__fuck_0
15.10.2019
Kategorie: Společnost

Za projev názoru kriminál

Loading...
Sdílejte článek:

J3K

Nespokojenost občanů s vývojem situace ve společnosti lze dávat najevo mnoha způsoby. Někdo má potřebu se srocovat do davu stojícího na náměstí či pochodujícího ulicemi, jiní vytvářejí na sociálních sítích diskuzní prostředí, které je však ovlivněno jak cenzurou, tak i působením samospasitelů věnujících se nahlašování, žalování či dehonestací. Existují však i individualisté, případně jednotlivci spolčující se do názorové skupiny, ovšem s osobním projevem nesouhlasu. Mezi ně patří například řidiči přelepující na SPZ znak EU českým státním znakem.

Společnost, která spěje ke ztrátě svobody a demokracie, je sešněrovávána stále novými pravidly a zákony. Lidstvo bylo svědky tohoto procesu již mnohokrát, ani nyní tomu není jinak. Elity u moci si bez ohledu na dopady vytváří takové prostředí, ve které si de facto určují pravidla dle vlastních představ a plánů. Ani to není nic nového. Náčelníci, králové a šlechta vždy působili zákonodárně. Rozdíl tu přesto je. Jestliže dříve se vedoucí posty dědily, případně o ně probíhal regulérní boj, při kterém prohrávající ztratil možnost dalšího kvalitního zapojení do vládnutí, nyní se vznik politických elit odvíjí od výsledků všelidových voleb. To znamená, že si svou vládnoucí třídu volíme a dáváme jí mandát nás zastupovat. Politici by nám za to měli předkládat účty, které my bychom měli posoudit a poučit se z nich. Následně buď nechat dále vládnout ty samé, nebo pro další období zvolit nové, u kterých bude perspektiva, že lépe naplní naše představy a vyvrátí obavy spojené s dalším progresem našich životů. Jsme však natolik nepoučitelní, že chybujeme a volíme pouze dle slibů, nikoliv podle toho, jak a proč se dotyčné nové subjekty či ty starší uchází o naše hlasy. Nepřemýšlíme nejen o programech, ale ani o tom, jsou li reálně naplnitelné a prezentované lidmi, kteří jsou ochotní jít za jejich splněním.

Nynější doba, která přináší obrovské množství zákonů, nařízení a zákazů, nás vrací do období, kdy demokracie připomínala diktátorství. Pravdou je, že obsazení důležitých postů odpovídá výsledkům voleb, nicméně už jen podezření, že mohou být různě ovlivňovány, je alarmující. Nejde o působení ruských hackerů, o kterém mluví všichni západní politici a média již před volbami, to pro případ vlastní prohry, ale spíše o neochotu liberálů a ekostran opustit své pozice ve chvíli, kdy by jim voliči nedali dostatek hlasů. O tom, jak to vypadá, je možné se přesvědčit ve Velké Británii, kde občany odsouhlasený Brexit chtějí Corbynovi liberálové zastavit i za cenu pádu vlády, libry a přes výsledek referenda. Lid může hlasovat, ale jen tak, aby to vyhovovalo těm jediným správným.

Postavit se zvůli moci snaží jak opozice, tak jednotlivci. Kreativita u nespokojených občanů je velmi rozmanitá. Od již zmíněných a nevinných přelepů malé nic neovlivňující části značky trestané odebráním TP blížícím se šikaně, přes protesty a vyjádření na sociálních sítích, výrobu transparentů na demonstraci, až po prostý nápis na autě, u těch umělecky založených ještě s nějakým doplňkem. Nedávno se podobně projevil německý občan, když svůj názor ke klimatické hysterii a k honu na čarodějnice v podobě likvidace automobilového průmyslu nastínil vtipným způsobem. Nápis Fuck you Greta, případně Vše je vyřešeno, značí oprávněnou ironii k situaci, kdy je do čela ekoaktivistů postavena autistická a sama sebe neovládající švédská školačka neschopná argumentovat a vykřikující naučená hesla a fráze. Přivřené dva copy čouhající z kufru vozidla mají pouze navodit představu, která Greta je tím myšlená, to proto, že dva copy ji symbolizují stejně, jako kdysi jinou Švédku, tedy Pipi Punčochatou. S tou však Gretu do souvislosti žádný liberál dávat nebude, protože Pipi je postupně stahována z vysílání proto, že je moc švédská a málo černá. Copy z kufru nemají znamenat násilí, jde o alegorii. Jenže namířenou proti ,,správnému názoru”, takže dotyčnému řidiči hrozí 3 roky vězení.

Otázkou zůstává, jak by k příslušnému činu přistupovali německá média a politici, kdyby z kufru vozidla visela atrapa hlavy Vladimíra Putin a jméno v textu by odkazovalo na ruského prezidenta. Prostý Němec sice nemá důvod tuto záměnu udělat, přeci jenom lze Gretu a tým kolem ní považovat za větší zlo pro společnost, než ruského prezidenta vysmívajícího se oprávněně bludům tvořeným pár procenty klimatologů a všemi liberály a Zelenými, ale po mediální masáži by se dalo čekat, že se někdo takový najde. Hrozilo by mu to samé? Dvojí metr už se stal praxí v širokém spektru zneužívání moci a postavení, viz likvidace oponentury na sociálních sítích či v mediálním prostoru. Dotyčný řidič nikoho nevybízí k násilí, neprojevuje se rasisticky (ostatně v této dimenzi je dvojí metr normou, na kterou doplácí bílí a původní obyvatelé Evropy), pouze tím říká, že hysterie kolem klimatu uměle vytvořená odesílá do propadliště dějin dokonalou ukázku techniky a mechaniky v okamžiku, kdy se dostaly na pomyslný vrchol a škodí životnímu prostředí méně, než novinka zvaná elektromobilita.

Situace, kdy jsou občané drženi ve strachu z projevu vlastního názoru, třeba i formou recese, nás vrací o 50 let zpět. Mládež přiživující se na tomto stavu nechozením do školy si vzala Gretu za příklad, politici dostali vhodnou loutku, Zelení Mesiáše, liberálové pracovní pomůcku a my všichni ostatní něco připomínající osinu kdesi. Chápeme potřebu chránit životní prostředí tak, že není třeba rozhazovat odpadky po přírodě, vylévat olej na zem, nepoužívat přemíru chemie v zemědělství, udržovat zeleň v dobré kondici, zároveň ale víme, že většina světového znečištění je problém asijských, afrických a jihoamerických států. Oteplování je vylhanou mantrou ekoteroristů, uhlíková stopa pobídkou k likvidaci stromů potřebujících CO2 k životu a celková ochrana životního prostředí pádlem, kterým nás po hlavě mlátí námi zvolení politici. Opravdu si to necháme líbit? Nebo už strach všem zacpal pusu?

Autor: J3.K

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc listopad 2019: *****

Jan Procházka 500,- Kč, Jakub Malinovský 36,- Kč, Eduard Ezer 1000,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Jan Bezděk 1000,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Pavel Šána 107,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Robert Schlesinger 100,- Kč, Roman Dejmal 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Nezn. dárce 222,- Kč, Richard Urinovský 200,- Kč, Vít Fortelka 2020,- Kč, Vlastimil Kornas 66,60 Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Miroslava Bardoková 200,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Ivana Benová 108,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Milan Černý 1000,- Kč, Phar. Lubomír Vylíčil 7000,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, MUDr. Martin Volný 500,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, Tibor Csillaghy 500,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Jan Olšák 700,- Kč

Celkem za měsíc: 22 392,60 Kč
Vybráno 63.97%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 3 016 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (29 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog
35 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.