Alan_Kurdi_lifeless_body
21.3.2020
Kategorie: Multikulturní soužití

Za smrt 2letého Alana Kurdiho byli posláni tři Turci do krimu, každý na 125 let

Sdílejte článek:

JITKA MOODY

Říkali, že je symbolem „uprchlické“ krize, tou fotkou se obrnili jako štítem a řvali, ať ty davy vesměs mladých mužů deroucí se do Evropy pustíme dál. Otevřeme dveře, uvítáme. Panečku, málem jsme jim zpívali a do ruk vnutili nějakou tu kytku, tak šílené to bylo.

Tenkrát nám cpali do hlav jedinou pravdu, prý že Alan Kurdi, tenhle pidiuprchlíček se vinou nás xenofobů utopil. Moře ho ve své shovívavé ušlechtilosti vyvrhlo na břeh. Takhle prý to bylo.

Už tenkrát byla prokázána manipulace s chudákem mrtvým Alanem. Místo, na kterém ho našli, nebylo dost fotogenní, dost srdceryvné a tak ho popošťouchli s hlavičkou do moře, tvářičkou dolů. Ach, srdce usedalo. Teď nejsem jízlivá, fakt to byl dojemný pohled.

Ale taky manipulace, že.

Pak se přišlo na to, že na loďce, kde se syrská rodina Kurdi snažila dostat za svým evropským snem, měl jediný tatík plovací vestu, všichni ostatní členové bez vest se utopili. Vedle maličkého Adama to byl i jeho starší bráška pětiletý Galip a jejich matka Rihan. Ještě později se ukázalo, že povedený taťka Abdullah byl nejspíš pašerák lidí. V roce 2016 ho za to soudili v Turecku v nepřítomnosti a bez uvedení jakýchkoli důvodů ho nakonec zprostili obžaloby.

No a teď tu máme další střípek do skládanky.

Minulý týden v Turecku odsoudili tři Turky za utopení 5 migrantů. Vedle Alana, Galipa a Rihan ještě další dva ukončili svou pouť v moři. Každý z těch výtečníků obdržel 125 let ve vězení, což mi přijde rovno odsudku na doživotí. Nebylo zveřejněno co přesně měli provést, ale ten trest napovídá, že mohlo jít o 5 vražd.

Mrtvolku malého Alana spláchl čas. Po něm přišly další mrtvé děti, tentokrát evropské, které zavraždili teroristé při svých zbabělých útocích. O ty nikdo nestál, nikdo jejich fotku nepředváděl v médiích, nikoho nezajímaly. Byla o nich jen stručná zmínka kdesi v textu na páté straně, hezky schované a maskované.

A tak je pro mne Alan Kurdi více než co jiného symbol demagogie a pokrytectví, lži, přetvářky a vydírání.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2020: *****

ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Jakub Malinovský 36,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, Hana Rohlíčková 200,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jaroslava Kováříková 100,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Zdeněk Palička 500,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Petr Zavadil 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Libuše Urubková 400,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč

Celkem za měsíc: 6 536,00 Kč
Vybráno 18.67%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 987 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (50 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
loading...
48 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.