lekarvir
4.11.2020
Kategorie: Společnost

Zabiti lockdownem

Sdílejte článek:

REFORMY.CZ

Na počátku pandemie 28. března vydal AIER článek, u kterého jsem měl pocit, že se mu dostalo nedostatečné pozornosti. „Drogy, sebevraždy a zločiny: Empirické odhady lidských obětí kvůli karanténě“ od ekonomů Audrey a Thomas Duncanovi, kteří se odkazovali na empirickou literaturu o lidských obětech z ekonomické devastace.

Tento článek předpovídal přes 100 000 nárůst úmrtí z předávkování drogami, sebevražd, alkoholismu, zabití a neléčených depresí – kdy to vše nebude důsledkem viru, nýbrž politik povinné izolace lidí, ekonomického propadu, zavření podniků a škol, odstavení zdravotních služeb a obecné deprese, která přichází spolu se ztrátou svobody a volby.

Tito dva ekonomové předvedli, že politiky, které rozbijí normální sociální fungování, jsou stejně zlé jako takový virus, neboť přivodí masové a naprosto zbytečné útrapy a umírání. Protože tento článek byl tak dobře doložen citacemi s odkazy na veškerou dostupnou literaturu, tak jsem si myslel, že vyvolá jiný ohlas. Pak se ale ukázal být nedoceněný. Ohromilo mě to. Je tu tak krásný výzkum, který perfektně předpovídá noční můru, jakou politici a jejich poradci vytvoří a ono to s národním povědomím nic neudělá.

Teď už jsme o sedm měsíců později a to nejhorší se naplnilo. Ti dva ekonomové by měli být považováni za proroky. Centrum pro kontrolu chorob jasně zadokumentovalo šokující čísla nárůstu úmrtnosti, která není od Covid.

Scott Atlas to shrnuje:

  • Hispánci: 40% nárůst úmrtnosti BEZ vazby na Covid
  • Černoši: 46% nárůst úmrtnosti BEZ vazby na Covid
  • Běloši: 38% nárůst úmrtnosti BEZ vazby na Covid
  • Věk 25-44: 77% nárůst úmrtnosti BEZ vazby na Covid
  • Věk nad 65: 39% nárůst úmrtnosti BEZ vazby na Covid

Nejvíce ohromující z těchto znepokojivých dat je skupina ve věku 25-44. To je skupina, kde je úmrtnost v návaznosti na infekci Covidem 0,0092%, což je pro skoro každého v této skupině sotva ohrožující choroba. Ale i oni umírají v míře daleko nad očekáváním, a to převážně kvůli problémům bez souvislosti s Covidem. V té by žádný nárůst úmrtí být neměl. Místo toho nám to ale lidi kosí v šokujícím měřítku.

OBRÁZEK 2: Procentuální změna týdenního počtu úmrtí v roce 2020 v poměru k průměru stejných týdnů za roky 2015-2019 podle věkových skupin ve Spojených státech – 2015-2019 a 2020.

Tento nárůst úmrtí značně a nad-proporcionálně postihl menšinové komunity.

OBRÁZEK 3: Procento změny týdenních počtů mrtvých v roce 2020 v poměru k průměrným počtům ve stejných týdnech v letech 2015-2019 podle rasy a hispánské etnické příslušnosti – 2015-2019 a 2020.

Odpovídající část tohoto grafu od Centra pro kontrolu chorob, která značí letošní úmrtnost nad očekávání je tmavě modrá a černá část tohoto grafu, která ukazuje úmrtí nespojená s Covidem.

Teď považte pokus Centra pro kontrolu chorob maskovat, co se tu opravdu děje, když se pečlivě pokouší vyhnout se slovu lockdown.

Celkový odhad přírůstku úmrtí, k němuž došlo od konce ledna do 3. října 2020 je 299 028, kdy dvě třetiny připisují úmrtním ve spojitosti s COVID-19. Největší procento nárůstu je mezi dospělými ve věku 25-44 let a mezi Hispánci čili Latiny. Tyto výsledky poskytují informaci o míře, jak mohou být úmrtí na COVID-19 podhodnocená a poskytnout informace pro snahy zabránil úmrtnosti přímo nebo nepřímo spojené s pandemií COVID-19, jako jsou snahy o minimalizaci rozvratu zdravotní péče.

Je to způsob, jakým Centrum pro kontrolu chorob říká, že tyto politiky lidi zabíjí. Co se týče minimalizace rozvratu zdravotní péče, je tu hlavním faktorem to, že lidé se letos zcela vyhýbají zdravotní péči ze strachu z Covidu, ze strachu ze sledování nákazy a také proto, že mnoho zdravotních služeb bylo nuceně rezervováno pro lidi s Covidem i ke zkáze všech ostatních. Běžný skríning rakoviny, běžné kontroly, normální úkony, ani nemluvě o zubařích byly určitě rozvráceny. Teď už tu zkázu jasně můžeme vidět.

Zpráva se vyhýbá spekulacím o příčinách těchto záhadných úmrtí, ale nabízí tuto narážku:

Konkrétně úmrtí s chorob krevního oběhu, Alzeimerovy choroby a demence a z respiračních onemocnění v roce 2020 narostl oproti předchozím letům a není jasné, do jaké míry se to promítá i do špatně klasifikovaných úmrtí na COVID-19 nebo úmrtí nepřímo spojených s pandemií (např. rozvratu přístupnosti zdravotní péče nebo potřeb).

Je to poněkud mrazivý způsob, jak říci, že ty lockdowny nejenže zcela selhaly při ochraně těch nejzranitelnějších a místo toho i mezi nejstarší populací úmrtnost zvedly.

Prozatím, pokud vím, že to první plné zúčtování s tím, co se děje pod zakrytým povrchem Covidu, což je téma, o které média neprojevují téměř vůbec žádný zájem. O předávkováních se sice můžete dočíst u Americké medicínské asociace, ale v celém seznamu zpráv od ABC News jsou zmínky velice vzácné.

Lidé v celém demografickém rozsahu umírají kvůli radikální transformaci života samotného. Navíc nový výzkum ukazuje, že dochází ohromnému nárůstu vyšší úmrtnosti v pečovatelských domovech pro seniory, nejspíš kvůli zoufalství a osamělosti v důsledku bránění návštěv rodinou.

Celý ten vzor je nezvyklý a hluboce tragický. Rovněž se to ale dalo naprosto předpokládat. Ale místo, aby se to řešilo racionálně podle učebnic o virech, jako se to dělávalo po celé 20. století, tak jsme se uchýlili k novému sociálně politickému experimentu s lockdowny. Pokusili jsme se virus zastrašit doktorskými tituly a politickou mocí v naději, že uschne a uhyne, a přitom jsme dramaticky zmrzačili lidskou svobodu a sociální funkčnost. Co můžeme ukázat jako výsledek toho všeho? Ohromnou smrtonosnost a virus je tu pořád s námi.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc únor 2021: *****

Roman Dubravský 500,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Pavel Klika 222,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Silvia Ambrogini 500,- Kč, MUDr. Ilja Baudyš 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Anonym 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Vladimír Votřel 1000,- Kč, Anonym 0,01 BTC, Pavel Burget 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Ludmila Kárská 250,- Kč, Zdenka Brancuská 500,- Kč, Karel Zangl 500,- Kč, Jan a Gabriela Horáčkovi 500,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Karel Teplý 500,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, MUDr. Iva Neimcová 100,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 500,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Anonym 150,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, Dagmar Bowyer 500,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Hana Hoffmannová 666,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Lukáš Vašíček 200,- Kč, Petr Kosmata 200,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Marie Tachezyová 200,- Kč, Vladimír Janeček 100,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč, Libor Heidler 222,- Kč, ing. Miroslav Bohatý 200,- Kč, Petr Hučín 50,- Kč

Celkem za měsíc: 17 709,00 Kč
Vybráno 50.59%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 759 times, 2 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (10 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
politicon.cz
12 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.