20.6.2014
Kategorie: Společnost

Zákon o nedotknutelnosti poslanců a něco k němu, aby lid nedržkoval

Sdílejte článek:

FRANTIŠEK MATĚJKA 20|06|2014

Před nějakým časem vystříklo pár poslanců do médií. Někteří dostali botičku na auto, jiným bylo odtaženo. Divili se. Vždyť měli přece za oknem jasný vzkaz „jsem nedotknutelnej“ v podobě sněmovní kartičky se státním znakem. A tak přišel zákon a udělal vše jasnější. Prostě „kurva, já jsem fakt nedotknutelnej“.

 

 

Zkuste zaparkovat v Praze na modré. Na hlídání parkovacích přestupků, ať už si v mnoha ohledech o jejich podstatě myslím cokoli, tam dopravní policie rezignovala již dávno. Praha si na to zřídila svojí městskou policii a zkušení političtí matadoři propojili strážce pořádku se soukromým byznysem v podobě odtahu. Super milionovej kšeft. Možnost řešení přestupku domluvou jako princip pozitivního preventivního přístupu vůči občanům, z nichž zdaleka ne všichni jsou svině, zůstala jen na papíře. Ze systému „dneska vyberete tolik a tolik a jinak se nevracejte na základnu“ se stal výnosný obchod jak pro odtahovky a z nich plynoucí vracečky politikům a šéfům měšťáků, tak pro samotnou městskou policii, která si tímto způsobem vydělává na svoji existenci a výplaty. To je ten hanedbnej a podlej stav, kdy udělovaná pokuta se stává v podstatě příjmem toho, kdo ji uděluje. Ať žije „právo“ a „ústavní demokratické principy“. Zkuste zaparkovat v Praze na modré a nebejt poslanec. Nestihnete si ani utřít zadek a máte auto v řiti, resp. na parkovišti za katrem.

 

Výše popisovaný stav dolehl i na poslance a někteří z nich ihned přišli s klasickým řešením, které stojí za vznikem dlouhé řady pitomých zákonů u nás. Styl když zákon nefunguje, je potřeba ještě větší zákon. A když nefunguje „jsem nedotknutelnej“ na základě nepsaných dohod, je potřeba „kurva, já jsem fakt nedotknutelnej“, vtělit hlouběji do řádu. Aby bylo jasno. Jenže ona ta nadutost v podobě „poslancovo auto nebude odtaženo nikdy“, protože „poslanec pro vás, lůzo, maká přece furt a všude“, byla tak do nebe volající, že ještě před vtělením do řádu došlo k úpravě.

 

 

Nadutost byla do řádu vtělena bez újmy původního mediálního výstřiku a vozidla poslanců prostě nikdy botičku nedostanou, natož aby snad bylo jejich vozidlo, sloužící k dopravení poslance za kšeftem, do obchodu, nebo do hospody, odtaženo. A aby obecný lid nedržkoval, taky něco dostal. Když teď zaparkuje obecný lid v Praze na modré lajně bez bumážky, nebude mu moci být vozidlo odtaženo celých 24 hodin od nasazení botičky. Jinými slovy rezidenti budou mít peška, protože vozidlo obecného lidu s botičkou bude celých 24 hodin na místě parkovat dál, aniž by rezident získal místo pro zaparkování svého vozu. To vše jen proto, aby poslanci mohli bez újmy parkovat na modré lajně taky.

 

Normálně bych řekl, že byl uplatněn zákon „vlk (výjimečně občan) se nažral a koza (výjimečně poslanci) zůstala celá“, jenže tohle předčilo veškerá očekávání. Rezidenti, kvůli kterým byla modrá lajna zřízena, protože v lokalitě bydlí, jsou na tom hůř, než před tím. Pachatelé parkovacích přestupků možná ušetří za odtah, přičemž smůlu budou mít odtahovky napojené na bývalé vedení města. Tomu se moderně říká „politické rozhodnutí“, což je mnohdy jen eufemistický výraz pro stav, kdy někdo platí výpalné blbě na starou adresu. No a poslanci získali hlavní výhru. Parkovat budou moct kdekoli, protože oni přece, vole, makaj pro nás všechny 24 hodin denně. Přemýšlím, co by na to řekl třeba Sigmund Freud.

 

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červen 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Marek Janicko 250,- Kč, Petr Keklak 100,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jiří Sajbrt 1000,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Anonym 1000,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Jiří Sika 200,48 Kč, David Bezděk 250,- Kč, Anonym 1000,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Dagmar Bowyer 500,- Kč

Celkem za měsíc: 9 161,48 Kč
Vybráno 26.17%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP

Latest posts by Redakce (see all)

(Visited 37 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (8 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...