ZERAB
7.1.2020
Kategorie: Politika

Zabijeme vaše děti

Sdílejte článek:

JAN BARTOŇ

bartonDcera zabitého íránského generála na shromáždění statisíců Íránců prohlásila, že odplatou bude zabití dětí amerických vojáků.
.

Solejmáního dcera Zeinab davu v Teheránu na smutečním obřadu řekla, že Spojené státy a Izrael čeká temný den. „Šílený Trumpe, nemysli si, že po mučednické smrti mého otce vše skončilo,“ uvedla v projevu, který odvysílala íránská státní televize. „Rodiny amerických vojáků na Blízkém východě budou trávit své dny čekáním na smrt svých dětí,“ řekla před davem statisíců lidí, který podle AP sahá, kam až oko dohlédne.

Írán také oznámil, že se již necítí být vázán jadernou dohodou z roku 2015 a bude neomezeně pokračovat ve svém jaderném programu.

Výzva iráckého parlamentu k odchodu „cizích vojsk“ byla schválena šíitskými skupinami v parlamentu. Fotografie ze zasedání ukázala poloprázdný sál. Naopak zástupci sunnitů a Kurdů se obávají, že v případě odchodu západních vojsk se stanou obětí násilí ze strany šíitských milicí a hlasování se neúčastnili. Ve společném prohlášení Velké Británie, Francie a Německa k situaci se píše o znepokojení rolí, jakou v Iráku sehrál Írán. Britský premiér Boris Johnson prohlásil, že nebude nad smrtí íránského generála lamentovat ani truchlit.

Výše uvedené je jasným dokladem toho, že íránský režim ajatolláhů je odhodlán do své války s USA zatáhnout i děti. Pokud velvyslanec Íránu při OSN tvrdí, že zabití generála Sulejmáního je „vyhlášením války“, jak hodnotit íránský útok na ropná pole v Saudské Arábii. To je „mírové poselství“? Jak hodnotit bombové útoky na tankery v Hormuzské úžině – jako „přátelské gesto“ světovému společenství? Je ostatně typické, když se stát jako Írán odvolává na mezinárodní právo a sám toto právo nejen že neuznává, ale aktivně pracuje proti němu.

Bylo zřejmé, že když americký prezident Donald Trump odstoupil od dohody s Íránem, která výměnou za omezení jaderného programu Íránu slibovala zrušení sankcí proti íránskému režimu, je tato dohoda na umření. Írán se po uzavření dohody v éře Baracka Obamy pustil do neomezené podpory šíitských milicí na Blízkém východě, z Iráku učinil svůj satelit, v Sýrii zachránil s pomocí Ruska u moci diktátora Bašára Asada, podpořil povstalce v Jemenu. Jeho cílem je zničení státu Izrael, což je další doklad „podpory“ mezinárodního práva Íránem.

Generál Sulejmání byl velitelem zahraniční rozvědky Íránu. Jeho politikou bylo vyzbrojování místních proíránských milic, které za Teherán dělali a dělají „špinavou práci“. Teprve v Sýrii byli do války s Izraelem zapojení zřejmě přímo íránští vojáci. Příkazem amerického prezidenta k zabití Sulejmáního „hra“ na mezinárodní právo s Íránem pro USA skončila.

A ještě jeden “detail” nakonec. Zatímco západní tisk včetně tisku USA široce publikuje íránské výhrůžky prezidentovi Trumpovi a USA, v íránských médiích se čtenář nic o pozici USA nedozví.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2021: *****

Ilja Baudyš 1000,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, ing. Tomáš Šimčík 200,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Karel Kubela 83,- Kč, Martin Vavřinka 50,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Dagmar Sokolová 200,- Kč, Josef Tichý 1000,- Kč, Martina Kosková 350,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Vlastimil Kůs 500,- Kč, Martin Ondráček 200,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, V. Trulley 333,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, ing. arch. Marie Tachezyová 200,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Vlastimila Čumpelíková 500,- Kč, Anonym 900,- Kč, Roman Martínek 100,- Kč, Libor Heidler 222,- Kč, Vladimír Janeček 100,- Kč

Celkem za měsíc: 15 199,- Kč
Vybráno 43.42%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 506 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (20 votes, average: 3,25 out of 5)
Loading...
160 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)