3.11.2015
Kategorie: Ekonomika

Zahradkaři, bojleři a balkansky system EET

Sdílejte článek:

LADISLAV VĚTVIČKA 03|11|2015

Jak by bylo na světě fajně, kdyby nebyly parlamenty… Ti synci, keři nam daruju zakony, maju pocit, že musi furt kohosi buzerovat, prudit a vymyšlat nove opatřeni. Oni maju strach, že kdyby nic nerobili, tak byzme přišli na to, že su vlastně uplně zbytečni. A zbytečny uřednik byva propuštěny. A to ten uřednik nechce, bo co jineho by robil, když je to tak fajně placene?

A tak každy novy uřednik převezme všecky předchazejici buzeračni zakony, a aby nebyl podezřely, přida aji cosik svojeho.

Když přišel Endy, sliboval, že nas zbavi uředniku a sniži naklady. To řikaju všeci. Každy novy manažer, kery přide, se snaži zalibit nadřizenym tak, že se pusti do ořezavani nakladu. A tak se novi uřednici pustili do zavaděni zbytečneho balkanskeho systemu. Planovana buzeračni evidence tržeb je samozřejmě enem začatek. Až se to jakemusik cypovi povede zavest, voliči ho svrhnou. A nastupi jiny cyp a přide s jakusik jinu cypovinu. Nesmyslna evidence tržeb samozřejmě zustane, bo se na tym bude živit už hafo malych parazitu. A novy cyp přide, a po rozkulačeni živnostniku se pusti třeba do zahradkařu.

bureaucracy_by_itsk-d34auc8

Uřednici vubec radi reguluju svobodne aktyvity lidi, kere zatim nesu pod statni kontrolu. Navic vznikaju hodnoty, z kerych si stat neurve DPH, a z teho ma uřednik rudo před očama. Na zahradkach si lidi pěstuju tuny zeleniny a ovoce, chovaju bojlery, kraliky a bravky a tym vznika uřednikovi ztrata nejen tym, že zahradkař neplati DPH, ale aji tym, že si tym padem nekupi bojlera nebo to plastykove rajče z hytlermarketa za 40,- Kč/kg. Jak k temu ten ubohy hytlermarket přide, že vam veze rajče až z holandskeho sklenika a vy si bez povoleni vypěstujete svoje?

Spravně by to mělo tak, že za každu rostlinku kobzola zaplatiš daň ve vyši 100,-Kč a pote, co opravdu jakasik hliza vyroste, ještě 1,- Kč za každu erteplu. Za každy ovocny stromek by měla byt ročni daň ve vyšce 1000,- Kč, bo když mate taku slivku, hrušňu nebo třešňu, tak už ste potencyjalnim černym vyrobcem alkohola, a temu je třeba předchazat. Každa vesnica by měla mět Komisařa OZ, kery bude placeny z kapsy vesničanu, bude se jim prochazat po zahradkach a nesrovnalosti bude řešit zabavenim veškereho majetka.

S tymto daňovym systemem přišel Stalin, a slavil s tym velike uspěchy. Na Podkarpatske Rusi třeba dodneška nenajdete moc ovocnych stromu, bo si je zahradkaři sami vyrubali, aby bolševikum nemuseli platit daně. Bo strom, to je vlastně taka vyrobni jednotka, že, sudruzi?

No a až budu zregulovane zahradky, pak zregulujeme zběr lesnich plodu. Tady už je to složitějši, bo zběr boruvek a hřibu se da blbě regulovat. Proto navrhuju, aby se zběr lesnich plodu a hřibu zakazal uplně. Lesni komisaři (placeni z peněz občanu) by se pak prohaňali po lesach a preventyvně by střilali všecky potencialni narušitele “Zakona o ochraně lesnich huboplodin”.

Evidenci tržeb EET to začina, střilanim narušitelu konči.

Ladislav Větvička, Lesni komisař policejniho obvodu Ostrava – Poruba

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc leden 2021: *****

Blahomír Skoupý 500,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dana Staňková 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, ing. Tomáš Šimčík 300,- Kč, Jiřina Gyárfásová 1000,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Miroslav Červenka 300,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Ivanka Trávníčková 400,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jan a Gabriela Horáčkovi 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Marek Janicko 200,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Anonym 100,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Olga Petrová 300,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Anonym 100,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Jan Petr 500,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, Anonym poštou 500,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, Mirko Hampl 200,- Kč, Vladimír Janeček 100,- Kč, Petr Hučín 50,- Kč

Celkem za měsíc: 14 483,00 Kč
Vybráno 41.38%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 43 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (15 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
politicon.cz

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.