koukaslová
18.3.2017
Kategorie: Společnost

Žádná záhada, milá skvělá Gábino – opozice podvědomí!

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (3 votes, average: 3,33 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

DAVID GRUBER

„Neumím si to vysvětlit,“ pravila těsně po závodě v biathlonovém sprintu naše skvělá krásná Gabriela Koukalová. „Daleko méně se snažím, a střílím mnohem přesněji, úspěšněji. Je to pro mne záhadou.“ Nechytejte mne, prosím, v citaci Gábininých vět za slovíčko – ale smysl je přesně tento. Viz zdroj níže.

Tento psychologický jev už více než třicet let nejen že není záhadou, ale přednáší a procvičuje se v grubrovském školství již více než třicet let. Každé „děcko“, pokud na kurzu trošku dává pozor nebo trošku pozorně čte mé hlavní knížky, to zná; a touto znalostí převyšuje mnohé naše či zahraniční vědecké a univerzitní špičky, kteří kolem toho chodí jako kolem záhady a krčí rameny…

Každý můj normální dospělý absolvent kurzu či pozorný čtenář toto zužitkovává a zároveň se tím baví snad denně v komunikaci s jinými lidmi, při pracovní snaze o úspěch a osobní prosperitu.

Zjednodušeně a telegraficky: Jde o kverulanta a oponenta naších vědomých volních snah – o naše oponující podvědomí. Když na ně hodně vědomě tlačíme, tak Pan Podvědomí – devadesátiprocentní psychický ředitel našeho já – vrhá to naše já do situace opačné. Snížíme tlak – sníží se protitlak – a najednou všechno jde. Střely se trefí do všech terčů, uspějeme u zkoušky či konkurzu, zvládneme trému, rozmluvíme se plynně anglicky, ba porazíme (dámy) psychogenní neplodnost, zvládneme v konfliktu sebevědomého vzteklého nafoukance, zvládneme prokrastinaci, pochopíme princip placeba, talismanů, hypnózy, úspěšněji si namluvíme partnerku či partnera… a máme v kapse stovky, opravdu stovky dalších užitečností.

A jsou i další dva, ještě efektivnější postupy, jak vyzrát na naše oponující podvědomí…

Toto jsou prostě multimetody neboli psychovzorce (tedy – ta o opozici podvědomí je jen jedna z desítek již známých a v naší zemi vynalezených). Toto znamená jednou se naučit a v mnoha oblastech využít. (U metod je s učebními náklady a množstvím oblastí uplatnění1 : 1, u multimetod 1 : mnoho.) Toto je prostě v informační psychologii stejný převrat jako v informační technologii přechod od papírových notesů k iphonům. Toto je high-tech know-how české provenience, kterým jsme mohli už dávno ohromit zbytek světa, pokud by nebylo malé české rovnostářské závistivosti. Pokud by nebylo partiček těch, kteří směli po maturitě studovat v denním studiu univerzitu a dělat oficiální vědecko-pedgagogickou kariéru… a kteří mají dnes v ruce otěže státních vzdělávacích penězotoků a s vražednou závistí shlížejí na toho, kdo takto studovat a vědecky publikovat nesměl, ale značně je ve výsledcích bádání převyšuje…

Toto je know-how, kterým jsme mohli naučit sebe i svět matematizovat psychologické komunikační problémy a výzvy, rozložit je na „prvočinitele“, změřit dosud tak vágní záležitosti jako manipulaci, konflikty, emoce, touhy, animozity, návyky, afekty… prostě vyšvihnout informační psychologii na takovou úroveň, kam se v posledních desetiletích vyšvihly informační technologie. A zlepšit náš zhoršující se svět.

Ale – nestalo se tak. Důvodů je řada – podívejte se aspoň na prohlášení signované řadou českých velmi důvěryhodných osobností zde a zde a zde.

Mohli jsme ohromit zbytek světa…

Nejúžasnější je však to, že stále ještě můžeme…

Zdroj: Přímý přenos ze Světového poháru v biathlonu, Oslo, ČT sport, sobota 18. 3. 2017, 12:50 hod.

gruber

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červenec 2018: *****

Jan Procházka 500,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, David Bezděk 150,- Kč

Celkem za měsíc: 1 900,00 Kč
Vybráno 5.42%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
politicon-banner
9 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.