TIP
8.4.2017
Kategorie: Kultura a tipy

Zákon o hazardních hrách z pohledu časopisu 1x2tip

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (3 votes, average: 4,67 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

Většina lidí si párkrát za život pohrává s myšlenkou, že by mohli začít sázet. Vypadá to totiž jako snadná cesta k vysokému výdělku. Většina z nich dokonce párkrát vsadí, ale nechají se příliš brzy odradit. Sázením se skutečně dá zbohatnout, ale bez píle to možné není. Je potřeba studovat strategie a řídit se radami zkušenějších. Ptáte se, kde je brát? Třeba v časopisu 1x2tip.

Rady pro začátečníky i zkušené sázkaře

Internetový časopis 1x2tip je určený pro muže sázkaře. Pravidelně poskytuje dobré rády, návody, recenze, rozhovory s úspěšnými sázkaři a také často vysvětluje zákony související se sázením. Je určen jak začátečníkům, tak pokročilým a profi sázkařům. Jedná se o měsíčník, vydávaný je už od roku 2013. Podobný časopis soustředící se na kurzové sázení budete v Česku hledat jen těžko.

Podívejte se na ukázku textu

Abyste si odborný obsah dovedli lépe představit, přečtěte si následující ukázku.

V srpnovém čísle časopisu o sázení 1x2tip byl detailně rozebrán nový zákon o hazardních hrách v hlavním článku čísla SRPEN 2016. Z těch důležitých pasáží vybíráme:

Provozovatel – § 6

V tomto bodě najdeme důležité omezení nelegálních zahraničních sázkových kanceláří.

Provozovatelem pro kurzové sázení je buď náš stát Česká republika nebo právnická osoba se sídlem v ČR nebo se sídlem v EU nebo se sídlem ve státě, který je smluvní stranou Dohody o Evropském prostoru. Dále tato právnická osoba má jasnou organizační strukturu, tedy jasnou, ucelenou a průhlednou právní formu, má zřízenou dozorčí radu, správní radu či jiný kontrolní orgán. Vlastní zdroje min. 2 mil. EUR, které jsou průhledné a mají nezávadný původ (legální zdroje z legální činnosti). A právnická osoba musí mít průhlednou vlastnickou strukturu, kdy bude zřejmé, kdo je jejím skutečným vlastníkem dle zákona.

Herní plán – § 8

V druhé části nacházím toto:

(2) Umožňuje-li to povaha hazardní hry, je provozovatel povinen upravit v herním plánu tyto náležitosti:

a) částku nejvyšší sázky, nejvyšší výhry a nejvyšší hodinové prohry,

b) minimální výherní podíl,

c) pravděpodobnost výhry.

Toto by mohla být cesta pro sázkaře kurzového sázení v boji proti limitům. Dle tohoto by měla sázková kancelář stanovit maximální možnou sázku. Když k tomu přidáme § 7, odst. 2, písm. c, tj. “Zakazuje se provozovat hazardní hru, která nezaručuje všem účastníkům hazardní hry rovné podmínky a rovnou možnost výhry”. Tedy sázková kancelář by měla nabídnout kurzové sázení v rovných a jasných podmínkách pro všechny, včetně rovných podmínek výhry. Z tohoto mě napadá, že sázková kancelář by předem měla říci, jaká je maximální sázka na jednotlivé druhy příležitostí a sázek, což znamená i na jednotlivé sporty/ligy a do této výše sázky přijímat. Nikoli selektovat sázkaře podle “risk managementu” a některým sázkařům limitovat vklady.

26322-titulka-casopisu-srpen2016Přestupky – § 122

(1) Fyzická osoba se dopustí přestupku tím, že

a) umožní účast osobě na hazardní hře v rozporu s § 7 odst. 1,

b) v rozporu s § 7 odst. 2 provozuje hazardní hru,

c) zpřístupňuje hazardní hry, k nimž nebylo uděleno povolení nebo které nebyly řádně ohlášeny, nebo napomáhá setkání za účelem pořádání takové hazardní hry s cílem získat pro sebe nebo jinou osobu majetkový prospěch z tohoto pořádání nebo setkání,

d) v rozporu s § 7 odst. 3 poskytne účastníkovi hazardní hry v souvislosti s provozováním hazardních her jakoukoli výhodu v podobě potravin, nápojů, tabákových výrobků nebo povzbuzujících látek,

e) v rozporu s § 7 odst. 5 jako osoba, která pro provozovatele vykonává činnost nebo úkol související s provozováním hazardní hry, se účastní hazardní hry v herním prostoru, kde tuto činnost nebo úkol vykonává,

f) v rozporu s § 38 odst. 1 jako osoba, která přijímá sázky, se účastní kursové sázky u provozovatele, pro něhož tyto sázky přijímá,

g) v rozporu s § 38 odst. 3 jako osoba přímo podílející se na sázkové příležitosti, na kterou provozovatel přijímá sázky, sází na tuto sázkovou příležitost,

h) v rozporu s § 38 odst. 4 jako osoba přímo podílející se na sportovní události, jejíž je účastníkem nebo se na ní jinak podílí, nebo které se účastní sportovní klub, v němž zastává funkci, sází na tuto sportovní událost, nebo

i) v rozporu s § 73 odst. 4 nabízí nebo poskytuje zařízení umožňující účast na internetové hře.

(2) Za přestupek lze uložit pokutu

a) do 1 000 000 Kč, jde-li o přestupek podle odstavce 1 písm. a), b), c) nebo i),

b) do 500 000 Kč, jde-li o přestupek podle odstavce 1 písm. d), e), f), g) nebo h).

Hlavní otázka zůstává, může podle nového zákona český občan sázet u nelegální sázkové kanceláře? Myslím si, že nemůže s ohledem na § 122, odst. 1, písm. c. Ale toto znění se týká patrně fyzických osob jako provozovatelů výherních automatů.

Pokud český sázkař najde cestu, jak se u “nelegální” zahraniční sázkové kanceláře zaregistrovat, vložit/vybrat finanční prostředky k sázkám, tak by podle českých zákonů neměl být trestán za sázení u těchto “nelegálů”. Ale naopak MFČR by mělo trestat přímo “nelegály”.

Dle zpráv přímo z ministerstva, budou trestány takové sázkové kanceláře, které cílí na české sázkaře reklamou, mají své stránky v češtině a vedou sázkařské účty v českých korunách včetně peněžních vkladů a výběrů. Zahraniční sázkové kanceláře, které takto necílí, tak by neměly být penalizovány.

Uvidíme, jak zákon bude fungovat v praxi, a které sázkové kanceláře přijdou na český trh. Na závěr si dovolím říci, že Češi jsou vynalézaví a většinou najdou cestu, jak systém obejít.

Čtenáři jsou nadšení, budete taky?

Podle reakcí čtenářů se zdá, že časopis s touto tematikou na českém trhu opravdu chyběl. Jsou nadšení, popisují, že jej hltají na jeden zátah. Pozitivně hodnotí zejména rozhovory se zkušenými sázkaři, k některým informacím se prý i vrací. Najdou se i tací, kteří si časopis tisknou a listují jím se zvýrazňovačem v ruce – vyznačují si totiž přínosné informace, jichž není zrovna málo. Často jde přitom o takové věci, které nikde na internetu nevypátráte. Však si reference čtenářů přečtěte sami.

Chcete vědět, kde se dá číst?

Za kvalitu nejlépe mluví výše uvedené recenze. Po všech popsaných kladech tedy snad nezbývá než dodat, kde se dá koupit. Objednat ho lze na sázkařském e-shopu Betting-shop.eu za cenu od 10 Kč za jedno číslo. Částka je to více než příznivá vzhledem k tomu, že časopis 1x2tip je sázka na jistotu pro všechny sázkaře, kteří chtějí být v sázení ziskoví.

(PR)

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červen 2018: *****

Ludmila Karská 250,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Miroslav Meder 250,- Kč, Věra Vladyková 1000,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Anonymní dárce 300,- Kč, Lukáš Vašíček 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Petr Čermák 100,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Vlastimil Kornas 333,- Kč, Libor Heidler 500,- Kč, Jan Bezděk 2000,- Kč, Tomáš Foldyna 1006,20 Kč (40 eur), Roman Martínek 100,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč

Celkem za měsíc: 9 389,20 Kč
Vybráno 26.82%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Redakce
Sledujte PP

Latest posts by Redakce (see all)

Sdílejte článek:
politicon-banner
12 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.