ZERAB
7.1.2020
Kategorie: Politika

Zabijeme vaše děti

Sdílejte článek:

JAN BARTOŇ

bartonDcera zabitého íránského generála na shromáždění statisíců Íránců prohlásila, že odplatou bude zabití dětí amerických vojáků.
.

Solejmáního dcera Zeinab davu v Teheránu na smutečním obřadu řekla, že Spojené státy a Izrael čeká temný den. „Šílený Trumpe, nemysli si, že po mučednické smrti mého otce vše skončilo,“ uvedla v projevu, který odvysílala íránská státní televize. „Rodiny amerických vojáků na Blízkém východě budou trávit své dny čekáním na smrt svých dětí,“ řekla před davem statisíců lidí, který podle AP sahá, kam až oko dohlédne.

Írán také oznámil, že se již necítí být vázán jadernou dohodou z roku 2015 a bude neomezeně pokračovat ve svém jaderném programu.

Výzva iráckého parlamentu k odchodu „cizích vojsk“ byla schválena šíitskými skupinami v parlamentu. Fotografie ze zasedání ukázala poloprázdný sál. Naopak zástupci sunnitů a Kurdů se obávají, že v případě odchodu západních vojsk se stanou obětí násilí ze strany šíitských milicí a hlasování se neúčastnili. Ve společném prohlášení Velké Británie, Francie a Německa k situaci se píše o znepokojení rolí, jakou v Iráku sehrál Írán. Britský premiér Boris Johnson prohlásil, že nebude nad smrtí íránského generála lamentovat ani truchlit.

Výše uvedené je jasným dokladem toho, že íránský režim ajatolláhů je odhodlán do své války s USA zatáhnout i děti. Pokud velvyslanec Íránu při OSN tvrdí, že zabití generála Sulejmáního je „vyhlášením války“, jak hodnotit íránský útok na ropná pole v Saudské Arábii. To je „mírové poselství“? Jak hodnotit bombové útoky na tankery v Hormuzské úžině – jako „přátelské gesto“ světovému společenství? Je ostatně typické, když se stát jako Írán odvolává na mezinárodní právo a sám toto právo nejen že neuznává, ale aktivně pracuje proti němu.

Bylo zřejmé, že když americký prezident Donald Trump odstoupil od dohody s Íránem, která výměnou za omezení jaderného programu Íránu slibovala zrušení sankcí proti íránskému režimu, je tato dohoda na umření. Írán se po uzavření dohody v éře Baracka Obamy pustil do neomezené podpory šíitských milicí na Blízkém východě, z Iráku učinil svůj satelit, v Sýrii zachránil s pomocí Ruska u moci diktátora Bašára Asada, podpořil povstalce v Jemenu. Jeho cílem je zničení státu Izrael, což je další doklad „podpory“ mezinárodního práva Íránem.

Generál Sulejmání byl velitelem zahraniční rozvědky Íránu. Jeho politikou bylo vyzbrojování místních proíránských milic, které za Teherán dělali a dělají „špinavou práci“. Teprve v Sýrii byli do války s Izraelem zapojení zřejmě přímo íránští vojáci. Příkazem amerického prezidenta k zabití Sulejmáního „hra“ na mezinárodní právo s Íránem pro USA skončila.

A ještě jeden “detail” nakonec. Zatímco západní tisk včetně tisku USA široce publikuje íránské výhrůžky prezidentovi Trumpovi a USA, v íránských médiích se čtenář nic o pozici USA nedozví.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc říjen 2020: *****

ing. Jan Dvořák 400,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Pavel Kl*ka 222,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Miroslav Paták 200,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Anonym 1000,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Pavel Jurášek 100,- Kč, Jan a Gabriela Horáčkovi 500,- Kč, Miloš Kraus 200,- Kč, Ludmila Kárská 300,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Miloš Kraus 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, MUDr. Markéta Hansli 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Jiří Meissner 500,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Bohuslav Maceška 50,- Kč, Jiří Sika 100,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, Aleš Karásek 200,- Kč, Petr Hučín 50,- Kč, Eduard Ezer 500,- Kč, Iva Janouchová 100,- Kč, Mirko Hampl 200,- Kč, Rudolf Roedlind 500,- Kč, Silvia Ambrogini 500,- Kč

Celkem za měsíc: 16 955,00 Kč
Vybráno 48.44%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 373 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (20 votes, average: 3,25 out of 5)
Loading...
politicon.cz
160 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.