VANOCEISLAM
20.12.2019
Kategorie: Multikulturní soužití

Žádná revize Vánoc!

Sdílejte článek:

FRANTIŠEK KAŠPÁREK

V posledních letech se s příchodem nesourodých kultur do Evropy vždy v tomto období objeví debaty o smyslu a tradici Vánoc.  Na začátku, po prakticky nepřetržité sérii útoků a násilností vůči obyvatelům hostitelských zemí, nám architekti nové Evropy tvrdili, že příchod migrantů je vlastně pro dobro Evropy (oběti příchozích atomových fyziků a vesmírných inženýrů to nejspíš viděli jinak), neboť prý vyrovnají nedostatek místních pracovníků a budou tak vytvářet prostředky na důchody. Nazvali to „imigračním vyvažováním“. V podstatě šlo o mistrovské dílo politického mlžení. (Ale zapomněli o této teorii říct migrantům. Pro ně se stal hlavním pracovním procesem džihád a nenávist k hostitelům).  Ti, kdo naopak říkali, že bude hůř, protože tam, kde se islám vynoří, přicházejí problémy všeho druhu, byli označeni za nácky, fašouny, burany a vůbec za lidi, kterým je nejlépe se širokým obloukem vyhnout.  
Takže teď máme na programu dne revizi Vánoc. 

Jinak to říci nelze, ale když zbabělci chtějí někomu vlézt do zadku, tak to vždycky udělají s celou parádou. Tak například radní města Oxford na počátku 21.století přijali rozhodnutí přejmenovat Vánoce na „Winter Light Festival (Svátek zimních světel), aby nadále neuráželi muslimskou komunitu.

Není to tak úplně původní nápad. Už Himmler se pokusil nahradit Velikonoce a Vánoce v nacistickém kalendáři oslavou letních a zimních slunovratů, lampiónovými průvody a nepohanskými obřady uctívající přírodu.

V „hlavním městě“ Evropské unie v Bruselu zase radní přišli na geniální nápad přejmenovat Vánoční trhy na Zimní radovánky. Tomu ovšem předcházela estráda s vánočním stromem.

Na náměstí Grand Place býval o Vánocích tradičně vztyčován strom, který pocházel z lesa v Ardénách. Moudré hlavy z vedení města však pocítily před několika lety mimořádnou touhu zavděčit se zdejší muslimské „menšině“ a současně příliš nepobouřit zdejší křesťanskou „většinu“. To byl úkol hoden Chytré horákyně.

Avšak! Nápad se dostavil.

A tak jednoho krásného dne byla na náměstí vztyčena pětadvacet metrů vysoká abstraktní konstrukce, která měla pro křesťany představovat vánoční strom a pro jiná náboženství – především pro náboženství míru – obří prolézačku. Byla totiž navržena tak (možná některým z příchozích architektů), aby návštěvníci mohli za poplatek jako opice vyšplhat až na vrchol dekorace. Náklady na zhotovení konstrukce se vyšplhaly (stejně jako případní zájemci) hodně vysoko, zhruba šestkrát víc než kolik by stála instalace normálního stromu.

Naštěstí se tento velkolepý nápad v příštích letech neujal. Radní měli být za svůj NÁPAD postaveni na týden na pranýř a poté potupně vyhnáni z města. Mám jakési tušení, že se tak nestalo. Liberálním fanatikům projde dnes už ledacos. I to, za co se dříve zavíralo do blázince.

Letos nám čerstvá revize vánočních zvyků přivanula ze Švýcarska.

Ve městě Wil začínaly přibývat stížnosti muslimských rodičů, aby se letos řádně zvážilo zpívání vánočních koled ve škole. Takříkajíc opatrná žádost. Inu Švýcarsko je Švýcarsko, tam na to náboženství míru nemůže jít buldozerem jako jinde v Evropě.

Jedno staré rčení říká, že když kachny kejhají, dejte jim krmení a tak žádost byla vyslyšena. K nebezpečné indoktrinaci muslimských dětí nedojde. Vedení školy zaslalo všem učitelům email, ve kterém je nařízeno, že na letošní vánoční oslavě se nebudou zpívat tři vánoční písně. Prý z úcty k jiným kulturám a náboženstvím.

Pokud vím, tak třeba židé žijící v diaspoře neměli s Vánoci nikdy žádný problém. Buď se přidali, nebo je prostě neslavili. Stejně tak i jiná náboženství.

Je to, jako kdybychom přijeli do některé muslimské země a oznámili jim, že nám se nelíbí ramadán.

A když muezzin vřeští z minaretu, tak nám to taky vadí.

No, nevím, jak hluboko či jak vysoko, bychom skončili.

K vánočním trhům patří vánoční strom, betlém a stánky. Nyní přibyl další nepřehlédnutelný prvek – bezpečnostní betonové zátarasy. Nikdy v Evropě nebyly zapotřebí. Přišly společně s mírumilovnými utečenci před válkou. Máme je dokonce i u nás. Proti komu? Proti té hrstce (jak tvrdí mainstream) muslimů v České republice, nebo proti údajně neexistujícím migrantům? A co postavíme, když jich Evropská Unie k nám protlačí víc? Vánoční kryty?

No, děkuji pěkně za takový dar náboženského a kulturního obohacení.

Stručně a jasně: Žádná revize. Ani vánoc, ani velikonoc, ani čehokoliv jiného. Pokud příchozím evropské zvyky a tradice způsobují jakákoliv traumata, mohou svůj statut změnit na odchozí. Bude to těžká rána, ale Evropa se s tím už nějak popere.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc leden 2022: *****

RNDr. Richard Čapek CSc. 400,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Miroslav Příkopa 500,- Kč, MUDr. Richard Domín 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Pavel Fila 50,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jiřina Gyárfásová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Daniela Frumarová 500,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, Karel Kubela 100,- Kč, Jiří Stejskal 500,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Anonym 500,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Petra Rohlíčková 111,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč, Blahomír Skoupý 200,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Pavel Sejrek 200,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, ing. Antonín Zlínský 1000,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Radek Láznička 150,- Kč, Jiří Langr 1000,- Kč, Jaroslav Vlk 100,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Marie Tachezyová 200,- Kč, Anonym 333,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, V. Trulley 333,- Kč, Věra Holá 200,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Zdeňka Horníčková 200,- Kč, Miroslav Andreska 500,- Kč, Dagmar Sokolová 200,- Kč, Jiří Sika 100,- Kč, Vladimír Janeček 100,- Kč, Petr Hučín 50,- Kč, Marie Kouklíková 500,- Kč, Ladislav Konopka 300,- Kč, Miroslav Zatřepálek 100,- Kč

Celkem za měsíc: 20 399,00 Kč
Vybráno 58.28%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 811 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (22 votes, average: 4,82 out of 5)
Loading...
18 komentářů