lekarvir
27.10.2020
Kategorie: Společnost

Za přetížení záchranek můžou ti, kdo záměrně vyvolávají paniku

Sdílejte článek:

SLOVANKA

Poslední dobou jsem narazila na několik článků, v nichž si záchranáři stěžují, že stále častěji vyráží k pacientům, kterým není nic, než to, že jsou COVID pozitivní. Jinak nemají vůbec žádné příznaky. Volají tedy zbytečně a to buď jen proto, že je právě někde píchlo a oni jsou prostě pozitivní, tak si myslí, že mají na jazyku smrt nebo jde o ty, co jsou pozitivní, avšak jen s lehkými příznaky nachlazení, nicméně i tak se úporně dožadují hospitalizace. Mají údajně strach, že se jim nemoc rozjede a oni na ni doma bez napojení na přístroje a 24hodinového dohledu lékařů, zemřou.

Protože dnes jsem narazila už asi na třetí podobný článek a to zdůrazňuji, že cíleně již články týkající se podobných témat nevyhledávám, rozhodla jsem se reagovat. Ani jeden článek totiž neřeší příčinu toho, proč je zdravotnický systém zcela zbytečně přetěžován. Příčin je samozřejmě víc, ale těmi hlavními jsou média a politici. Jsou to totiž právě oni, kdo stále silněji vyvolávají u většiny populace strach a stres.

Pokud někdo sleduje výhradně mainstream a k tomu ještě třeba věří politikům, pak je jasnou obětí záměrně vyvolávané paniky. Média nás dnes a denně krmí z prstu vycucanými čísly, přičemž už jen samotný systém testování je zaveden tak, aby se případně nakazilo co nejvíc lidí. Stejně tak mnohá opatření mohou šíření nákazy podpořit a ne ji omezit. Čím více pozitivních covidalarmistů bude, tím více budou přetěžovány sanitky, které budou vyjíždět ke COVID pozitivním bez příznaků zcela zbytečně.

Ti, kdo paniku od samého počátku šíří jsou především mainstreamová média, ať už internetové servery nebo televize, politici a ti “správní” odborníci. Do popředí se dostává ta část odborné veřejnosti, která co nejvíce panikaří, největším oblíbencem médií se stal Flégr, jehož šílené prognózy musely už dávno vyvolat u těch, kdo jim věří, stavy, jež nemají blízko k sebevraždě. Psychicky slabé jedince tak může k podobnému jednání takový Flégr s pomocí těch, kdo jej postrkují do popředí, skutečně dohnat. Obzvlášť tehdy, zjistí-li tito psychicky labilní jedinci, že jsou pozitivní.

Nicméně já jsem se dnes chtěla podívat také na testování i na některá opatření, která už zavedena jsou nebo se zavádět mají. Jejich nesmyslnost je někdy až donebevolající, což si paradoxně jejich zastánci z řad covidalarmistů nejspíš sami nejsou schopni uvědomit.

Takže nejprve se podívejme na testovaní samotné, které se – nechápu proč – u nás stále provádí z nosu (přitom jsou známy případy výtoku mozkomíšního moku z nosu) a téměř výhradně na vyhrazených odběrových místech. Protože příbuzný žije a pracuje v Rakousku, tak vím, jak testování probíhá tam. Z nosu už se téměř netestuje asi od září, kdy se začalo testovat z krku, nyní se již odebírají vzorky z jazyka.  Příbuzný sám testy už 2x podstoupil, neboť v zaměstnání to mají povinné, přičemž stěry jim provádí přímo na pracovišti, výsledky se dozví formou SMS do 12 hodin.

Pro ty, kdo onemocní, setkají se s pozitivním nebo mají jasné příznaky, funguje v Rakousku speciální covidová linka, na niž zavolají a vzorky jim přijedou odebrat domů. Na odběrová místa tak chodí čistě samoplátci, většinou ti, kdo potřebují testy třeba kvůli cestování do zahraničí apod. Zato u nás musí ten, kdo se setkal s infikovaným, absolvovat cestu na odběrové místo, mnohdy desítky kilometrů daleko.

Nemá-li vlastní auto, může potenciálně nakažený nakazit cestou na a z odběrového místa spolucestující v MHD či místní dopravě, k dalším nákazám může dojít přímo ve frontě na test. Roušky jak známo nic neřeší, to vidíme od září, kdy jsou povinně zavedeny a čísla stoupají. Roušky považuji za pouhý psychologický nástroj na uklidnění panikařících občanů. Takže jak je vidět, už samotný způsob testování u nás podporuje šíření nákazy. 

Šíření nákazy ovšem podporují i nesmyslná nařízení. Například omezení pracovní doby na úřadech. Dva dny v týdnu se tam nacpe spousta lidí najednou, což šíření nákazy podpoří ještě víc, neboť se na jednom místě zkoncentruje podstatně víc lidí, než kdyby měly úřady běžnou pracovní dobu. Totéž lze zkonstatovat i v případě stávajícího omezení pracovní doby obchodů s potravinami, které nově nesmí mít otevřeno v neděli a mají celkově omezenou pracovní dobu. Pak tedy půjdou ti, kdo mají ve zvyku nakupovat v neděli, nakoupit už v sobotu, čímž dojde opět k větší koncentraci nakupujících. Omezení délky otevírací doby má tudíž tentýž efekt jako u úřadů.

Zajímalo by mne, kdo tak nesmyslná opatření, která nelze zdůvodnit tím, že jde o omezení šíření nákazy, vymýšlí. Nepatřím ke covidalarmistům a žádné nákazy se nebojím, takže je mi v zásadě jedno, jaká opatření se v tomto směru zavedou. Nicméně udivuje mne, že jsem zatím ze strany ani jednoho ze svědků covidových, jichž je v diskuzích na různých serverech přehršel, nezaznamenala, že by se nad podobně nesmyslnými nařízeními zamyslel.

Naopak, jak jsem zjistila, tak jim – zřejmě v důsledku neustálého stresu, který je zbavuje schopnosti používat šedou kůru mozkovou – zcela chybí racionální uvažování. Většina z nich podobná opatření podporuje, aniž by se jen na chvilku zamysleli nad tím, zda nejsou z jejich pohledu zcela nesmyslná. Vážení, vám skutečně ve vašem neutuchajícím strachu nevadí, že díky těmto nařízením se bude na všech místech, jichž se omezení týkají, koncentrovat mnohem víc lidí, než kdyby se tato “opatření” nedělala? Nepřipadají vám tato opatření spíš vhodná k rychlejšímu promoření obyvatel? 

K nově nařízenému nesmyslnému zákazu nočního vycházení pak nevidím žádný racionální důvod. Já osobně v noci nikam nechodím, tak je mi to úplně jedno. Ale k čemu podobné nařízení, když musí být povinně uzavřeny všechny restaurace, bary a diskotéky? Kde jinde by se asi měli lidé v noci koncentrovat ve větším počtu? V létě by se to ještě nějak dalo pochopit. Když jsou teplé noci a světlo do devíti večer, může se venku scházet mládež. Ale kdo se bude venku shlukovat v chladných listopadových nocích?

Nakonec, jako vždy, se vracím ke svojí původní otázce, kterou opakuji v každém svém covidovém článku, avšak dosud mi nebyla zodpovězena. Dokáže mi už konečně někdo logicky vysvětlit, jak je možné, že se tento údajně vysoce nakažlivý virus nešíří ve velkém mezi demonstranty, kteří se po celém světě už od léta shlukují v ulicích po tisících (v Německu statisíce) a to bez roušek?

Kdepak jsou přeplněné německé nemocnice a mrtvoly po ulicích? Připomínám, že na berlínské demonstraci před 2 měsíci bylo milion lidí bez roušek! A jak je možné, že v Bělorusku nemají žádnou epidemii i přesto, že tam nikdy žádná opatření nebyla a demonstruje se tam už několik měsíců ve velkém???

VOXCHCI-ZDE

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc listopad 2020: *****

ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Jan Sabo 500,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jiří Sika 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Anonym 500,- Kč, Jan a Gabriela Horáčkovi 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Anonym poštou 222,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Petr Čermák 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Martin Golombek 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, MUDr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Lubomír Vylíčil 5000,- Kč, Dagmar Bowyer 500,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, Ludmila Kárská 200,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Olga Petrová 300,- Kč

Celkem za měsíc: 19 121,00 Kč
Vybráno 54.63%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 514 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (23 votes, average: 4,57 out of 5)
Loading...
politicon.cz
29 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.