piratistan
27.7.2021
Kategorie: Politika

Začali se jich bát i jejich sponzoři

Sdílejte článek:

VIDLÁK

Dnes se krátce vrátím k Pirátům a jejich snahám o premiérské křeslo, protože je nesmírně zajímavé sledovat, jak se předvolební situace v jejich případě otočila.  Budu dneska popisovat čistě subjektivní vidlácký názor vzniklý ze sledování médií a mé vlastní sociální bubliny zde na Kydech a na mém fejsbůku. Nedělám si žádný nárok na nějakou objektivní pravdu, prostě jen popisuju, co vidím. 

Ještě zjara jsem tvrdil, že průzkumy agentury Kantar věštící Pirátům nárůst preferencí jsou víceméně pravdivé. Piráti podle mě pro dobu koronavirové krize zvolili správnou taktiku. Tvrdili, že by vlastně dělali totéž co dělal Babiš, ale nedělali by to tak chaoticky a měli by to víc promyšlené.  V době domácí výuky, zákazu nočního vycházení a zavřených hospod, kdy člověk nevěděl jak dlouho to potrvá, to bylo podle mě výtečně vymyšlené. Koronavirus dominoval veřejné debatě zcela a absolutně, nic jiného téměř neexistovalo a narozdíl od TOPky nebo ODS, Piráti si dávali záležet, aby neprojevovali chřipečkářská stanoviska. Dodnes marně vyzývám, aby mi někdo poslal screenshot  nějakého pirátského projevu, že koronavirus neexistuje a je to jen mediální výmysl. 

Myslím si, že kdyby se volby konaly na přelomu března a dubna 2021, tak by je Piráti vyhráli. 

Prvním otřesem pirátské mocenské stavby pak podle mě bylo neschválení nouzového stavu vládě. To by asi samo o sobě nemělo takový efekt, ale zapůsobilo to, co přišlo vzápětí – zjištění, jak moc si všichni zavařili a snaha to všechno nějak zamaskovat a odvrátit. Tehdy podle mě poprvé Piráti ukázali bez jakékoliv kamufláže, jací doopravdy jsou – mladí a nebezpečně blbí. Celkem bez problémů spustili proces, který hrozil průserem a nedokázali se k němu ani hrdě přihlásit, ani ho včas zastavit. 

Pak přišly zachycené diskusní příspěvky o zvýšení majetkových daní, především pak daně z nemovitosti. Tenkrát jsem zažil, jak články z alternativních médií tak moc zarezonovaly internetem, že ani majnstrým nemohl zůstat stranou a přidali se jako potrefené husy a kejhali tak moc, že si celá republika byla autenticitou pirátských záměrů naprosto jistá. Opět – nevím jak moc Bartoš opravdu chtěl zvyšovat majetkové daně po americkém vzoru, ale začal to vyvracet tak vehementně, že mu nevěřím ani nos mezi očima. Bylo to druhé potvrzení mé teze – jsou mladí a nebezpečně blbí. Opět se nedokázali ke své myšlence ani hrdě přihlásit, ani ji vyvrátit a ani ji vysvětlit. 

Od té doby Piráti jedou svojí vlastní antikampaň založenou na tom, že večer něco postnou a druhý den to smažou, protože je to stále větší a větší blbost a ještě k tomu nebezpečná. Stálo je to podle jejich transparentního účtu asi 8 milionů a je to v dějinách české propagandy asi poprvé, co si nějaká strana vlastními penězi zaplatila odliv sponzorů. 

Já myslím, že Piráti jako strana teď prožívají docela dusno. Navenek musejí tvrdit, že nechtějí zavést nic z toho, co zavést doopravdy chtěli a zároveň musejí čelit svým vlastním úderníkům, kteří tento odklon od vznešených myšlenek o růžové budoucnosti kritizují.

Vždycky jsem si myslel, že Piráti jako novodobí komsomolci budou mít jako nejlepší zbraň fejsbůk. Který jim zveřejní každou blbost a jakoukoliv kritiku včas smaže. Ale ono je to spíš obráceně. Fejsbůk se hemží pirátskou kritikou a do toho velmi slabě zní pirátské stýskání si na dezinformace. Například včera na Seznamu vyšlo toto:  

Internet se obrátil proti Pirátům. Rozjela se kampaň, kterou nemohou ukočírovat – Seznam Zprávy (seznamzpravy.cz)

Já z toho vyvozuju, že se Pirátů začali bát i ti, kteří je vyrobili. Je to podobné, jako když Amíci podporovali v Afghanistánu náboženské fanatiky proti Sovětům, aby pak zjistili, že fundamentalistický islám považuje své americké sponzory za Velkého satana. Něco podobného je teď vidět u nás. Zákulisní ovlivňovači politické scény nasypali spoustu peněz do původní strany počítačových nerdů a programátorů, poslali jim tam ty správné líbodémo členy, kteří pak stranu v podstatě převzali a nasměrovali jí tím žádoucím směrem. Těch peněz, co to stálo…  Ze strany legálního kopírování se stala mnohem lepší TOP09 než si Kalousek kdy dovedl představit. 

Teď tam opravdu všichni přemýšlejí, jak toho vypuštěného džina dostat zpátky do lahve, respektive jak ho ukočírovat. Chtěli stranu, která jim zajistí jejich nakradené výdobytky z dob privatizace a teď zjistili, že vypiplaní politici se spojili s EU hydrou a jim hrozí, že přijdou o všechno co vybudovali.  A tak si Piráti mohou stěžovat na dezinformace jak chtějí, ale obviňují špatného nepřítele. Pirátům opravdu neubližuje Rusko. Putin si naopak nemůže přát nic lepšího, než aby ta nebezpečná pirátská blbost dostala příležitost. Tentokrát jsou řetezové maily z dílen těch, co Pirátům pomáhali nahoru a teď se bojí toho, že by se to mohlo podařit.  

Pokud mám pravdu, objeví se ještě velmi pikantní skandály našeho dredatého předsedy.  Ať už skutečné nebo vymyšlené. Vzhledem k jeho anarchistické minulosti to nebude problém. Já jsem ve dvaceti také řekl spoustu kravin, ale protože jsem nechodil po mejdanech a pitkách, takže nikde nebudou žádné fotky, kterak poblit koukám do výstřihu nějaké potetované kurvě. U Bartoše bych si tím nebyl tak úplně jistý… 

Stejně tak se ještě něco objeví na máničku Ferjenčíka i jeho sestru a na ostatní pirátské vedení.  

Už jsem tu psal, že Benjamin Roll se vrací zpátky do školy a bude pokračovat ve svém bohosloveckém působení. Zřejmě i jemu už někdo mocný a bohatý řekl, že pomáhat Pirátům ve vzestupu teď není úplně žádoucí, protože pro všechny bude levnější, když si Babiš tu a tam pustí nějakou malou domů v podobě dotace linky na toustový chleba, než aby proběhla pirátská daňová reforma. 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2021: *****

Ilja Baudyš 1000,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, ing. Tomáš Šimčík 200,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Karel Kubela 83,- Kč, Martin Vavřinka 50,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Dagmar Sokolová 200,- Kč, Josef Tichý 1000,- Kč, Martina Kosková 350,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč

Celkem za měsíc: 11 094,- Kč
Vybráno 31.69%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 4 441 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (38 votes, average: 4,58 out of 5)
Loading...
47 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)