BURESBABISFILIPHAMACEK
9.10.2018
Kategorie: Politika

Začal Babišův odchod z politiky?

Sdílejte článek:

RUDOLF MLÁDEK

Marketingový expert Martin Jaroš na svém facebookovém profilu tvrdí, že po komunálních volbách začal Babišův odchod z politiky. „Příští vládu už nesestaví,“ prorokuje Jaroš.


Prognóza Jaroše má ale dvě roviny. Tou první je fakt, že ANO je etablované v krajích i městech a minimálně čtyři roky se nic moc dít nebude. O odchodu ANO se tedy hovořit nedá.

O sestupné tendenci ANO napoví až volby do Europarlamentu, kde jistě efekt „Jourová a Telička“ bude pro ANO brzdou, obdobně jakou se v Praze stala Krnáčová. Ale při známé až fascinující píli Babiše a téměř neomezených zdrojích se hnutí ANO odepsat předem jen tak nedá.

Zajímavější situace může nastat kolem vládního dění. Dvě sebevražedné strany, tedy ČSSD a KSČM si zvolili spolupráci s hnutím ANO a „odměna“ je za to stihla přímo ukázková. Hnutí ANO přebralo jejich voliče a obě strany utrpěly v posledních volbách debakl. Pokud by se obě strany rozhodly, že ČSSD odejde z vlády a KSČM stáhne svou podporu, tak sestavení třetí vlády bude mít Babiš hodně těžké. I bez ohledu na to, že je to právě předseda Poslanecké sněmovny Vondráček (ANO), který prezidentu Zemanovi svůj návrh předloží.

Pokud ODS vytrvá v odmítavém postoji a Piráti také, pak Babišovi zbývá jen z komunálních voleb vypráskaná SPD Tomia Okamury, ale k součtu 101 se ti dva opět nedopracují.

„Proroctví“ Jaroše proto může být velmi trefné a reálné. Ukazuje se, že jakékoliv spojení s hnutím ANO je pro každou stranu či jiné hnutí polibkem smrti. Pokud to šéfům stran a hnutí dojde, zůstane Babiš sám. A pak už mu nepomohou ani miliardy….

 

MLADEKR

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc únor 2019: *****

Milan Tahovský 1000,- Kč, Jakub Malinovský 55,- Kč, Petr Macura 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Jitka Rytířová 800,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Milan Černý 500,- Kč, Věra Heyduková 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Vlatimil Běhan 50,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, Tomáš Foldyna 751,44 Kč (30 eur), Jan Slába 200,- Kč, František Kašpárek 100,- Kč

Celkem za měsíc: 5 456,44 Kč
Vybráno 15.43%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 10 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (14 votes, average: 3,86 out of 5)
Loading...
loading...
politicon-banner
10 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.