trudeau-blackface
24.9.2019
Kategorie: Multikulturní soužití

Zakažme maškarní!

Sdílejte článek:

TOMÁŠ VYORAL

Kanadský premiér Justin Trudeau srazil paty před novináři, několikráte se omluvil a sypal si popel na hlavu za to, že si před 18 lety coby učitel v převleku za Aladina na večírku na konci školního roku make-upem zahnědil obličej. Takzvaným „brownfacem“, který je někde vnímán jako určitá forma rasismu, si totiž mohl zprotivit část Kanaďanů. Já bych pro jistotu zrušil všechny karnevaly, protože tam to zavání průserem. A Tři králové a ten černý vzadu? To je vůbec úplná Rubikova kostka.
 
Kanadský premiér Justin Trudeau
Kanadský premiér Justin Trudeau

.

„Bylo to něco, co jsem v té době nemyslel jako něco rasistického, ale nyní vidím, že to s rasismem mělo co do činění a je mi to hluboce líto,“ uvedl mimo jiné Trudeau novinářům. „Požádám Kanaďany o odpuštění za to, co jsem udělal. Neměl jsem to dělat. Přijímám za to zodpovědnost.“

Kanadský premiér se omluvil za to, že si před 18 lety na večírku v rámci kostýmu nabarvil obličej nahnědo

Takzvaný „brownface“ je totiž někde považován za nikoliv nezbytnou, ba až útočnou formu imitace osoby tmavé pleti a redukování etnické příslušnosti pouze na barvu pleti.

Karnevaly jsou přežitek. Zrušit!

V první řadě je zajímavé, že někdo takovou věc vůbec vytáhl na kanadského premiéra, který je znám svým progresivismem a vlídným postojem k multikulturní společnosti. Ten se samozřejmě v souladu se sebou samým servilně několikanásobně omluvil a posypal se popelem od hlavy až k patě.

Z pohledu této kauzy mám však vážné obavy o budoucnost maškarních bálů nebo večírků s maskami na určité téma. Pakliže někdo světlé pleti bude chtít jít za osobu barvy pleti jiné (a vice versa), pak by si měl dávat setsakramentsky bacha. Straňte se make-upu a ponechte vše na vnímavosti ostatních, případně si na čelo maximálně nalepte cedulku „černoch“, „indián“ či „běloch“. Vůbec nejjistější bude tyto přežitky zakázat.

Tří králové a černý vzadu? Rubikova kostka a bermudský trojúhelník hadr!

A co teprve Tři králové? To je vůbec Rubikova kostka, sudoku největší obtížnosti nebo maturita z matiky. Co ten černý vzadu? Na 6. ledna tak budou mít lidskoprávní neziskovky, různí opočlověci v tísni a další pré a budou mít tisíce poptávek po lidech tmavé pleti. Nebo si snad dovedete představit, že by černý vzadu byl bílý? To by byla další nekorektnost a diskriminace. Ale malovat si obličej by mohl být taky průšvih. Gordický uzel a bermudský trojúhelník hadr.

A co teprve já? Budu muset okamžitě obeznámit rodiče, aby doma spálili veškeré fotky a videozáznamy z mého dětství, z karnevalů, divadelních představení, besídek, domácího blbnutí a vůbec všude, kde jsem si (nebo rodiče mně) nedej bože namaloval obličej. Všechno, kde jsem si hrál na indiány, africké domorodce nebo asijské kung-fu bojovníky.

Vskutku nepředvídatelná je snesitelná těžkost bytí v té naší liberální demokracii.

Autor: Tomáš Vyoral

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc říjen 2020: *****

ing. Jan Dvořák 400,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Pavel Kl*ka 222,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Miroslav Paták 200,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Anonym 1000,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Pavel Jurášek 100,- Kč, Jan a Gabriela Horáčkovi 500,- Kč, Miloš Kraus 200,- Kč, Ludmila Kárská 300,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Miloš Kraus 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, MUDr. Markéta Hansli 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Jiří Meissner 500,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Bohuslav Maceška 50,- Kč, Jiří Sika 100,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, Aleš Karásek 200,- Kč, Petr Hučín 50,- Kč, Eduard Ezer 500,- Kč, Iva Janouchová 100,- Kč, Mirko Hampl 200,- Kč, Rudolf Roedlind 500,- Kč, Silvia Ambrogini 500,- Kč, Miroslav Meder 300,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Jan Bezděk 500,- Kč, Miroslav Zatřepálek 100,- Kč

Celkem za měsíc: 18 855,00 Kč
Vybráno 53.87%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 236 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (17 votes, average: 4,88 out of 5)
Loading...
politicon.cz
14 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.