duchod617
23.10.2021
Kategorie: Ekonomika

Začalo skutečné plundrování našich peněženek

Sdílejte článek:

JINDŘICH KULHAVÝ

KULHAVÝObrovská vlna zdražování, která nás zavalila v posledním měsíci, je výsledkem kvalitní práce především evropských politiků. Prohnilost Evropské unie se ukazuje v plné ,,kráse“ a dotýká se už každého z nás. Důkazem toho, že jsme se stali obětí totální zvůle několika tisícovek lidí, není už jen jejich přístup ke covidu, ale také naprostá ignorace toho, že jsme prošli obdobím, ve kterém vše zavřeli a znemožnili tak produkovat práci, služby, zisky a udržet určitou životní úroveň. Lidé přesto zatnuli zuby a byli ochotni akceptovat ztrátu cca 20ti měsíců života s tím, že se opět pustí do práce a vrátí se tam, kde ještě v roce 2019 byli. To však není v plánu elit, ty o žádný reset společnosti navrátivší se zpět před dobu covidovou nestojí. Pokračuje tak devastace evropské ekonomiky, a především společnosti jako takové.

Mnohým z vás přišly nové předpisy záloh na plyn a elektřinu. Při shlédnutí dotyčné kalkulace se absolutní většině těch, kteří přešli k novým dodavatelům či neměli fixace, protočily panenky. Nárůst o 100% je v této době skutečně šílený a může mít pro řadu lidí fatální následky. Mladé rodiny a senioři budou vystaveni obrovskému ekonomickému tlaku, který může skončit tisíci exekucí, ztrátou bydlení a podlomením zdraví. Přitom zdražování není důsledkem ničeho jiného než záměrně špatné politiky Evropské unie a jejich vládců. Snaha přehodit problém s plynem na Vladimíra Putina je stejná drzost, jako tvrdit, že právě on rozléval novičok po půlce Evropy a vyhodil do povětří areál ve Vrběticích. Schovávat svou neschopnost spravovat světadíl tak, aby žít na něm byla radost, je arogancí moci a ignorací potřeb všech Evropanů. Abychom však byli poctiví, stejnou agendu zastává vláda Demokratů v USA a také kanadská politická elita. Je s podivem, co si obyvatelé kdysi tak prosperujících zemí zvolili do svého čela, případně si to nechali vnutit různě podvádějícími volebními systémy. S úsměvem na toto vše hledí představitelé Komunistické strany Číny, kteří pomocí dravého a trpělivého přístupu k ekonomice momentálně ovládají velkou část světového trhu.

Evropané v propadu ekonomiky nejsou zdaleka na konci. Velká část výrobních kapacit byla z našeho kontinentu vyvezena právě do Číny. Zavírání evropských dolů nás dělá závislými na mimoevropských lokalitách, ze kterých se suroviny musí dovážet. Green Deal nadále slibuje další zdražování energií a tím i všeho ostatního. Nejlépe je na to ekonomicky zatím stále ještě silné Německo, které se sice v mnoha směrech výroby zbavilo svých provozů, ty ale ovládá v bývalých zemích RVHP. Důsledkem toho má moc nad tamními ekonomikami a může si v podstatě dělat, co chce. Ukázkou toho je minimalizace výroby v donedávna tak úspěšné mladoboleslavské Škodovce, kterou se navíc naše vláda rozhodla v době odstávky dotovat. Přitom s výjimkou péče o sociální sféru zaměstnanců dotčených odstávkou k tomu není důvod, přičemž je třeba si uvědomit, že tito zaměstnanci měli po určitou dobu nadstandardní podmínky v porovnání s jinými odvětvími. Navíc koncern Volkswagen odváděl velkou část zisků bez zdanění u nás. Připomeňme si, že právě tato značka způsobila světovou krizi dieselových motorů nazvanou Dieselgate a odstartovala velký kolaps části automobilového provozu. Je ještě třeba připomenout, že nepředzásobení se potřebnými čipy je důsledek špatné firemní politiky a zaspání technologického vývoje, protože se na přechod na jejich modernější verze automobilka nepřipravila. Nové typy čipů jsou na trhu v dostatku a ostatní značky s tím takový problém nemají. Česká republika tím však přišla o mnoho miliard korun.

Nevyložené lodě stojící před významnými přístavy a jejich přesměrovávání do USA, případně neschopnost rozvést kontejnery plné zboží stojící již na pevnině není logistické selhání, ale záměr. Jde o další snahu vyhnat ceny nahoru, to i za možnosti znehodnocení převáženého zboží včetně obrovského množství potravin. Jestliže v Kalifornii ovládané Demokraty čekají na vyložení desítky lodí, Florida věrná Trumpovi nabízí volné kapacity a nechápe, proč Kaliforňané brzdí vykládku. I to hovoří o mnohém. Vraťme se do Evropy. V ulicích Itálie a Francie protestují miliony lidí proti opatřením tamních vlád. Hlavním tématem je na první pohled proticovidová politika, ve skutečnosti jde o mnoho více. Tady už to není jen o svobodě rozhodnout se, o zdraví a o zvůli moci, jde o mnohem více. Evropští politici se pod vlivem naprosto nehumánních doktrín a ideologií rozhodli zlikvidovat vyspělost Evropy. Sloučením migrace, genderu, pseudoantirasismu, covidu, Green Dealu a Great Resetu v jeden devastační komplet ničící vše, co dělalo život příjemným, jdou proti všem obyvatelům kontinentu. Bohužel, uvědomuje si to především jen ta část, která nepodlehnula vakcinační propagandě. Účty za plyn, elektřinu, pohonné hmoty, Adblue, potraviny a nájmy mohou otevřít oči všem ostatním. Je úplně jedno, koho jste si zvolili ve volbách, ti noví budou držet basu s Evropskou komisí, Bruselem a Berlínem. Pokud si to rychle neuvědomíme a nevyházíme ty lumpy z oken radnic, sněmoven a parlamentů, budou s námi hrát špinavou hru až do úplného konce. Našeho konce. Opravdu míníte spát ještě dlouho?

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc prosinec 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, RNDr. Richard Čapek CSc. 400,- Kč, Eva Edler 300,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Lenka Poncarová 300,- Kč, Martin Dindoš 500,- Kč, PharmDr. Lubomír Vylíčil 5000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jiří Sika 200,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Pavel Fila 50,- Kč

Celkem za měsíc: 11 000,00 Kč
Vybráno 31.42%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 3 039 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (37 votes, average: 4,95 out of 5)
Loading...
88 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)