3.11.2015
Kategorie: Ekonomika

Zahradkaři, bojleři a balkansky system EET

Sdílejte článek:

LADISLAV VĚTVIČKA 03|11|2015

Jak by bylo na světě fajně, kdyby nebyly parlamenty… Ti synci, keři nam daruju zakony, maju pocit, že musi furt kohosi buzerovat, prudit a vymyšlat nove opatřeni. Oni maju strach, že kdyby nic nerobili, tak byzme přišli na to, že su vlastně uplně zbytečni. A zbytečny uřednik byva propuštěny. A to ten uřednik nechce, bo co jineho by robil, když je to tak fajně placene?

A tak každy novy uřednik převezme všecky předchazejici buzeračni zakony, a aby nebyl podezřely, přida aji cosik svojeho.

Když přišel Endy, sliboval, že nas zbavi uředniku a sniži naklady. To řikaju všeci. Každy novy manažer, kery přide, se snaži zalibit nadřizenym tak, že se pusti do ořezavani nakladu. A tak se novi uřednici pustili do zavaděni zbytečneho balkanskeho systemu. Planovana buzeračni evidence tržeb je samozřejmě enem začatek. Až se to jakemusik cypovi povede zavest, voliči ho svrhnou. A nastupi jiny cyp a přide s jakusik jinu cypovinu. Nesmyslna evidence tržeb samozřejmě zustane, bo se na tym bude živit už hafo malych parazitu. A novy cyp přide, a po rozkulačeni živnostniku se pusti třeba do zahradkařu.

bureaucracy_by_itsk-d34auc8

Uřednici vubec radi reguluju svobodne aktyvity lidi, kere zatim nesu pod statni kontrolu. Navic vznikaju hodnoty, z kerych si stat neurve DPH, a z teho ma uřednik rudo před očama. Na zahradkach si lidi pěstuju tuny zeleniny a ovoce, chovaju bojlery, kraliky a bravky a tym vznika uřednikovi ztrata nejen tym, že zahradkař neplati DPH, ale aji tym, že si tym padem nekupi bojlera nebo to plastykove rajče z hytlermarketa za 40,- Kč/kg. Jak k temu ten ubohy hytlermarket přide, že vam veze rajče až z holandskeho sklenika a vy si bez povoleni vypěstujete svoje?

Spravně by to mělo tak, že za každu rostlinku kobzola zaplatiš daň ve vyši 100,-Kč a pote, co opravdu jakasik hliza vyroste, ještě 1,- Kč za každu erteplu. Za každy ovocny stromek by měla byt ročni daň ve vyšce 1000,- Kč, bo když mate taku slivku, hrušňu nebo třešňu, tak už ste potencyjalnim černym vyrobcem alkohola, a temu je třeba předchazat. Každa vesnica by měla mět Komisařa OZ, kery bude placeny z kapsy vesničanu, bude se jim prochazat po zahradkach a nesrovnalosti bude řešit zabavenim veškereho majetka.

S tymto daňovym systemem přišel Stalin, a slavil s tym velike uspěchy. Na Podkarpatske Rusi třeba dodneška nenajdete moc ovocnych stromu, bo si je zahradkaři sami vyrubali, aby bolševikum nemuseli platit daně. Bo strom, to je vlastně taka vyrobni jednotka, že, sudruzi?

No a až budu zregulovane zahradky, pak zregulujeme zběr lesnich plodu. Tady už je to složitějši, bo zběr boruvek a hřibu se da blbě regulovat. Proto navrhuju, aby se zběr lesnich plodu a hřibu zakazal uplně. Lesni komisaři (placeni z peněz občanu) by se pak prohaňali po lesach a preventyvně by střilali všecky potencialni narušitele “Zakona o ochraně lesnich huboplodin”.

Evidenci tržeb EET to začina, střilanim narušitelu konči.

Ladislav Větvička, Lesni komisař policejniho obvodu Ostrava – Poruba

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červen 2020: *****

Anonymní dárce 800,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč

Celkem za měsíc: 2 600,00 Kč
Vybráno 7.42%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 41 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (15 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
politicon.cz
loading...

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.