003026_image
23.3.2016
Kategorie: Společnost

Zakáže Evropská komise Velikonoce?

Sdílejte článek:

IVAN BEDNÁŘ 23|03|2016

Nečeká nás lehký týden. Především je nutné do konce března odevzdat daňové přiznání. Tedy ty OSVČ, které nemají daňové poradce. Můžeme si přitom zavzpomínat, že se kdysi hovořilo o tom, že se daňové přiznání zjednoduší tak, aby se vešlo na jednu stránku papíru formátu A4. Pokud přiznání podá na papíře živnostník, který má datovou schránku, dostane pokutu, i když to stihne podat včas. Čtvrtletní plátci DPH musí podat hlášení i přiznání, ti už pouze elektronicky. Jinak – jak jinak, čeká je pokuta.

Taky nás bude čekat přechod zimního času na letní. V neděli ve dvě hodiny ráno si tak posuneme ručičky o hodinu vpřed na třetí hodinu a „skřivany a sovy“ mezi námi tak opět čeká rozhozený životní rytmus. Známý bojovník za zrušení pekař Stanislav Pecka ze Sobětuch na Chrudimsku bohužel už sem let není mezi námi. Peckovo poctivě míněné, ale neúspěšné úsilí dlouhá léta působilo poněkud rázovitým dojmem. Zato pečivo z jeho pekárny patřilo na Chrudimsku po desítky let mezi nejžádanější. Je otázka, proč se tohoto úsilí nechopila některá politická strana či hnutí. Třeba Úsvit.

Pokud čas neposunete, nečeká vás sice pokuta, ale zato můžete zmeškat vlak nebo autobus.

003026_image

A se změnou času přijde také na řadu přezouvání pneumatik. Naštěstí změna ze zimních na letní není povinná, takže když to zapomenete provést tento týden, nehrozí vám pokuta ve výši až 2.500 korun.

I ve velké politice bude rušno. Předseda vlády Bohuslav Sobotka bude dohlížet na Turecko, zda plní uzavřené dohody. Co se stane, když je Turci plnit nebudou, to nám zatím bohužel nikdo neřekl. Nezbývá než Turkům věřit, ale to věděl už Švejk, že se nedá.

A ve Sněmovně bude Andrej Babiš vysvětlovat, jak a proč se zapletl do pravděpodobného dotačního podvodu při výstavbě jeho luxusní farmy Čapí hnízdo. S prezidentem Milošem Zemanem si to už vysvětlil, protože prezident se v dubnu přijede na jeho farmu podívat a s dětmi tam bude obdivovat klokany a surikáty.

A začnou Velikonoce. V islámských zemích se tyto největší křesťanské svátky nedrží, tak mám obavy, aby je Evropská komise nezakázala. Určitě by se k zákazu ochotně přidali ministři Dienstbier a Marksová, spolu s ombudsmanskou Šabatovou, protože oslava Velikonoc by se mohla dotknout lidských práv islámských migrantů. Mohli by, společně s americkým velvyslancem Shapirem, uspořádat takovou malou českou pouť do brněnské mešity a tam kamenovat Václava Klause.

KDU-ČSL by sice pohrozila odchodem z vlády, ale když tomu nikdo nevěnoval žádnou pozornost, zase svoji pohrůžku stáhli.

K podpoře islámistů by se asi připojil i Andrej Babiš, který se rád angažuje v podobných záležitostech jako byla podpora Autonomní Klinika na Žižkově, kterou nezákonně okupují neomarxističtí aktivisté a vedle půjčování marxistické literatury tam provozují i centrum pro migranty.

Takže, vzhůru do nového týdne. Začalo jaro.

ZDROJ: Ivan Bednář

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Marek Janicko 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Pavel Jurášek 100,- Kč, Robert Schlesinger 100,- Kč, Alena Albrecht 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Dr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Karel Kubela 83,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Anonym 100,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Jiří Cígler 250,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Anonym 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jana Slabá 100,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč

Celkem za měsíc: 11 583,- Kč
Vybráno 33.09%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 121 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (19 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...