VIRROUSKA
16.3.2020
Kategorie: Společnost

Zákeřný virus píše vysvědčení. A padají historické nedostatečné

Sdílejte článek:

JANA ZWYRTEK HAMPLOVÁ

6075329-blog-jana-zwyrtek-hamplovaAle také jedničky s vyznamenáním. Bojujme o ně! Stojí to za to.

Léčba šokem. Jak jinak to nazvat. Kam se hrabe školní inspektor.

Koho by před měsícem napadlo, že nějaký virus bude měnit dějiny. Ale stojíme dnes tváří v tvář realitě. Která nás nutí semknout se, uzavřít se ve vlastních hranicích, spoléhat jen sami na sebe, na své zásoby, na své nemocnice, na své síly – ať jsou to síly lékařů, hasičů, i prodavaček u pultů. A virus vystavuje vysvědčení, jedno po druhém. A až na výjimky to není veselé čtení.

 

Výborně s vyznamenáním – samospráva. Hejtmanům, starostům, starostkám, zkrátka samosprávě. I tam, kde selhává stát, oni ne. Nepolitikaří, a ruku v ruce jedou jak pily. Dny, noci, prostě permanentně. Pokud to dopadne jakž takž dobře, bude to (vedle lékařů a sester) hlavně jejich zásluha. Zapomínají většinou i na koalice, opozice, protože všichni cítí, že to je teď pasé. Hádat se můžeme zase až potom, říkají mnozí. A je otázkou, zda po této zkušenosti budeme mít chuť…

Zdravotníci, hasiči, prodavačky, policisté, úředníci…. a další. Rovněž tak. Zkrátka ti, co nemohou zůstat doma, a musí pomáhat nám ostatním. Výborně s vyznamenáním. Musí reagovat za chodu, co je ráno, večer neplatí. Zvládají. Protože musí.

Vláda… Tam musí známka teprve padnout, zatím o ni bojuje. Snaha je, řekla by paní učitelka, ale ještě musí zabrat. Ale v zásadě dělá, co umí. Zavření hranic, karanténa, rozhodnost tohoto typu byla a je na místě. To, že není všeho na skladě, padá na vrub i předchozím vládám. Včetně stavu civilní obrany. Ale teď není čas na návraty, teď se musí jet současnost. Takže stop – rozbor minusů až poté. Teď jde o život. A vláda si to uvědomuje, a o to vysvědčení bojuje, jak umí a co to dá.

Strany dělající i v této době politiku. Sice lehce, tzv. výkřikově, ale i to je tu. Taky si myslí, bojují o dobré vysvědčení, ale těm jedničkám se naopak vzdalují, neboť nepochopily situaci. Útočí na premiéra, přičemž lépe by udělaly, kdyby přiznaly, že jsou rády, že jejich předsedou vlády dnes není jejich šéf. Protože by to vše padlo na něho. Výzvy vládě, útoky, vyvolávání negativních nálad – ničemu to neprospívá, a kdyby autoři věděli, jak ztrácí u voličů, nedělali by to. Budou mít čas se vyjádřit poté – ovšem s tím, co ony samy udělaly v daných měsících pro své občany. Ta situace je tak vážná, že lze přepokládat, že lidé budou mít dobrou paměť.

Evropská unie definitivně za pět. A i to je málo. Totální selhání, totální impotence, a ještě tak radit by se jí chtělo, co máme a nemáme. Je to opravdu na propadnutí. Možná do doby, kdy nebyla. A stavět znovu, pokud vůbec. Není na to slov, a pokud, nejsou publikovatelná.

Neziskovky s krásnými názvy o tísni a tak podobně. Za pět. Toto prý není jejich oblast zájmu. Neuvěřitelné výroky. A za mne – diskvalifikace z jakýchkoli příspěvků do budoucna. Kdesi tam za horami se to za obrovské peníze od nás pomáhá cizím. Své vlastní zemi a svým spoluobčanům ne? Není to národní rasismus?

Neziskovky, které nám sem chtěly dovést miliony migrantů trpících kde čím, zmlkly. Od vysvědčení za pět je to ale nezachrání. I bez imigrantů, které drží dnes Řecko se spojenci silou vůle před hranicemi Evropy, tedy bez imigrantů nemající žádné hygienické návyky a trpící kde čím, jsme dnes vážně ohroženi. Umíme si představit, co by se dělo, kdyby tu byli? Slovo pandemie by nestačilo. Všechny tyto neziskovky musí být odstřihnuty od zdrojů – jak by totiž tu hrůzu měli dělat jejich aktéři zadarmo, sami skončí.

Milion chvilek pro demokracii… Jsou za trest po škole. Jak se nemůže demonstrovat, nemají jaksi co dělat. Nemají? Čekala bych nabídku pomoci, čekala bych, že uklidní hysterické umělce, s nimiž stávají na podiu. Ne. Mlčí. Protože to je jediná obrana před prací v terénu. Protože jak jde o skutečný problém, nevědí. Neznají. Nebo se jim nechce? Důležitý signál na dobu poté…

Disciplína českých občanů – holt na některé je potřeba bič. Zejména na lyžaře, co to sem ze dvou třetin zavlekli, a ještě se tím chlubí. Trojka z chování a po škole. Tak tři měsíce aspoň. Nejsem příznivec středověkých pranýřů, ale… Málem jsem se k nim opět přiklonila. Proč brát ohledy na ty, kteří neberou ohledy na nikoho?

A dovolím si na závěr navrhnout jedničku České advokátní komoře a konkrétním advokátům z Korotýmu, kteří permanentně odpovídají na dotazy ze všech oblastí. Pomáháme prostě tím, co známe. A to by měl dnes dělat každý. Tým iniciovala Daniela Kolářová, a už v tom jedeme… Jsem „v tom“, tedy vím, že je to prostě non stop. Děláme to ne pro peníze, stojíme o to vysvědčení od našich občanů. To má dnes pro nás tu hodnotu. A mělo by mít pro každého.

Zkrátka bojujme všichni o jedničky s vyznamenáním. Jako kdysi ve škole. PS: Nebo buďme aspoň dobří…

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2020: *****

ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Jakub Malinovský 36,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, Hana Rohlíčková 200,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jaroslava Kováříková 100,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Zdeněk Palička 500,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč

Celkem za měsíc: 4 736,00 Kč
Vybráno 13.53%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 684 times, 2 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (39 votes, average: 4,72 out of 5)
Loading...
loading...
71 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.