VAKCINASPUTNIK
9.4.2021
Kategorie: Společnost

Začneme po aplikaci Sputniku opravdu psát azbukou?

Sdílejte článek:

LU LINA

Válka Ruska proti Evropské unii má mnoho podob. Dodávky plynu a ropy, stavění jaderných elektráren, nechuť mít NATO na dohled od Moskvy a tak podobně. Nejnověji Rusko zaútočilo vakcínou.

 

Můj úvodní názor je ten, že všechny věrozvěsty „schválených vakcín“ úplně nejvíc popouzí už jenom ten fakt, že „carské“ Rusko, kde se podle nich dosud žije v zemljankách a platí kožešinami, vyvinulo a vyrobilo něco, o čem si hi-tech západní Evropa může nechat leda zdát.

Pojďme si krátce shrnout jejich hlavní argumentaci. Zaprvévakcína Sputnik dosud nemá bruselské razítko zaručující nezávadnost a s takovou vakcínou nelze očkovat, protože by to mohlo být nebezpečné. Moje reakce: Gamelejův ústav je, na rozdíl například od výrobce plínek Johnson and Johnson, který se v oboru uvedl velkolepou kontaminací milionové série vakcín, světově renomované vědecké pracoviště. V desítkách zemí se Sputnikem očkuje a jsem si opravdu jist, že kdyby po jeho aplikaci dostal pupínky byť jen jeden jediný člověk, že by se tady čtrnáct dní o ničem jiným nemluvilo. Ale je hrobové ticho, takže asi bude bezpečná dost, ne ? Navíc ve světle opravdu turbulentního vývoje událostí kolem vakcíny AstraZeneca, která ono razítko má a půlka EU s ní kvůli „nezávadnosti a bezpečnosti“ střídavě zakazuje očkovat jednou staré a podruhé zase mladé, případně s ní radši neočkuje vůbec se ptám: už se můžu začít smát?

Zadruhéprotože v carském Rusku negramotní nevolníci stále orají s volky a dřevěným pluhem a kola továren roztáčí pára, není zaručena řádná technologická úroveň výroby. Moje reakce: Hm. Takže Ivan Ivanovič by mohl svou umolousanou rukou lahvičku kontaminovat, ale umolousaný Patel v Indii, která fakt není světovým vzorem úrovně hygieny a kde je největší světová vakcínová fabrika, ne ? A hádejte, která vakcína se tam vyrábí? Správně, AstraZeneca. Takže když v strážcích našeho zdraví nevyvolává obavy vakcína vyrobená v Asii potom nějak nechápu, proč se děsí vakcíny vyrobené v Evropě.

Zatřetí, Sputnik je součástí ruské hybridní války a Rusko ho používá k posílení svého vlivu. Moje reakce: Ptákovinu s hybridní válkou úplně vynechám a jdu na ten vliv. Samozřejmě, že stát, který vám promptně a bez cavyků dodá něco důležitého, co nemáte a zoufale to v kritické situaci potřebujete, u vás tím posílí svůj vliv. Svůj vliv tu proto ze stejného důvodu posílily i USA. Hroutí se kvůli tomu někdo ? Nejsme snad pod totálním vlivem Německa ? Je to naprosto přirozené, nelze tomu zabránit, na funkci to nemá žádný vliv a vážně argumentovat s tím může jenom mameluk.

Můžete namítnout, že problém ale spočívá v tom, že Rusko „není demokratické“ a bla bla bla ty obvyklé bláboly o caru Putinovi. Ano, v Rusku skutečně není demokracie západního typu. Ale ta zaprvé není v mnoha zemích se kterými vesele obchodujeme a plácáme se po zádech a zadruhé, žádný režim to nikdy a nikde nemá jisté. Vliv USA taky rozhodně nepřináší všude jen růže a letní vánek. A i USA se klidně mohou ještě za našich životů změnit v „nedemokratický“ socialistický stát s vládou jedné strany. Co potom s jeho vlivem tady všude kolem? Všeho moc škodí a vlivy by se měly navzájem vyvažovat, říkám já.

 za čtvrté, ze všech stran slyším, že rychlé naočkování co největšího počtu lidí je otázkou života a smrti. Ovšem díky Bruselu a díky naší vládě odborníků není dostatek „schválených“ vakcín a „neschválenými,“ kterých dost je, se očkovat nesmí. Protože politika.

Moje reakce: Všichni ti televizní zaklínači se zaklínají mým zdravím, ale než by mi dopřáli ruskou vakcínu, radši mě nechají chcípnout při čekání na indickou. Jsem asi divnej, ale postrádám v tom logiku.

Kromě toho „neschválený“ Sputnik už objednala půlka Německa a budou ho i vyrábět, jen my zas furt nasupeně sedíme v koutě, trucujem a vřískáme něco o razítku, aby z nás měli v Bruseli a Wašingtónu, co tady „vakcínovou diplomacii“ rozhodně neprovozují, radost.

A mimochodem, jsem si celkem jist, že Sputnikem by se nechali napíchnout i spousty „popíračů“ a „ruských trolů,“ co by se jinak třeba tím britsko-švédsko-indickým sajrajtem, co sice má evropské razítko, ale tak trochu ucpává žíly, očkovat nikdy nenechali. Takže by se významně zvýšila – odhad je 15 až 20 % – celková proočkovanost. A o to jistě každému jde především, nebo ne ?

S nevšedním zájmem budu sledovat, jak se k tomuto zajímavému paradoxu postaví nový ministr zdravotnictví. Jsou tady indicie naznačující, že snad v tomto směru nebude tak ideologicky pevný jako jeho nezapomenutelný předchůdce a před politikou upřednostní zdraví a životy.

 
Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc květen 2021: *****

Josef Budějovský 500,- Kč, Jiřina Kozáková 200,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Rene David 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, ing. Jiří Babinský 500,- Kč, Věra Baarová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč

Celkem za měsíc: 6 100,00 Kč
Vybráno 17.42%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 685 times, 2 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (31 votes, average: 4,97 out of 5)
Loading...
94 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)