2.6.2015
Kategorie: Multikulturní soužití

Zachránění uprchlíci v Itálii: Nikdo nám neuklízí pokoje a nudíme se!

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (19 votes, average: 4,89 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

IVČRN 02|06|2015

 V Livornu (Itálie) dostali uprchlíci k dispozici hotel s bazénem. Právě u bazénu tráví většinu svého času. Nelíbí se jim to.

„Nikdo nám neuklízí pokoje. Když se něco rozbije, nikdo to nepřijde opravit. Jsme rádi, že jste nás přijali, ale my bychom měli mít možnost se rozhodnout, jak budeme žít dál. Jakou budeme dělat práci nebo co budeme studovat,“ stěžuje si mladý Afričan.

Evropa utrácí miliardy EUR za to, aby jim zajistila azyl a důstojné podmínky, zdá se ale, že jejich nároky stále stoupají. Osm Afričanů dokonce odmítlo jet na místo určení proto, že pokoje neměly wifi. Spokojeno není ani dalších 12 imigrantů, kteří dostali ubytování v hotelu s bazénem v Pise. 

1-6

Celé dny se poflakují se sluchátky na uších a tablety u bazénu a nudí se. „Všechno je pořád stejné. Den po dni žádná změna. Celé měsíce jíme jenom těstoviny. Chceme nějakou zábavu. A taky potřebujeme doklady, abychom si mohli jít svobodně plnit naše italské sny. Někdo chce studovat, někdo pracovat,“ popisuje jeden z nich.

Nespokojení jsou i s penězi. Na každého z nich je vypláceno 35,- EUR za den. Z těchto 35,- EUR na den se platí ubytování, stravování a další nezbytnosti. Hotově dostane každý Afričan „kapesné“ 2,5 EUR na den. „Jsme tu jako ve vězení! Peníze, které dostáváme, jsou nic ve srovnání s garantovanou mzdou za práci. 

ZDROJ: ivcrn.cz

PIZZA

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc listopad 2018: *****

Jan Procházka 500,- Kč, MUDr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Vít Fortelka 2019,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Ivanka Trávníčková 300,- Kč, Jan Slaba 100,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, David Bezděk 150,- Kč

Celkem za měsíc: 5 519,00 Kč
Vybráno 15.76%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

PRAVÝ PROSTOR BYL OPĚT ZABLOKOVÁN NA FACEBOOKU. VELMI TÍMTO PROSÍME O SDÍLENÍ NAŠICH ČLÁNKŮ, NEBOŤ SAMI TO NYNÍ NEMŮŽEME UDĚLAT. DĚKUJEME
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
loading...
politicon-banner
33 komentářů
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.