0a3e02ee-9d95-4445-992c-80c3bf52745f-large
30.5.2019
Kategorie: Exklusivně pro PP, Politika

Začal Bilderberg 2019

Sdílejte článek:

LUBOMÍR VYLÍČIL

vylicilUtajený Generální štáb světa zasedl k poradě. Tak by se dala ve stručnosti vyjádřit zpráva, že byl dnes, v luxusním hotelu Montreux Palace ve švýcarském městě Montreux, zahájen další, tak zvaný Annual Meeting spolku, nazývaného obvykle Bilderberg Group. 

Letos se ho, tak nějak v poloutajení, účastní zhruba 130 světových lídrů a „důležitých lidí” z 23 zemí. Kromě některých současných i bývalých hlav států, pečlivě navybíraných, jsou tu hlavně šéfové světových bank, globálních a nadnárodních firem, vojensko-průmyslového komplexu a pak vedení hlavních světových medií. Letošní seznam je k dispozici zde.

O co jde? Jeden z mála „našich” občanů, který se měl možnost jednoho či dvou zasedání Bilderbergu zúčastnit, jeho jasnost kníže Švarcenberk, to popisuje jako diskusní spolek. Jako takové společenské tlachání, milé setkání lidí, co spolu mluví a vyměňují si názory na problémy světa. Nic závazného….

Ale teď vážně. Bilderberg Group založil v roce 1954 nizozemský princ Bernhard. Prý  „na podporu dialogu mezi Evropou a Severní Amerikou”. Dialogu o čem, to už se nezmínil. Název skupiny odkazuje na místo konání první konference – hotel de Bilderberg v Oosterbeek v Nizozemsku. Činnost spolku, alespoň ta veřejnosti známá, spočívá v pořádání každoročních konferencí (Annual Meeting), na kterých se, jako na každé správné „výročce”  nadnárodní organizace, projednává plnění plánu z minula, nové úkoly a strategické výhledy do budoucna. Bývají tu také představeni lidé, kteří sice nejsou členy klubu, ale se kterými se počítá při plnění nějakého důležitého, byť jednorázového úkolu. Svého času to byl třeba Bill Clinton, nebo Angela Merkelová. Oba pochopitelně dříve, než usedli do svého křesla. A podobných náhod najdete v historii klubu víc.

Vlastní setkání probíhá podle pravidla, které insideři spolku označují jako Chatham House. Nevede se žádný zápis. Není schvalován žádný dokument. Přesto jsou jakési úkoly stanoveny. Účastníci setkání pak mohou při své práci použít jakékoli informace, ke kterým se dostali, ale nesmějí zveřejnit, odkud je mají. Podobně jako v mafii.

Že se tam nevedou jen „společenské plky a obecné řeči”, jak kdysi prohlásil, s mávnutím rukou, Karel  (Johannes Nepomuk Josef Norbert Friedrich Antonius Wratislaw  Mena Fürs)  Švarcemberk, to si můžeme ukázat na jednom, docela nedávném příkladu. Annual Meeting roku 2015 se konal ve dnech 11, -14. června v rakouském Telfs-Buchenu. Jakousi shodou podivných náhod se ho účastnil i zmocněnec pro migraci OSN Peter Sutherland, který po ukončení zasedání řekl novinářům pár zvláštních slov: „Evropa a USA nemají pouze morální, nýbrž zákonnou povinnost chránit utečence. Chci požádat vlády, aby spolupracovaly, aby pochopily, že suverenita je pouhou iluzí. Že pojem hranice je zastaralý. K tomu patří pochopit, že stará slova a vzpomínky na vlastní zemi je nutné pohřbít a že my všichni jsme jedno lidstvo.” Co následovalo v létě 2015 a jak v září téhož roku zareagovala na „problém” Angela Merkelová, je dostatečně známo.

Takže co na nás chystají letos? Oficiální program, jedna z mála věcí, které Bilderberg Group zveřejňuje, má pro letošek jedenáct bodů:

 •   1. Stabilní strategický řád
 •   2. Co dále s Evropou?
 •   3. Změna klimatu a udržitelnost
 •   4. Čína
 •   5. Rusko
 •   6. Budoucnost kapitalismu
 •   7. Brexit
 •   8. Etika umělé inteligence
 •   9. Zbraně sociálních médií
 •   10. Význam vesmíru
 •   11. Kybernetické hrozby

Na první pohled to vypadá akademicky, odtažitě a nudně. Jako program schůze šedivých, subalterních úřednických krys z Bruselu, anebo nějakých jurodivých vědátorů z Prognostického ústavu. Ovšem při druhém, pozornějším pohledu už začíná tuhnout úsměv.

U prvního bodu je situace jasná. Všichni už tak nějak tušíme, co si tito lidé představují pod pojmy „stabilita” a „řád”.  Obvykle se to (v tak zvaných proruských, konspiračních i jinak ošklivých zdrojích) označuje zkratkou NWO. Moc hezky to napsal server New American (zde): „Zdá se, že prakticky každý účastník Bilderbergu je již více než šest desetiletí nepřítelem národní nezávislosti a zastáncem globalizace a pokračujícího globálního úsilí podkopat národní suverenitu.”

U druhého bodu je situace ještě jasnější. Je to jako na poradě koncernu. Představte si: před lety někdo od vývojářů donesl z laborky cosi slibného. Nový, velice perspektivní postup. Tak to chtěli otestovat v menším měřítku, v poloprovozu. Pro jistotu. Než to zavedou v celé firmě. Jenže postup, který teoreticky fungoval skvěle, začal v poloprovozu působit potíže. Po slibném začátku se to zadrhlo. Takže – „Co dále s Evropou?”

A tak by se dalo pokračovat bod od bodu. I když z některých, třeba z odrážek 9 a 11, jejich pravý význam přímo křičí… Ale „velice zajímavý” není jenom seznam projednávaných témat. Leccos může naznačit i výběr hostů letošního zasedání. Zejména některých. Tak třeba takový José Manuel Barroso, současný předseda Goldman Sachs a bývalý šéf Evropské komise. Krom otázky, jak může bývalý předseda portugalských komunistů dělat šéfa u Goldmanů, to vzbuzuje i otázky další. Nesouvisí jeho pozvání s někdejším šéfováním Eurokomisi? Není teď, po volbách, potřeba v Bruseli něco zařídit nebo potlačit a nemá tam José stále „své lidi”?

Nebo AKK, Annegret Kramp-Karrenbauer, předsedkyně CDU. Nejede na koberec? Aspiruje na novou vůdcovou Německa, a přitom už rok popichuje proti osvědčené (a zde schválené) dossluhující kancléřce. Navíc se, alespoň občas, verbálně odděluje od dohodnuté, multikulturně-migrační linie… Ještě více znepokojivá je ale účast další paní, ze stejné země, Ursuly von der Leyen. Tahle ministryně obrany Německa je tam totiž už po několikáté. Může to souviset s plánovanou „evropskou armádou”. Která by se měla konstituovat na bázi Bundeswehru, jak před lety naznačil i tehdejší ministr zahraničí, dnešní president Frank-Walter Steinmeier.

Zajímavý může být i důvod účasti minulého premiéra Itálie, Mattea Renziho. Jako by se v italské divizi koncernu od minula něco velice, velice nepovedlo a vedení firmy si proto volá svého spolehlivého člověka ke konzultacím, co by se s tím dalo dělat. A tak bychom mohli pokračovat, jméno po jméně.

No zkrátka, máme se na co těšit. To, co se v Montreux Palace dnes a v dalších dnech upeče, bude už velice brzy ovlivňovat náš život. Ať chceme, či nechceme. A co to bude? Rozhodně nic dobrého. Něco zjistíme brzy, z náznaků a úniků, něco časem vytušíme ze směru, kterým z čista jasna začnou hovořit všichni „demokratičtí státníci” a psát všechna „seriosní a důvěryhodná” média.

Že je to dost deprimující? Ano, je, ale uvědomme si dvě věci. Jednak že tihle mocní ve stínu, celý ten slavný Bilderberg Group, nejsou žádní bohové, vládci světa. Ale jen jakýsi vyšší management. Pracující pro vládce skutečné. A ne vždy jim proto všechno vyjde. Za druhé pak, že celá tahle podivná a nebezpečná parta ovládá ze světa jen část, nikoli svět celý. Sice, bohužel, zrovna tu část naši. Ale že jsou i země, ba dokonce i velmoci, které jsou zcela mimo vliv, dosah a kontrolu téhle mocné skupiny.

A jak ty země, které se vymykají kontrole Bilderberg Group poznáme? Úplně jednoduše. Podle nenávisti, kterou vůči nim celý „demokratický svět” cítí a kterou ve svých mediích opravdu neskrývá. 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc říjen 2019: *****

Vladislav Vydra 100,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, Eva Myslivečková 100,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jan Bezděk 1000,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Marie Fulková 100,- Kč, Pavel Šána 107,- Kč, Oto Tvrz 200,- Kč, Petr Pisan 100,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Ludmila Karská 300,- Kč, Petra Rohlíčková 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč, Jana Hašlarová 200,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Miloš Kraus 300,- Kč, Rostislav Jendrejčík 50,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Anonymní dárce 222,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Jan Šmrha 100,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Martina Kosková 500,- Kč, Ivana Benová 108,- Kč, Soňa Holcová 200,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Lukáš Vašíček 200,- Kč

Celkem za měsíc: 13 147,00 Kč
Vybráno 37.56%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 578 times, 3 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (29 votes, average: 4,76 out of 5)
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog
78 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.