18k2b2e6k7aa7jpg
6.4.2016
Kategorie: Multikulturní soužití

Začátek smutného konce je tady. Islám má ve Švýcarsku větší váhu než ženská práva

Sdílejte článek:

JITKA PŘIKRYLOVÁ 06|04|2016

Dva muslimští žáci ve věku 14 a 15 let v Therwilu na severu Švýcarska uspěli se svou stížností a už nemusí podávat ruku své učitelce. Švýcarsko tak popřelo základní lidská práva této učitelky, rovnost mužů a žen i zdravý rozum.

Údajně má jít o to, že “jejich víra jim nedovoluje fyzický kontakt se ženou, pokud to není jejich blízká příbuzná”. 

Jako žena bych se cítila hluboce uražena, dotčena a také pořádně nasejřená. Pokud oficiální instituce souhlasí, že je v pořádku, když se muslimové (teprve děti!) můžou chovat jinak k mužům a ženám, křičela bych a vyzývala evropské muže, ať to tak nenechají. Ať zvednou alespoň svůj hlas. Kdyby…

Vezmu to zkraje. Ústupky většinové společnosti “hostům” z cizí kultury a především velmi odlišného náboženství vyžívající se v uřvaných výkřicích Alláhu Akbar coby plivnutí do křesťanské nebo hůř ateistické tváře napříč Evropou překročily únosnou mez. Odporují našim kulturním zvykům, zákonům i zdravému rozumu.

V mnoha školách zakázali nabízet vepřové, no budiž, čuníci proti tomu určitě protestovat nebudou. Leckde se vzdali oslavy Vánoc a nově letos také Velikonoc – viz. Austrálie odmítá muslimské uprchlíky, protože představují hrozbu. Čokoládoví králíčci asi také nic nezmůžou. Psi právě tak málo nadělají s tím, že jsou pro muslimy nečistými tvory.

Ženy protestovat musí, dokud má jejich slovo pořád ještě plnohodnotný hlas. Dokud jejich cena není poloviční, dokud je nezahalí a nepošlou domů, aby nevycházeli bez mužského doprovodu. Do háje, opravdu zajde ta debilní Evropská unie až sem?

Paradoxně, jestli po někom mrštit kamenem za tuhle vinu, jsou to dvě ženy. Angela Merkelová, vůdkyně Německa a někdo by jí už asi měl říct, že opravdu jen a pouze toho Německa. Hodně dlouho jsem o ní neslyšela. Na druhou stranu Federicu Mogheriniovou, která má naneštěstí v Evropské unii na svědomí mezinárodní záležitosti, tak tu si naposledy pamatuju brečící, lkající nad brutálními útoky v Bruselu.

A upřímně, těmhle dvěma bych já osobně ruku nepodala.

jitka-prikrylova73381499_0
Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc únor 2019: *****

Milan Tahovský 1000,- Kč, Jakub Malinovský 55,- Kč, Petr Macura 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Radek Mrňa 500,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Jitka Rytířová 800,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Milan Černý 500,- Kč, Věra Heyduková 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč

Celkem za měsíc: 4 705,00 Kč
Vybráno 13.44%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 24 times, 2 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (32 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
loading...
politicon-banner
29 komentářů
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.