bankpr
21.10.2017
Kategorie: Kultura a tipy

Zadluženost Čechů roste. Od ledna poskytly banky hypotéky za necelých 170 miliard Kč

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (5 votes, average: 4,60 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

Prognózy na konci loňského roku zněly jasně. Rok 2017 se bude nést v duchu zdražování a zpřísňování hypoték. ČNB vydala další omezení týkající se hypotečních úvěrů a došlo i k mírnému zvýšení úrokové sazby. Přesto ale nedochází k utlumení hypotečního trhu. Naopak zájem o hypotéky je stále velký a nepolevil ani ve třetím čtvrtletí.

V září oproti srpnu došlo k mírnému poklesu, co se objemu i počtu hypoték týká. Přitom v minulých letech bylo pravidlem, že září mělo nad druhým prázdninovým měsícem vždy navrch. Výjimka potvrzuje pravidlo, a tak letos v devátém měsíci klesl počet poskytnutých úvěrů na bydlení o 274 a celkový objem sjednaných hypoték se snížil o necelou miliardu korun.

Rok 2017 má šanci předčít rok 2016. O hypotéky je stále velký zájem

Ač září se do historie nezapíše jako nejlepší měsíc, rok 2017 aspiruje na rekord. Už první tři čtvrtletí dávají letošnímu roku šanci na úspěch.

V loňském roce od ledna do září bylo poskytnuto 81 996 hypoték, a to v celkovém objemu necelých 160 miliard korun. Za rok 2017 jsou čísla za prvních devět měsíců vyšší. Hypotečních úvěrů banky sjednaly 82 134 v celkovém objemu za necelých 170 miliard korun.

Jestliže za poslední čtvrtletí nedojde k výraznému propadu, předběhne v úspěšnosti letošní rok ten loňský. Přitom právě rok 2017 se měl nést v duchu stagnace. Za několika omezeními České národní banky totiž stojí předluženost českých domácností. Ty místo toho, aby polevily v zadlužování, se bojí, že přijde ještě větší zpřísnění hypoték, a tak chtějí využít poslední šance. Na druhou stranu za vysokým objemem poskytnutých úvěrů stojí předražené nemovitosti, jejichž ceny stále stoupají.

Banky se o nové klienty perou, přesto nelákají na hypoteční akce

Hypoteční trh žije vlastním životem, jen minimum bank podporuje sjednávání hypoték lákavými akcemi. Spotřebitelům tak nezbývá než porovnávat aktuální nabídku na trhu a vybrat si tu nejvýhodnější. Online lze srovnat nabídky na Půjčka.co, kde získáte dokonalý přehled o jednotlivých nabídkách bank.

Využít můžete také online kalkulačky, které vám pomohou zjistit, kolik za půjčení vámi požadované sumy zaplatíte. Výpočet hypotéky rozhodně nepodceňujte, díky němu si můžete nastavit různou dobu fixace a délku splátky a vypočítat si tak, jak vysokou splátku budete muset pravidelně každý měsíc platit.

Ač hypotečních akcí není přehršle, některé banky nové klienty lákají na výhodné úvěry. Jednou z nich je například Raiffeisenbank, která nabízí snížení úrokové sazby o jeden procentní bod, a to z 3,09 % na 2,09 %. Stačí, aby si žadatel o hypotéku sjednal a aktivně využíval také bankovní účet. Na nízkou úrokovou sazbu nově láká i Air Bank. Banka od konce září letošního roku nově poskytuje hypotéky s velmi nízkou úrokovou sazbou od 1,99 %.

(PR)

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2018: *****

Rudolf Roedling 1000,- Kč, MUDr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Šárka Vinklerová 500,- Kč, Oldřich Silný 500,- Kč, Lukáš Vašíček 200,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Pavel Kassl 500,- Kč, Jan Bezděk 2000,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Miroslav Meder 400,- Kč, Roman Foff 1000,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, Pistorius AG 2207,43 Kč, Miloš Kraus 200,- Kč

Celkem za měsíc: 10 407,43 Kč
Vybráno 29.73%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
loading...
politicon-banner

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.