holiday-2880261_1280
28.6.2020
Kategorie: Společnost

Začaly prázdniny…

Sdílejte článek:

JINDŘICH KULHAVÝ

KULHAVÝOblíbené období předurčené dovoleným letos pro mnohé začalo někdy na konci března. Okolnosti a nařízení spojené s tzv. epidemií koronaviru poslaly školáky domů o pár měsíců dříve a řada rodičů zaměstnanců využívajících výroby nebývalého schodku státního rozpočtu a v rámci vybírání ošetřovného je do škol neposlala ani v době, kdy už bylo jasné, o jak velkou boudu jde. Také řada podnikatelů si spočítala, že je lepší hodit nohy na stůl a zažádat si o příspěvek. Plno z nich to udělalo i přesto, že překážky v práci nebyly takového charakteru, aby na něj měli nárok, takže ho budou muset vrátit, ale dělání některým hrůzu nahání, bylo pohodlnější zavřít krám. Ostatně jsou známé i případy, kdy tzv. podnikatelky na mateřské nelenily a došly si i ony pro peníze určené pro postižené OSVČ. Kdo toto povolil a vyplatil, měl by peníze vrátit do státní kasy ze svého.

Šílený propad ekonomiky způsobený hysterií z neviditelného viru bude pokračovat. Především u nás i díky jednostrannému zaměření na automobilový trh a subdodávky pro něj. Chování Evropské komise a potažmo celé unie připomíná klasické podřezávání si větve. Pokud se zamyslíme nad většinou činností bruselských úředníků, kteří mají k odbornosti stejně daleko, jako naši fotbalisté k titulu mistra světa, byl by i náznak světla na konci tunelu pouhým optickým klamem. Postupná a stále se zrychlující likvidace automobilek, které po dlouhou dobu táhnuly velkou část evropské ekonomiky, přichází v té nejtěžší době a přináší dopady podobné návratu do středověku. V podstatě lze říct, že plánovaný přechod na elektřinu, která je už nyní drahá a brzy jí nebude ani dost, takže se její cena několikanásobně zvýší, může v důsledku znamenat pomyslný black out pro celou Evropu. Jen někoho se dotkne více a jiného méně.

Představa, že v jednu chvíli bude na síť nabíjecích stanic a domácích zásuvek připojeno několik desítek až stovek milionů aut musí strašit všechny energetiky. A nedej bože, aby v tu chvíli bylo zataženo a bezvětří. Už jste si koupili výkonnou benzínovou elektrocentrálu? Idiocie Leyenové a jejích přísedících je skutečně nekonečná. To nemluvíme o dánské premiérce, která si dala termín rok 2030 na zákaz spalovacích motorů. Milí Dánové, začněte se rychle věnovat cyklistice, budete to potřebovat.

Výše uvedené naznačuje prudký průnik epidemie mezi politiky. Nejde o covid-19, ale o degenerativní změny v myšlení. EU je ztracená, a kdo to nechápe, je prostě úplně mimo realitu. Z toho jasně vyplývá, že volit v několika následujících volbách kohokoliv, kdo jen uvažuje o rekonstrukci EU, je nesmysl. O to více to platí pro ty, kteří volají po přijetí eura a ještě větším semknutí s bruselskou diktaturou. Je tedy třeba vytěsnit na okraj společnosti všechny ty Drahoše, Hilšery a jim podobné, ignorovat existenci ODS, Topky a STAN, nenaskočit na znovu oživená hesla Pirátů. Ale ani vládní strany neukazují zrovna dostatečný příděl prozřetelnosti.

Jestliže Demoblok s Piráty a otravným hmyzem v podobě Milionu chvilek znamená hrozbu pokleknutí před bruselsko-berlínskou vrchností, pak se vládní strany v tomto směřování moc neliší a moc dalšího na výběr tu není. SPD pokračuje v nekonstruktivních výkřicích, kterým chybí více činů, Trikolóra zase tak nějak polevila a hlavně se zdá, že je nedostatečně vymezená vůči EU. Přestože se jeví být zajímavou alternativou, chybí jí výbušnost a tah na bránu. A asi také peníze, bez kterých se politika dělá těžko. Což je ostatně problém i menších stran. Bez financí nelze dělat správné PR a bez něj se žádný dobrý výsledek čekat nedá. Stačí se podívat na Babiše, jehož 80% úspěchu se odvíjí od velmi kvalitní práce s vlastní reklamou. Zbytek je neschopnost voličů pochopit, že náš předseda vlády jím je jen proto, že opozice je totálně neschopná.

Když už jsme u financí, veřejnost je pobouřena praktikami finančních úřadů. Opravdu si toho novináři všimnuli až nyní? Od chvíle, kdy se na křeslo ministra financí dostal jeden ultragrázl, který ostatně nahradil jiného v podání Kalouska, začaly se dít věci. Velký zloděj začal nahánět domnělé menší. Skutečně se chování Finanční správy od té doby změnilo. Úředníci dostali pokyny a začali šířit strach. Myslíte si, že máte nárok na vrácení DPH? Situace je taková, že podnikatelé mají obavy jej vznést a často před sebou tlačí obrovskou horu těchto peněz, na které nemohou, byť jim patří. A jde o miliony. Jindy probíhají kontroly takovým způsobem, že je podnikatel předurčen či firma k likvidaci, přestože naprosto nic špatného nedělá. Nadnárodní korporace každý rok vyvedou až 600 miliard korun z naší země. Beztrestně. České firmy a podnikatelé jsou však ,,trestáni‘‘ za jakékoliv podezření z čehokoliv. Povinnost vyvracet podezření přinášením důkazů o své čistotě se zvrhnula v detektivní činnost a často musíte připravovat takové materiály, že větší transparentnost není možná. Finančním úřadům už nestačí účetní doklady, výpisy z karet řidičů pohyb vozidel dle GPS, dokonce ani fotografie z míst, kde například probíhají práce, chtějí více. Například fotoportréty zaměstnanců a najmutých cizinců i s pasem a třeba řidičákem pořízený přímo na stavbě. Dokážete si představit každodenní nástup do práce při používání této praxe? Zvláště když tam máte najednou třeba 30 lidí?

Úprk Ukrajinců a Rumunů spojený s koronavirem ukázal realitu, kterou je neschopnost našich firem se bez těchto lidí obejít. Přestože se mohlo v klidu stavět, řada akcí se na tři měsíce zastavila. Ovšem finančáky i přes krizi jely dál a zaklekávání pokračovalo. Přičemž díra ve státní kase znamená, že bude v tomto směru ještě hůře. Pokud si jako nestátní zaměstnanec říkáte, že je fajn, když se přidusí nenasytní majitelé firem, přáli bychom Vám na nějakou dobu být v jejich kůži. A zvláště teď. Jejich život není snadný, a pokud nejsou napojeni na státní peníze formou ,,známostí‘‘, tak se po koronaviru budou zvedat velmi těžko. Takže lecos hrozí i Vám.

No a s tím vstupujeme do prvních prázdninových dnů. Není to nic moc, nicméně přesto vám všem přejeme krásné prázdniny. Přecházíme na volnější režim, přesto budeme sledovat veškeré dění ve světě, v Evropě i u nás. První Češi už zamířili do Chorvatska, pomalu se zvedají do vzduchu letadla, byť ceny části letenek jsou astronomické. Pozor na měření rychlosti především v Rakousku, policisté jsou vybaveni moderní technikou, například Vás budou provokovat v Audi RS6 a pak Vás s klidem smáznou. A nečekejte s odjezdem dlouho, hrozba uzavírání hranic bude aktuální tak dlouho, dokud nás nepřestanou média a politici strašit výjimečností koronaviru. Stejně se s ním všichni potkáme a rozhodně na něj umře daleko méně lidí než na rakovinu, chřipku či rýmu. Krásné léto.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červenec 2020: *****

František Šmíd 600,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč

Celkem za měsíc: 2 750,00 Kč
Vybráno 7.85%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 472 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (15 votes, average: 4,73 out of 5)
Loading...
politicon.cz
loading...
2 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.