ZABIJACKA
21.2.2019
Kategorie: Exklusivně pro PP, Společnost

Zabijačka nebo kupované nechutnosti?

Loading...
Sdílejte článek:

MAJKA DUBOVÁ

Pokud jste někteří měli babičku na venkově tak si pamatujete nejen dva měsíce senzačně prožitých prázdnin plných malých dobrodružství, které se rodičům neříkaly, ale i práce na venkově. Tam jsem se naučila trhat borůvky, rozpoznávat houby, ale i pomáhat při péči o zvířátka na dvoře. A že jich tam bylo. Husy, slepice, králíci, jedno dvě prasátka, v chlívku i koza. Babička s dědou chovali i kravičku. O několika psech a kočkách jejich, ale i těch, které si přišly odněkud jen tak mlsnout, snad není třeba těm, kteří ví jak to na venkově chodilo, nic říkat.

Vzpomínám si jak to na dvoře vonělo a bylo vše umaštěné od sádla, když byla ZABIJAČKA. Jak babička den před tím kontrolovala zda je vše připraveno a nic nechybí. Byla skvělá – nechybělo nikdy nic. Ani nezbytné lahvinky něčeho na zahřátí (samozřejmě pro dospělé), protože zabijačky byly vždy v zimě. Pan řezník měl černobíle kostičkované sáčko, umaštěné až běda. Pan řezník už naši rodinu znal, protože byl povolán k poslednímu dni prasátka každý rok. Pan řezník ze sebe chrlil jeden vtip za druhým. Občas řekl „tenhle ne, jsou tu děti“. A my odběhly. Ale ne daleko, za rohem jsme poslouchaly. A babi dávala sousedům výslužku. Samozřejmě od všeho z těch dobrot kousek.

A navíc se sjela celá naše rodina, protože, jak se říká, prasátko má nejvíc příbuzných.

Tak – na venkově chodilo! Proč nenapíšu – jak to na venkově chodí?

Nu a teď poslouchám jaké a kde je maso ke koupi – a následně ke konzumaci, v nepříliš dobré kvalitě, ba přímo v nekvalitě.

Nevím, mám-li se stát vegetariánem nebo dokonce veganem. Nevím, mám-li nevidět, neslyšet.

Jedno ale vím jistě – u babičky TENKRÁT bylo vše domácí.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc listopad 2019: *****

Jan Procházka 500,- Kč, Jakub Malinovský 36,- Kč, Eduard Ezer 1000,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Jan Bezděk 1000,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Pavel Šána 107,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Robert Schlesinger 100,- Kč, Roman Dejmal 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Nezn. dárce 222,- Kč

Celkem za měsíc: 8 215,00 Kč
Vybráno 23.47%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 556 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (19 votes, average: 4,74 out of 5)
Loading...
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog
88 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.