bankpr
21.10.2017
Kategorie: Kultura a tipy

Zadluženost Čechů roste. Od ledna poskytly banky hypotéky za necelých 170 miliard Kč

Sdílejte článek:

Prognózy na konci loňského roku zněly jasně. Rok 2017 se bude nést v duchu zdražování a zpřísňování hypoték. ČNB vydala další omezení týkající se hypotečních úvěrů a došlo i k mírnému zvýšení úrokové sazby. Přesto ale nedochází k utlumení hypotečního trhu. Naopak zájem o hypotéky je stále velký a nepolevil ani ve třetím čtvrtletí.

V září oproti srpnu došlo k mírnému poklesu, co se objemu i počtu hypoték týká. Přitom v minulých letech bylo pravidlem, že září mělo nad druhým prázdninovým měsícem vždy navrch. Výjimka potvrzuje pravidlo, a tak letos v devátém měsíci klesl počet poskytnutých úvěrů na bydlení o 274 a celkový objem sjednaných hypoték se snížil o necelou miliardu korun.

Rok 2017 má šanci předčít rok 2016. O hypotéky je stále velký zájem

Ač září se do historie nezapíše jako nejlepší měsíc, rok 2017 aspiruje na rekord. Už první tři čtvrtletí dávají letošnímu roku šanci na úspěch.

V loňském roce od ledna do září bylo poskytnuto 81 996 hypoték, a to v celkovém objemu necelých 160 miliard korun. Za rok 2017 jsou čísla za prvních devět měsíců vyšší. Hypotečních úvěrů banky sjednaly 82 134 v celkovém objemu za necelých 170 miliard korun.

Jestliže za poslední čtvrtletí nedojde k výraznému propadu, předběhne v úspěšnosti letošní rok ten loňský. Přitom právě rok 2017 se měl nést v duchu stagnace. Za několika omezeními České národní banky totiž stojí předluženost českých domácností. Ty místo toho, aby polevily v zadlužování, se bojí, že přijde ještě větší zpřísnění hypoték, a tak chtějí využít poslední šance. Na druhou stranu za vysokým objemem poskytnutých úvěrů stojí předražené nemovitosti, jejichž ceny stále stoupají.

Banky se o nové klienty perou, přesto nelákají na hypoteční akce

Hypoteční trh žije vlastním životem, jen minimum bank podporuje sjednávání hypoték lákavými akcemi. Spotřebitelům tak nezbývá než porovnávat aktuální nabídku na trhu a vybrat si tu nejvýhodnější. Online lze srovnat nabídky na Půjčka.co, kde získáte dokonalý přehled o jednotlivých nabídkách bank.

Využít můžete také online kalkulačky, které vám pomohou zjistit, kolik za půjčení vámi požadované sumy zaplatíte. Výpočet hypotéky rozhodně nepodceňujte, díky němu si můžete nastavit různou dobu fixace a délku splátky a vypočítat si tak, jak vysokou splátku budete muset pravidelně každý měsíc platit.

Ač hypotečních akcí není přehršle, některé banky nové klienty lákají na výhodné úvěry. Jednou z nich je například Raiffeisenbank, která nabízí snížení úrokové sazby o jeden procentní bod, a to z 3,09 % na 2,09 %. Stačí, aby si žadatel o hypotéku sjednal a aktivně využíval také bankovní účet. Na nízkou úrokovou sazbu nově láká i Air Bank. Banka od konce září letošního roku nově poskytuje hypotéky s velmi nízkou úrokovou sazbou od 1,99 %.

(PR)

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc květen 2021: *****

Josef Budějovský 500,- Kč, Jiřina Kozáková 200,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Rene David 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, ing. Jiří Babinský 500,- Kč, Věra Baarová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Lubomír Vylíčil Phar. 5000,- Kč, Novákovi 500,- Kč, Marek Janičko 100,- Kč, Vlastimil Kadlec 2000,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Michaela Wurmová 1000,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Karel Hojdar 150,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, MUDr. Ive Niemcová 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Irena Kuželová 150,- Kč, ing. Stanislav Kužel 150,- Kč, Olga Petrová 300,- Kč

Celkem za měsíc: 16 650,00 Kč
Vybráno 47.57%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 11 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (5 votes, average: 4,60 out of 5)
Loading...