reganbush
1.12.2018
Kategorie: Historie

Za prezidentem Bushem

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (18 votes, average: 3,17 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

LUBOMÍR STEJSKAL

Při své návštěvě Prahy (17. 11. 1990 – LS) byl George Bush přijat s velkým nadšením. Na Václavském náměstí ho přivítal stotisícový dav. Byl jsem mezi nimi – a jsem na to hrdý.

 

Pro mě, pěšáka sametové revoluce a přítele Spojených států, byl Bush starší jednou z politických ikon moderní Ameriky. Dokonce se musím přiznat, že když jsem sledoval republikánské primárky v roce 1980, nebyl mým favoritem Ronald Reagan, ale G. H. W. Bush. Nominaci ovšem získal Reagan, pro mě jako Evropana méně známý, aby vzápětí udělal gesto, které na mě udělalo obrovský dojem. Do prezidentského klání si vybral svého soupeře, George Bushe staršího – aby pak společně vyhráli boj o Bílý dům a Ronald Reagan se stal jedním z největších prezidentů v dějinách Unie.

O to víc mě pak potěšilo, když po osmi letech úspěšného republikánského tandemu Reagan – Bush se dosavadní viceprezident stal šéfem Bílého domu. Jeho návštěva Prahy, rok po euforické sametové revoluci, patří k nezapomenutelným okamžikům. A nezapomenutelný zůstane v mé paměti i G. H. W. Bush. Především jako vítěz nad iráckým agresorem Saddámem Husajnem v Kuvajtu. To, že se jeho syn stal také prezidentem považuji za mimořádně šťastný bonus. Byl to právě George Bush mladší, komu bylo dějinami souzeno zbavit svět bagdádského tyrana – a dokončit dílo svého otce.

George H. W. Bush odešel a zanechal nepřehlédnutelnou stopu. Čest jeho památce. Když letos zemřela jeho žena, vzácná paní Barbara, George H. W. Bush vydal prohlášení, v němž uvedl:

  • We have faith she is in heaven. Věříme, že je v nebi.

Prezident Bush byl věřícím člověkem. Jsem přesvědčen, že totéž, co on o své ženě, můžeme my nyní říci ve víře o něm.

K článku L. Stejskala ještě malé doplnění od Jakuba Rotha:

Komunisté a podobní vejlupci mu na jméno přijít nemohou. Ačkoliv adorují vyškoleného kágébáka Putina, politik, který se stal ředitele CIA je pro ně odsouzeníhodný. Co na tom, že v USA jde o čistě politickou pozici a na rozdíl od VVP Bush starší nikdy nebyl rozvědčík. A už vůbec se nezabýval kontrašpionáží, protože to CIA ani nedělá. Opět – na rozdíl od tehdejší KGB.

Ještě větší mínus u této party má exprezident (nicméně, podle tradice v USA i po skončení mandátu titulována jako prezident) kvůli jeho podílu na pádu komunistických režimů ve Střední a Východní Evropě.

Po skončení druhého období Ronalda Reagana se stal novým prezidentem a pokračoval v jeho snahách komunismus v Evropě i jinde zlikvidovat. Nepovolil zdánlivě velice vstřícnému Gorbačovovi a dál tvrdě tlačil CCCP do budoucího nebytí. Dotáhl tak do konce dílo svého předchůdce a mentora. A my na východ od železné opony si mohli vydechnout. Stal se tak prezidentem, který poslal krvavý bolševický systém na hnojiště, odkud se už naštěstí, i přes opětovné snahy, nevyhrabal.

God bless America. God bless you, Mr. President.

lubomir-stejskal46696083_0
Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc prosinec 2018: *****

Rudolf Roedling 1000,- Kč, Jan Klíma 100,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ladislav Adamec 500,- Kč, Milan Černý 500,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Jakub Malinovský 111,11 Kč, Lukáš Vašíček 200,- Kč

Celkem za měsíc: 4 311,11 Kč
Vybráno 12.31%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
loading...
politicon-banner
62 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.