KOURENI
26.5.2016
Kategorie: Ekonomika

Zákaz kouření v restauracích aneb všichni držte hubu a krok

Sdílejte článek:

COM/NS 26|05|2016

Zákaz kouření v restauracích, zákon zakáže kouřit v hospodě … Co to má sakra být? Ať jsem nekuřák a kouření mně osobně připadá hnusný, z tohohle zákona se mi udělalo daleko hůř než z kuřáků. Nejde mi ani tak o kouření samotné, ale spíš o princip. Pokud jsem majitel restaurace, vložil jsem do ni svoje peníze, svůj čas, své úsilí a pak mě někdo začne omezovat těmahle debilitama, budu pěkně otrávený. Co je sakra komu po tom, jak vedu svůj podnik?

Jasně nekuřáci taky chtějí chodit do restaurací a chtějí si užít života, ale v tom jim nikdo nebrání. Chceš jít do hospody a nechceš smrdět kouřem? Jdi do nekuřáckého salonku, nebo si najdi nekuřáckou hospodu. Je to tak těžký? Máš možnost volby a pokud chodíš do hospody, kde nejsi spokojený, protože se tam kouří a ty smrdíš, nemáš tam chodit, případně si stěžovat u majitele a pokud ten řekne, že se tam kouřit bude, máš se sebrat a jít pryč. Tohle je demokracie. Máš právo volby a je jen na tobě, co si zvolíš. Pokud si zvolíš blbě, je to tvůj problém a ne kuřáků.

Pokud se ti to nelíbí, můžeš si založit svůj vlastní podnik a ukázat tomu blbýmu hostinskýmu odnaproti, jak se to dělá. Ale jestli potřebuješ zákon k tomu, abys mohl chodit do hospody – neměl bys mít vůbec občanku.

Každá restaurace a hospoda je soukromý majetek a toto by se mělo nechat namajitelích. Pokud majitel usoudí, že bude mít více zákazníků, kteří nekouří a zakáže kouřit ve SVÉM zařízení, je to v pořádku, ale plošně toto přikázat je debilita nejvyššího stupně. Ničí to konkurenční prostředí, stejně jako druhý debilní zákon o tom, že musí být alespoň jedno nealko levnější než pivo – proč? Protože se řeklo!

V každé druhé diskuzi se lidi ohání komunistama a jak to fungovalo za socíku, ale tohle rozhodně není demokratické a už je to jen kousek od toho, aby další zákon byl, že v každé restauraci musí být jedno zdravé zeleninové jídlo, jedno nezdravé, jeden kebab a jedno kradené, to abych nediskriminoval určitou skupinu lidí (kriminálníci). A zákon na to, aby přikazoval majitelům, kolik si za co účtovat.

ZDROJ

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc únor 2019: *****

Milan Tahovský 1000,- Kč, Jakub Malinovský 55,- Kč, Petr Macura 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Radek Mrňa 500,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Jitka Rytířová 800,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Milan Černý 500,- Kč, Věra Heyduková 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Vlatimil Běhan 50,- Kč

Celkem za měsíc: 4 755,00 Kč
Vybráno 13.58%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 4 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (24 votes, average: 4,71 out of 5)
Loading...
loading...
politicon-banner
174 komentářů
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.