Pokud zdarma, ať pracují. Pokud by měl jejich práci platit senát, jsem rozhodně proti.

Je rozhodně pozoruhodné, že právě v současné chvíli běží anglo-americkými médii zpráva o tom, že předsedkyně Sněmovny reprezentantů Nancy Pelosiová „drží pevně“v rukách impeachment na prezidenta Donalda Trumpa. Přitom sama Pelosiová dříve tvrdila, že by žaloba na prezidenta spíše zvýšila šance Trumpa na znovuzvolení. Situace v Demokratické straně, v níž výrazně posílily radikálně levicové skupiny, však bude vyžadovat nějakou akci, i když se do toho Pelosiové nechce. Vyčkává na zprávu Muellerovy komise, která by měla vnést „jasno“ do ovlivňování amerických prezidentských voleb v roce 2016 Ruskem ve prospěch Trumpa. Toho se však zřejmě nedočká. Je to totiž výsostné politikum a dosud obvinění trpí za své hříchy ještě dávno před tím, než bylo zřejmé, že Trump bude kandidovat. Takový „záběr“ má Muellerova komise. I v USA se vesele utrácejí peníze, když jde o možnost poškodit prezidenta.

Senátor Láska by měl svou „aktivitu“ proti Zemanovi financovat ze svého. Zde se totiž nejedná o využití senátu jako „pojistky demokracie“ v Česku, ale o vyhazování peněz daňových poplatníků. Kvůli Zemanovi to navíc považuji za zcela zbytečné a marné, i když existuje jen minimum věcí, ve kterých s prezidentem stoprocentně souhlasím.

barton
Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc srpen 2019: *****

Zdenka Brancuská 500,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, Pavel Kosmata 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Petr Vrchovský 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Nezn. dárce 222,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Josef Loupanec 500,- Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Martina Kosková 500,- Kč, Mgr. Eva Kocábková 500,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Tatiana Vráblová 200,- Kč, Rostislav Jendrejčík 50,- Kč, Marie Švajdová 200,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, Jan Janát 500,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Pavel Šána 100,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč

Celkem za měsíc: 12 005,00 Kč
Vybráno 34.35%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 067 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (20 votes, average: 4,40 out of 5)
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog
44 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.