freedomword
10.2.2017
Kategorie: Společnost

Zakažte lůze myslet!

Sdílejte článek:

DANIEL VÁVRA

V poslední době jsme svědky takového zvláštního fenoménu. Dobří lidé, kteří o sobě vědí, že jsou dobří a nejchytřejší a nejvzdělanější, mají vážnou obavu, že pokud si bude každý psát co chce a nedejbože při tom lhát, tak by hloupí lidé, kteří nejsou tak dobří a chytří a vzdělaní  jako oni (tedy řekněme si to upřímně, jsou úplně blbí a neměli by vůbec mít volební právo), podlehnou těmto lžím a stanou se ještě hloupějšími a zlejšími, takže by pak ve volbách mohli volit nějaké zlé populistické Hitlery a proto je potřeba jim předkládat pouze informace, které jim moudrými dobrými lidmi vybraný hodný a inteligentní člověk předžvýká a kolokvium rady starších schválí. Jedině pak budeme žít ve světě klidu, míru a lásky…

No asi ne.

Žili jsme si doteď v poklidném smrádku, jediné co nás “tak trochu” trápilo byla korupce politiků, na čemž jsme se v zásadě všichni shodli. Jenže když jsme se teď srazili s několika většími problémy, které je potřeba řešit, dělat nepříjemná rozhodnutí a lidé začali zaujímat protichůdná stanoviska, je to pro některé lidi srážka dost tvrdá a hodně je vyhodila z jejich komfortní zóny.

“Oni jsou lidi co mají jiný názor než já? To by se mělo zakázat!”

Zatímco naši zkorumpovaní, hloupí, bezpáteřní politici bez velkých vizí, nám v poklidných dobách moc nevadili, v době kdy je potřeba projevit trochu rozhodnosti a řešit problémy, se ukazuje jejich neschopnost v plné síle. Stejně jako neudržitelnost některých utopických představ, které se snažili uvést v realitu a při srážce s problémy, se sesypaly jako domeček z karet. V takové době lidem dojde co se děje a začnou se pídit po nějaké alternativě. Hledají nové lídry, kteří by výzvy a problémy vyřešili. Začnou sami přemýšlet co s tím. Když vidí, že stará řešení nefungují, začnou se shánět po nových.

A to je přesně to, od čeho máme demokracii a svobodu slova! Ta nám má zaručit, že v době kdy si nevíme rady, každá, byť úplně blbá, kontroverzní, nebo zcela nekonformní myšlenka, může být vyřčena, zvážena, vyvrácena, dokázána a realizována nebo zcela zavržena. Ve společnosti, kde jsou všichni skálopevně přesvědčení, že země je placatá, je správné, že se může ozvat “blázen”, který prohlásí, že je kulatá a dokáže to, nebo zůstane bláznem.

Ano jsou i jiní blázni, kteří budou tvrdit poněkud nebezpečnější myšlenky, ale i to by mělo zaznít a pokud se opravdu jedná o zvrácenost, být vyvráceno. Je blázen přesvědčivý a oblíbený? O to víc by to mělo mobilizovat jeho oponenty a vybudit k akci. Svoboda, demokracie a mír totiž není stav, kterého dosáhnete a následně si lehnete na gauč, zakážete všechny ošklivé věci a už nemusíte nikdy nic dělat a budete se mít dobře.

Svoboda slova je jako sport. Pokud se chcete dostat do formy, bude vás to stát hodně úsilí. A pokud si jí budete chtít udržet, budete v něm muset vytrvat napořád. Nestačí chodit půl roku do posilovny abyste měli celý život svaly. Musíte chodit do posilovny pořád. Abyste měli svobodu slova, musíte nechat všechny říkat co chtějí a pokaždé, když někdo začne prosazovat nějakou blbost, vrhnout se do boje a vyvrátit mu jí. Nemůžete jednou něco vyvrátit a pak to co jste vyvrátili zakázat, to je konec jakéhokoli pokroku a opravných mechanismů v případě, že jste se spletli. A že se pleteme často a v grandiózních věcech.

Oni totiž lidé odcházejí a přicházejí noví a ti nemají zkušenosti jako ti staří a mají tendenci opakovat jejich už zapomenuté chyby.  Stejně jako každé dítě musí projít vývojem a všemi jeho strastmi, platí to i pro každou novou generaci. Nová generace totiž může přijít opakováním chyby s novým způsobem řešení problému a posunout se někam dál. To je podstata evoluce.

Ten kdo tohle nechápe, je velmi krátkozraký. A tak je naprosto v pořádku, že ruská, nebo jakákoli jiná propaganda, nebo lidé proruští, či jakkoli jinak orientovaní, mají možnost se vyjadřovat. Je jen dobře, že nás to čas od času nutí formulovat naše postoje a definovat pozice. Asi by neměl být problém pro žádného politika propagandistické nesmysly vyvrátit a smést ze stolu, pokud to jsou nesmysly.

Jenže pokud “nepřátelské” myšlenky silně rezonují ve společnosti, je asi něco špatně. A nikoliv s tou propagandou, ale se společností a jejími lídry. Jen člověk se značnou nedůvěrou k vlastním představitelům, začne důvěřovat představitelům nepřátelské mocnosti a je to chyba těch místních představitelů, že ztratili důvěru. Samo od sebe to asi nebude. Lidi nezačnou obdivovat Putina jen tak z nudy, ale protože jim přijde, že něco dělá líp než Sobotka. A není těžké dělat něco líp než Sobotka.

Proč bychom měli zřizovat úřady na boj s “propagandou”, když ta propaganda jsou asi 4 webové stránky co si zaplatily reklamu na facebooku? Jestli všechny naše média, naše politické představitele a naše hodnoty, dokáže porazit pár prolhaných škrábalů na konspiračních webech, tak jsme na tom opravdu špatně a cenzura je to poslední co nám pomůže.

A proč lidi ty weby čtou? Protože oficiální mainstreamová média a politici začali filtrovat (cenzurovat) informace. “Nemůžeme lidem říct o problémech s uprchlíky ve Skandinávii, protože pak by je tu nechtěli.” “Nebudeme lidem říkat, co se stalo v Kolíně na silvestra, protože to by vyvolalo bouři nenávisti…” “Nebudeme zveřejňovat původ pachatelů trestných činů, protože to by vedlo k rasismu…” Máte pocit, že vztah společnosti k menšinám se díky těmto “opatřením” v poslední době zlepšil? Asi ne. Nějak to tedy asi nefunguje.

Zastánci brexitu museli vyhledávat “alternativní” weby, protože mainstream byl svorně proti němu a snažil se nám vnutit představu, že nastane konec světa. Ti kteří se zajímali o Trumpa se dozvídali informace o tom co tenhle kandidát dělá a chce z Twitteru, protože mainstream neustále zveličoval a překrucoval jeho výroky a snažil se ho co nejvíc pošpinit.

Všichni víme jak to dopadlo. Lidé se stejně dozvěděli pravdu. Brexit prošel. Trump vyhrál. Mainstream ztratil i ten poslední zbytek kredibility a politikům většina lidí přestala věřit úplně. Naopak se naučili, že aby si udělali třeba o situaci v Sýrii co nejobjektivnější obrázek, nejdřív se podívají na ČT, potom na RT (Russian Television) a pak si to nějak poskládají dohromady, protože na obou kanálech se jede zcela jednostranně. A místo stávajících pokrytců se obracejí na “populisty” protože nikdo jiný tady zatím jako opozice není.

Lhaní, cenzura, zákazy a potírání opozice problém jen oddaluje a zhoršuje. Ještě chvíli to bude náš mainstream, intelektuálové a establishment zkoušet a místo populistů a zahraniční propagandy tady budeme mít opravdové diktátory. Ještě chvíli budou z lidí dělat blbečky, které je potřeba vychovávat a poučovat, protože jsou nesvéprávní a dopadne to opravdu špatně.

Jediná správná cesta je “boj” idejí. To je to, co dělá demokracii tak úžasnou. Souboj idejí, kde vyhrává ta nejlepší, nebo ta nejvíce rezonující. Který motivuje všechny strany dostat ze sebe to nejlepší, aby přesvědčily ostatní, že právě jejich myšlenka je ta správná. Neustálé tření, které nás vede k pilování a zdokonalování. Nutnost zaujímat postoje k problémům, přemýšlet o nich, diskutovat a být konfrontován s konkurenčními idejemi, na základě kterých jsme nuceni ty svoje upravovat.

To je ta správná “posilovna ducha”, která nás udrží v takové formě, že nás snadno prokouknutelní lháři nebudou moci ohrozit. Nikoliv stagnující smrad, kde si všichni myslí to samé a nikdo nechce nikoho urazit, s nikým se hádat a o škaredých věcech se nesmí mluvit. A pokud se vám to nelíbí,  k čertu s vámi!

ZDROJ: Daniel Vávra

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jakub Malinovský 77,- Kč, Miloš Kraus 400,- Kč, Dagmar Bowyer 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Mirko Hampl 168,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Milena Práglová 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Anonym 222,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miroslav Hlousek 111,- Kč, Bc. Romana Kopecká 500,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Jiří Sika 250,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Robert Schlesinger 200,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Renata Doležalová 100,- Kč, Martin Černý 500,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč

Celkem za měsíc: 12 078,00 Kč
Vybráno 34.50%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 91 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (22 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
politicon.cz

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.