rodinamatka
14.8.2020
Kategorie: Společnost

Žádná povinnost, žádné tresty. Vše je prý úplně jinak. Budiž EU pochválena?

Sdílejte článek:

PETR MACHOVSKÝ

Člověk by řekl, že aspoň v čase letních dovolených si dají europoslanci pokoj. Ale kdepak. I v této době je třeba se plést nám všem do života.

Jsem rád, že europoslanec Zdechovský uvedl článek Českého rozhlasu na pravou míru. Opravdu jsem si oddechl. Povinné střídání matky a otce dítěte na rodičovské (prý) nebude povinné. Přesněji řečeno, nemuselo by být. Poslední slovo je (prý) na České republice. To jsem si opravdu oddechl. Poslední slovo bude např. na ministrech ČSSD, kteří jsou často eurofilnější než samotná Evropská unie. Takže není vyloučeno, že povinné střídání obou rodičů na rodičovské dovolené opravdu bude povinné a v případě neuposlechnutí přijde trest. V tomto případě by šlo o zkrácení doby čerpání rodičovského příspěvku.

Ale ono vlastně nejde o to, jestli to nakonec bude či nebude povinné. Zásadnější je, čím vším se úředníci v Bruselu zabývají. Někdy „jen“ navrhuji, jindy prostě a jednoduše přikážou. A čeští poslanci konají. To znamená, že hlasuji všemi deseti pro. Aby tak ukázali, jak jim záleží na oněch proklamovaných hodnotách. Jen hrstka poslanců je schopna se nad jednotlivými směrnicemi a nařízeními zamýšlet a posuzovat je nejenom prizmatem „evropských hodnot“.

Nebudu už ale dál chodit kolem horké kaše. Nevím, co je Evropské unii do toho, jak si rozdělí své pozice rodiče narozeného dítěte. Kdo se europoslanců ptal, že mají potřebu neustále radit, doporučovat a ještě častěji nařizovat? Myslí si snad, že dva lidé, kteří spolu mají dítě, si nejsou schopni poradit bez nich?

Jak jsem komentoval na svém Facebooku, Evropská unie by měla nechat lidi volně dýchat. Nechat je, ať si o svých životech rozhodují sami. Není třeba neustále rozdávat nikým nevyžádané „rady“. A to ještě v lepším případě. V horším případě jde o povinné směrnice, které je nutné odhlasovat v naší Sněmovně.

Aspoň v čase letních dovolených by si ale europoslanci mohli dát pohov a zaměřit se sami na sebe. Sluníčko svítí, koupaliště praskají ve švech, ovoce dozrává….existují přece mnohem prospěšnější a zábavnější aktivity, než se někomu plést do života. Co říkáte?

 

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2020: *****

František Šmíd 700,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, MUDr. Miroslav Kameníček 1000,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Petr Jan 300,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Pavel Novák 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Robert Schlesinger 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Jan Horáček 500,- Kč, Martin Štěpánek 400,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Jan Kupka 1000,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Mirko Hampl 200,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Jan Bezděk 500,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Stanislav Esner 500,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Marin Svoboda 100,- Kč, Ladislav Oudes 500,- Kč, Miloslav Gajdušek 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Bohuslav Maceška 50,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč

Celkem za měsíc: 14 083,00 Kč
Vybráno 40.23%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 298 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (16 votes, average: 4,31 out of 5)
Loading...
politicon.cz
15 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.