strach
17.12.2016
Kategorie: Politika

Začínáme se opět bát státu a jím podporované nenávisti

Sdílejte článek:

JANA ZWYRTEK HAMPLOVÁ

Veřejně udáváme, tajně natáčíme – estébáci musí zažívat orgasmus. A lidé se opět začínají bát. Naše listopadová generace pláče.

Nešňupu. Ovšem představa, že ve svém blízkém okolí mám člověka, který je připraven natočit kde co a kde komu to prodat, je šílená.

Někdy jsme v náladě. Někdy provozujeme sex. Občas jsme někde nahatí. Někdy jsme nemocní na nemocničním lůžku, a ty pozice tam nemusí být důstojné. Všichni máme rodinné rituály, které chápeme jen my sami. Tedy každý zažíváme ryze intimní chvíle, a nemusí jít ani o nic lechtivého, prostě jen důvěrného, kdy si neumíme představit, že by byla někde tajně kamera, a pak by s nahrávkou někdo obchodoval.

Přesto se to tady děje. Lze se tomu ale divit v zemi, kde se udávání prohlásilo za něco normálního? Veřejného? Na státem (!!!) zřízeném a placeném webu?

Posouváme hranice tam, kde bychom si to před pát lety neuměli představit. Každý z nás se stává věcí veřejnou, s níž se dá “obchodovat”. V dnešní přetechnizované době to není nic složitého. Jde jen o to, kam to necháme zajít. A tady se bohužel ukázalo, že hrát na ty nejnižší lidské pudy se vyplácí. Dokonce volebně. Takže se zachází hodně daleko.

Staví se na nenávisti jedněch proti druhým. Jako v osmačtyřicátém. Jedna třída proti druhé. Pak taky přišla tuhá padesátá léta. Kdy se stal člověk bezmocným proti státní zvůli. V novodobé podobě se k padesátým letům blížíme. Člověk přestává být důstojná bytost, ale stává se majetkem státu. Který může téměř vše, a to téměř je, obávám se, skoro dočasné.

Začínáme se totiž státu opět bát. Jak je to probůh možné? Že nás štval, to tu bylo, je a bude. Ale od roku 1989 jsme se zatím nebáli. Až teď se to blíží mílovými kroky. Stát si osobuje právo hlídat všechny naše kroky, činy, i soukromý život. Bude nás prý řídit.

Média se navíc propůjčují k veřejnému lynči a dehonestaci, a navíc se některá nechají sama koupit – pak, co se nehodí, se ztratí, a co se hodí, tak se koupí a zveřejní.

Zákony nás přestávají chránit, a co hůř, přestávají být nástrojem účinné a rychlé obrany. Ale i to se možná někomu hodí. Zákony nejsou pro laiky, řekl ministr spravedlnosti. Tak pro koho jsou?

Pokud se však ocitáme v situaci, že se státu začínáme bát, zákony nefungují a jsou tak složité, že se v nich nikdo nevyzná, některá média dávají najevo, že je zde poptávka po nejhorší sortě podlosti, a stát zřizuje weby na udávání nás…

Slovy Murphyho: “Cítíte se dobře? Nebojte, to přejde!”

Komunisté taky vyhráli volby na vyvolávání nenávisti jedné skupiny proti druhé skupině, na dehonestaci nepohodlných, estébácké metody se neštítily ničeho, co upevní moc vládnoucí třídy…

Bohužel je už téměř jisté, že někdo tady chce stát, kde bude strach, podezřívání a udávání, to vše lemováno absolutní ztrátou soukromí a korektivů slušnosti

Takže otázka doby zní – Chceme to my? Zase se bát státu, bezpráví a médií ve službách těch vládnoucích? Potřebujeme, aby nám někdo říkal, jak máme žít?

Ne. Ne. Ne.

ZDROJ: Jana Zwyrtek Hamplová

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc prosinec 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, RNDr. Richard Čapek CSc. 400,- Kč, Eva Edler 300,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Lenka Poncarová 300,- Kč, Martin Dindoš 500,- Kč, PharmDr. Lubomír Vylíčil 5000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jiří Sika 200,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Pavel Fila 50,- Kč

Celkem za měsíc: 11 000,00 Kč
Vybráno 31.42%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 76 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (33 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...