0a3e02ee-9d95-4445-992c-80c3bf52745f-large
30.5.2019
Kategorie: Exklusivně pro PP, Politika

Začal Bilderberg 2019

Sdílejte článek:

LUBOMÍR VYLÍČIL

vylicilUtajený Generální štáb světa zasedl k poradě. Tak by se dala ve stručnosti vyjádřit zpráva, že byl dnes, v luxusním hotelu Montreux Palace ve švýcarském městě Montreux, zahájen další, tak zvaný Annual Meeting spolku, nazývaného obvykle Bilderberg Group. 

Letos se ho, tak nějak v poloutajení, účastní zhruba 130 světových lídrů a „důležitých lidí” z 23 zemí. Kromě některých současných i bývalých hlav států, pečlivě navybíraných, jsou tu hlavně šéfové světových bank, globálních a nadnárodních firem, vojensko-průmyslového komplexu a pak vedení hlavních světových medií. Letošní seznam je k dispozici zde.

O co jde? Jeden z mála „našich” občanů, který se měl možnost jednoho či dvou zasedání Bilderbergu zúčastnit, jeho jasnost kníže Švarcenberk, to popisuje jako diskusní spolek. Jako takové společenské tlachání, milé setkání lidí, co spolu mluví a vyměňují si názory na problémy světa. Nic závazného….

Ale teď vážně. Bilderberg Group založil v roce 1954 nizozemský princ Bernhard. Prý  „na podporu dialogu mezi Evropou a Severní Amerikou”. Dialogu o čem, to už se nezmínil. Název skupiny odkazuje na místo konání první konference – hotel de Bilderberg v Oosterbeek v Nizozemsku. Činnost spolku, alespoň ta veřejnosti známá, spočívá v pořádání každoročních konferencí (Annual Meeting), na kterých se, jako na každé správné „výročce”  nadnárodní organizace, projednává plnění plánu z minula, nové úkoly a strategické výhledy do budoucna. Bývají tu také představeni lidé, kteří sice nejsou členy klubu, ale se kterými se počítá při plnění nějakého důležitého, byť jednorázového úkolu. Svého času to byl třeba Bill Clinton, nebo Angela Merkelová. Oba pochopitelně dříve, než usedli do svého křesla. A podobných náhod najdete v historii klubu víc.

Vlastní setkání probíhá podle pravidla, které insideři spolku označují jako Chatham House. Nevede se žádný zápis. Není schvalován žádný dokument. Přesto jsou jakési úkoly stanoveny. Účastníci setkání pak mohou při své práci použít jakékoli informace, ke kterým se dostali, ale nesmějí zveřejnit, odkud je mají. Podobně jako v mafii.

Že se tam nevedou jen „společenské plky a obecné řeči”, jak kdysi prohlásil, s mávnutím rukou, Karel  (Johannes Nepomuk Josef Norbert Friedrich Antonius Wratislaw  Mena Fürs)  Švarcemberk, to si můžeme ukázat na jednom, docela nedávném příkladu. Annual Meeting roku 2015 se konal ve dnech 11, -14. června v rakouském Telfs-Buchenu. Jakousi shodou podivných náhod se ho účastnil i zmocněnec pro migraci OSN Peter Sutherland, který po ukončení zasedání řekl novinářům pár zvláštních slov: „Evropa a USA nemají pouze morální, nýbrž zákonnou povinnost chránit utečence. Chci požádat vlády, aby spolupracovaly, aby pochopily, že suverenita je pouhou iluzí. Že pojem hranice je zastaralý. K tomu patří pochopit, že stará slova a vzpomínky na vlastní zemi je nutné pohřbít a že my všichni jsme jedno lidstvo.” Co následovalo v létě 2015 a jak v září téhož roku zareagovala na „problém” Angela Merkelová, je dostatečně známo.

Takže co na nás chystají letos? Oficiální program, jedna z mála věcí, které Bilderberg Group zveřejňuje, má pro letošek jedenáct bodů:

 •   1. Stabilní strategický řád
 •   2. Co dále s Evropou?
 •   3. Změna klimatu a udržitelnost
 •   4. Čína
 •   5. Rusko
 •   6. Budoucnost kapitalismu
 •   7. Brexit
 •   8. Etika umělé inteligence
 •   9. Zbraně sociálních médií
 •   10. Význam vesmíru
 •   11. Kybernetické hrozby

Na první pohled to vypadá akademicky, odtažitě a nudně. Jako program schůze šedivých, subalterních úřednických krys z Bruselu, anebo nějakých jurodivých vědátorů z Prognostického ústavu. Ovšem při druhém, pozornějším pohledu už začíná tuhnout úsměv.

U prvního bodu je situace jasná. Všichni už tak nějak tušíme, co si tito lidé představují pod pojmy „stabilita” a „řád”.  Obvykle se to (v tak zvaných proruských, konspiračních i jinak ošklivých zdrojích) označuje zkratkou NWO. Moc hezky to napsal server New American (zde): „Zdá se, že prakticky každý účastník Bilderbergu je již více než šest desetiletí nepřítelem národní nezávislosti a zastáncem globalizace a pokračujícího globálního úsilí podkopat národní suverenitu.”

U druhého bodu je situace ještě jasnější. Je to jako na poradě koncernu. Představte si: před lety někdo od vývojářů donesl z laborky cosi slibného. Nový, velice perspektivní postup. Tak to chtěli otestovat v menším měřítku, v poloprovozu. Pro jistotu. Než to zavedou v celé firmě. Jenže postup, který teoreticky fungoval skvěle, začal v poloprovozu působit potíže. Po slibném začátku se to zadrhlo. Takže – „Co dále s Evropou?”

A tak by se dalo pokračovat bod od bodu. I když z některých, třeba z odrážek 9 a 11, jejich pravý význam přímo křičí… Ale „velice zajímavý” není jenom seznam projednávaných témat. Leccos může naznačit i výběr hostů letošního zasedání. Zejména některých. Tak třeba takový José Manuel Barroso, současný předseda Goldman Sachs a bývalý šéf Evropské komise. Krom otázky, jak může bývalý předseda portugalských komunistů dělat šéfa u Goldmanů, to vzbuzuje i otázky další. Nesouvisí jeho pozvání s někdejším šéfováním Eurokomisi? Není teď, po volbách, potřeba v Bruseli něco zařídit nebo potlačit a nemá tam José stále „své lidi”?

Nebo AKK, Annegret Kramp-Karrenbauer, předsedkyně CDU. Nejede na koberec? Aspiruje na novou vůdcovou Německa, a přitom už rok popichuje proti osvědčené (a zde schválené) dossluhující kancléřce. Navíc se, alespoň občas, verbálně odděluje od dohodnuté, multikulturně-migrační linie… Ještě více znepokojivá je ale účast další paní, ze stejné země, Ursuly von der Leyen. Tahle ministryně obrany Německa je tam totiž už po několikáté. Může to souviset s plánovanou „evropskou armádou”. Která by se měla konstituovat na bázi Bundeswehru, jak před lety naznačil i tehdejší ministr zahraničí, dnešní president Frank-Walter Steinmeier.

Zajímavý může být i důvod účasti minulého premiéra Itálie, Mattea Renziho. Jako by se v italské divizi koncernu od minula něco velice, velice nepovedlo a vedení firmy si proto volá svého spolehlivého člověka ke konzultacím, co by se s tím dalo dělat. A tak bychom mohli pokračovat, jméno po jméně.

No zkrátka, máme se na co těšit. To, co se v Montreux Palace dnes a v dalších dnech upeče, bude už velice brzy ovlivňovat náš život. Ať chceme, či nechceme. A co to bude? Rozhodně nic dobrého. Něco zjistíme brzy, z náznaků a úniků, něco časem vytušíme ze směru, kterým z čista jasna začnou hovořit všichni „demokratičtí státníci” a psát všechna „seriosní a důvěryhodná” média.

Že je to dost deprimující? Ano, je, ale uvědomme si dvě věci. Jednak že tihle mocní ve stínu, celý ten slavný Bilderberg Group, nejsou žádní bohové, vládci světa. Ale jen jakýsi vyšší management. Pracující pro vládce skutečné. A ne vždy jim proto všechno vyjde. Za druhé pak, že celá tahle podivná a nebezpečná parta ovládá ze světa jen část, nikoli svět celý. Sice, bohužel, zrovna tu část naši. Ale že jsou i země, ba dokonce i velmoci, které jsou zcela mimo vliv, dosah a kontrolu téhle mocné skupiny.

A jak ty země, které se vymykají kontrole Bilderberg Group poznáme? Úplně jednoduše. Podle nenávisti, kterou vůči nim celý „demokratický svět” cítí a kterou ve svých mediích opravdu neskrývá. 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2020: *****

František Šmíd 700,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, MUDr. Miroslav Kameníček 1000,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Petr Jan 300,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Pavel Novák 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Robert Schlesinger 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Jan Horáček 500,- Kč, Martin Štěpánek 400,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Jan Kupka 1000,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Mirko Hampl 200,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Jan Bezděk 500,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Stanislav Esner 500,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Marin Svoboda 100,- Kč, Ladislav Oudes 500,- Kč, Miloslav Gajdušek 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Bohuslav Maceška 50,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Jiří Sika 238,54 Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, ing. Lukáš Vašíček 200,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, Roman Martinek 100,- Kč, Petr Hučín 50,- Kč

Celkem za měsíc: 15 171,54 Kč
Vybráno 43.34%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 3 058 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (29 votes, average: 4,76 out of 5)
Loading...
politicon.cz
78 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.