trudeau-blackface
24.9.2019
Kategorie: Multikulturní soužití

Zakažme maškarní!

Sdílejte článek:

TOMÁŠ VYORAL

Kanadský premiér Justin Trudeau srazil paty před novináři, několikráte se omluvil a sypal si popel na hlavu za to, že si před 18 lety coby učitel v převleku za Aladina na večírku na konci školního roku make-upem zahnědil obličej. Takzvaným „brownfacem“, který je někde vnímán jako určitá forma rasismu, si totiž mohl zprotivit část Kanaďanů. Já bych pro jistotu zrušil všechny karnevaly, protože tam to zavání průserem. A Tři králové a ten černý vzadu? To je vůbec úplná Rubikova kostka.
 
Kanadský premiér Justin Trudeau
Kanadský premiér Justin Trudeau

.

„Bylo to něco, co jsem v té době nemyslel jako něco rasistického, ale nyní vidím, že to s rasismem mělo co do činění a je mi to hluboce líto,“ uvedl mimo jiné Trudeau novinářům. „Požádám Kanaďany o odpuštění za to, co jsem udělal. Neměl jsem to dělat. Přijímám za to zodpovědnost.“

Kanadský premiér se omluvil za to, že si před 18 lety na večírku v rámci kostýmu nabarvil obličej nahnědo

Takzvaný „brownface“ je totiž někde považován za nikoliv nezbytnou, ba až útočnou formu imitace osoby tmavé pleti a redukování etnické příslušnosti pouze na barvu pleti.

Karnevaly jsou přežitek. Zrušit!

V první řadě je zajímavé, že někdo takovou věc vůbec vytáhl na kanadského premiéra, který je znám svým progresivismem a vlídným postojem k multikulturní společnosti. Ten se samozřejmě v souladu se sebou samým servilně několikanásobně omluvil a posypal se popelem od hlavy až k patě.

Z pohledu této kauzy mám však vážné obavy o budoucnost maškarních bálů nebo večírků s maskami na určité téma. Pakliže někdo světlé pleti bude chtít jít za osobu barvy pleti jiné (a vice versa), pak by si měl dávat setsakramentsky bacha. Straňte se make-upu a ponechte vše na vnímavosti ostatních, případně si na čelo maximálně nalepte cedulku „černoch“, „indián“ či „běloch“. Vůbec nejjistější bude tyto přežitky zakázat.

Tří králové a černý vzadu? Rubikova kostka a bermudský trojúhelník hadr!

A co teprve Tři králové? To je vůbec Rubikova kostka, sudoku největší obtížnosti nebo maturita z matiky. Co ten černý vzadu? Na 6. ledna tak budou mít lidskoprávní neziskovky, různí opočlověci v tísni a další pré a budou mít tisíce poptávek po lidech tmavé pleti. Nebo si snad dovedete představit, že by černý vzadu byl bílý? To by byla další nekorektnost a diskriminace. Ale malovat si obličej by mohl být taky průšvih. Gordický uzel a bermudský trojúhelník hadr.

A co teprve já? Budu muset okamžitě obeznámit rodiče, aby doma spálili veškeré fotky a videozáznamy z mého dětství, z karnevalů, divadelních představení, besídek, domácího blbnutí a vůbec všude, kde jsem si (nebo rodiče mně) nedej bože namaloval obličej. Všechno, kde jsem si hrál na indiány, africké domorodce nebo asijské kung-fu bojovníky.

Vskutku nepředvídatelná je snesitelná těžkost bytí v té naší liberální demokracii.

Autor: Tomáš Vyoral

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc říjen 2019: *****

Vladislav Vydra 100,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, Eva Myslivečková 100,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jan Bezděk 1000,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Marie Fulková 100,- Kč, Pavel Šána 107,- Kč, Oto Tvrz 200,- Kč, Petr Pisan 100,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Ludmila Karská 300,- Kč, Petra Rohlíčková 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč, Jana Hašlarová 200,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Miloš Kraus 300,- Kč, Rostislav Jendrejčík 50,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Anonymní dárce 222,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Jan Šmrha 100,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Martina Kosková 500,- Kč, Ivana Benová 108,- Kč, Soňa Holcová 200,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč

Celkem za měsíc: 12 447,00 Kč
Vybráno 35.56%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 172 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (17 votes, average: 4,88 out of 5)
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog
14 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.