PutinBosch
17.10.2021
Kategorie: Ekonomika

Zachrání Rusko Evropskou unii?

Sdílejte článek:

JINDŘICH KULHAVÝ

KULHAVÝNěmecko je vedoucí velmocí v Evropě a Evropské unii. Velká Británie se vymanila z podřízené role a přestože ji vedou také solidní pomatenci, vrátila se tam, kam patří, tedy mezi samostatné státy. K těm pomatencům. Anglická královská rodina je se svou tradicí a majetkem součástí světového dění natolik dlouho a je tak významná, že ji vlivem můžeme řadit k těm nejmocnějším. Princové Charles a William jsou zelení až běda, takže příliš soudní nebudou. Další člen královské rodiny je spojovýn s Epsteinovým pedofilním gangem. Současný ministerský předseda Johnson vypadal vcelku dobře, než na něj začala působit partnerka s totálně vymytým zeleným mozkem. Takže se Velká Británie dostala do klubu států, které budou denně čelit nedostatku elektrické energie a v nichž byl zahájen boj proti motoristům. Ani nemusí být v EU.

Zbytku Evropy velí nikoliv Brusel, ale Berlín. Kde se v žebříčku vlivu na dění v Evropě nachází přibližně stejně velká Francie? Rozhodně patří k největším hráčům druhého sledu, nicméně zdaleka ne vše v ní nasvědčuje rovnocennému postavení. Zatímco řadoví Němci jsou proslulí poslušností, oddaností svému vůdci (donedávna Merkelové), minimálním reptáním vyjádřeným nepokoji na ulicích (to lze zaznamenat především v bývalé DDR), strojovou přesností a urputností až do vlastního pádu, Francouzi již dva měsíce demonstrují (oni jsou zvyklí demonstrovat často), mají tam tak trochu nepořádek, ale především v mnohém spoléhají na stát, který je sociálně natolik štědrý k neschopným, že se i přes neskutečně vysoké daně na cokoliv topí v ekonomických problémech. Jednáte li s Němci, jsou k Čechům povýšení, mají v sobě zakódovanou jistou nadřazenost a neochotu přijmout realitu, že Slované jsou mnohem větší národ než ta germánská složka světové populace. Jste li ve styku s Frantíky, poznáte, co to je nacionalismus, národní hloupost a nevědomost, laxnost až lenost, nedůslednost a neschopnost reálně uvažovat, přičemž za blbce jste samozřejmě Vy. Přitom jsou li zástupci obou národností v roli nadřízených, jsou například k nám tvrdí a nekompromisní, ovšem chcete li Vy po nich něco, Němci se snaží reagovat a Francouzům vše dochází mnohem déle. Z tohoto pohledu jsou Češi a Moravané geniálním národem schopným improvizace a rychlé reakce.

Vraťme se do EU. Momentální zavádění Green Dealu naráží na zásadní rozpor mezi Německem a Francií. Němci chtějí v blízké době vypnout uhelné a jaderné elektrárny. Proč jaderné, to nelze chápat, přestože i Rakušané k nim cítí svůj odpor. Údajným strašákem je havárie Černobylu a Fukušimy, nicméně mnoho dalších elektráren ve světě běží. Navíc možnou budoucností budou mnohem menší jaderné reaktory rozeseté po Evropě. Nejsme odborníci, abychom to dokázali posoudit, nicméně v době jaderných ponorek a ledoborců je zjevné, že tudy může vést cesta. Francie naopak na jaderných elektrárnách staví svou energetickou budoucnost a bude zajímavé sledovat eskalaci rozdílných názorů.

Plynové elektrárny naopak ukazují, že je Němcům de facto jedno, že by se stali závislými na Rusku či USA, přičemž americké tankery začaly směřovat do rentabilní a díky ekonomické gramotnosti svého vedení podstatně produktivnější Číny. Rusové jsou schopni dodávat plyn celé Evropě a za pravděpodobně výhodnějších podmínek pomocí plynovodů, jen za to požadují slušné chování a respekt. Škoda, že to naši političtí stratégové nechápou a chovají se jaké malé rozmazlené děti hrající si na hrdost a evropskou soudržnost. Z toho nakonec vyplývá, že žebráme v Bruselu o komplexní řešení otázky prázdných zásobníků, zatímco Němci si dostavili i přes odpor USA Nord Sream II a budou obchodovat s ruským plynem. Demence našich politiků bude stát každého z nás nemalé prostředky. Přitom takové Srbsko nakupuje plyn až 4x levněji jen díky dobrým vztahům s Ruskem.

Jak dopadne neshoda mezi Německem a Francií, to není třeba řešit. Ve finále budou Němci vděční za každý megawatt odjinud. Samozřejmě za podmínek, které si sami stanoví, což platí i o naší produkci. My místo urychlené dostavby Dukovan, k níž by nejlepším partnerem bylo právě Rusko, a to z mnoha důvodů včetně politicko-ekonomických, vždyť právě Rusové mohou být v době Green Dealu a Great Resetu určitou evropskou jistotou, kterou je po pádu na zadek z těchto plánů potřeba postavit kontinent zpět na nohy, stojíme na opačné straně a děláme EU užitečné idioty. Bylo tomu tak za Babiše a bude tomu tak 10x více za vlády Panevropana Fialy. Francie se s Němci domluví, ti zase s Ruskem. Nebude to poprvé.

Rusové v myšlení pokročili, a i díky nezpochybnitelné inteligenci a hrdosti Vladimíra Putina vědí, jak nakládat s ekonomikou, přírodním bohatstvím a vlivem. Vše dávkují přesně tak, aby zaujímali pozici mezi třemi největšími velmocemi světa. Jsou to Němci, kdo k nim chodí se žádostmi. Pokud hledáte naši pozici, jsme na chvostu a nenaučíme li se chovat přiměřeně možnostem, budeme pro Němce jednou z mnoha dojných koz žijících v jejich chlívku a pro Rusko zemí, kterou je fajn mít na své straně, ale když se to nedaří, lze na její místo posunout kohokoliv dalšího. Třeba kolegiální Srbsko. Navíc nesmíme zapomínat, kdo byl vítězem 2.světové války a v případné 3. by hrál významnou roli, také kde se nachází Německo. 41 let socialismu nás naopak musí varovat před jakoukoliv nadvládou, tedy i novodobou neomarxistickou bruselsko-berlínskou. Budoucí rizika blackoutu vyplývají z naší koexistence se Západem, záchranou mohlo být právě Rusko. Je pochopitelné, že to plno lidí nerado slyší, ale je tomu tak. Kdyby nám to někdo řekl v listopadu 1989, asi bychom ho chtěli lynčovat. Jenže Západ směřuje mílovými kroky k socialismu a ekonomické tragédii, zatímco Rusko po celých posledních 20 napravuje škody, které ten samý socialismus napáchal. A to mají v zádech plyn, ropu, uhlí a další komodity, které Západu tolik chybí. Už to chápete?

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc prosinec 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, RNDr. Richard Čapek CSc. 400,- Kč, Eva Edler 300,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Lenka Poncarová 300,- Kč, Martin Dindoš 500,- Kč, PharmDr. Lubomír Vylíčil 5000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jiří Sika 200,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Pavel Fila 50,- Kč

Celkem za měsíc: 11 000,00 Kč
Vybráno 31.42%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 989 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (33 votes, average: 4,52 out of 5)
Loading...
119 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)