hijabsabatova
23.2.2018
Kategorie: Historie

Za práva muslimek se Šabatová zasazuje, za práva obětí StB už ne…?!

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (23 votes, average: 4,83 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

JAN ŠINÁGL

Zvláštní, když Šabatová upřednostňuje hájení práv těch, kteří žádné zásluhy o naší zemi nemají, aniž bych jim jejich práva jakkoliv upíral. 

… 20.července 2012 ji byl přiznán ministrem obrany statut  odpůrce komunismu a s potřebnými dokumenty podala na Okresní správu důchodového pojištění žádost o úpravu důchodu podle platného zákona, avšak tato žádost jí byla zamítnuta. …

Vážená paní

Mgr. Anna ŠABATOVÁ

B R N O

Obracím se na  Vás jménem své manželky, paní Libuše ČEŘOVSKÉ.

Domnívám se, že se nemusíme podrobně představovat. Moje žádost na Vás se týká podle mne nespravedlivě vyměřeného důchodu mé manželky, postižené totalitním komunistickým režimem. Poté, co jsem byl vyhozen z armády za protest proti okupaci v roce 1968 a  po podpisu Charty 77, byla moje manželka zbavena funkce ředitelky školy a nemohla nalézt žádné odpovídající zaměstnání vhledem ke své kvalifikaci.

Nakonec získala podřadné a mizerně placené místo na poště. Za svoji činnost byla sledována Státní bezpečností a obviněna podle par.132  a  98 Tr. zákona pro podezření, že se dopustila poškození majetku v socialistickém vlastnictví tím, že z poštovního úřadu telefonovala našemu synovi do vojenské posádky a způsobila škodu ve výši 13 Kč (!) a svojí činností se dopouštěla  podvracení republiky. Pominu ztrátu majetku naším vystěhováním v rámci akce ASANACE, ale nemohu se ztotožnit s tím, že učitelky nebo ředitelky, které věrně sloužili režimu až do jeho pádu, mají vyšší důchod než ona. Za svoji činnost nebyla kromě obdržení zmačkaného papíru od ONV Pardubice nijak odškodněna.

20.července 2012 ji byl přiznán ministrem obrany status  odpůrce komunismu a s potřebnými dokumenty podala na Okresní správu důchodového pojištění žádost o úpravu důchodu podle platného zákona, avšak tato žádost jí byla zamítnuta.

Obracím se proto na Vás, abyste laskavě nechala prověřit tyto okolnosti. Ze současného života po návratu z emigrace mám stále dojem, že lidé, kteří se dopouštějí nepravostí a porušují zákony, jsou na tom lépe, než jejich oběti.

V úctě, Zbyněk Čeřovský, v.r.

* * *

 

Vážený pane magistře,

zítřejší poštou Vám doporučeným dopisem posílá moje manželka všechny Vámi požadované materiály ke svému podání ze dne 4.ledna a prosí, abyste jí je po jejím použití vrátili zpět na její adresu. Současně Vám mým prostřednictvím sděluje, že ze Spolkové republiky nepobírá žádný starobní ani jiný důchod.

V úctě Ing. Zbyněk ČEŘOVSKÝ

Pozn.: Pošta je určena pro pana Mgr. Hrubého.

Přílohy:

Signální svazek StB Libuše Čeřovské – 31.3.1982

Dopis Mgr. Jiřího Hrubého, vedoucího odboru sociálního zabezpečení VOP – 17.1.2018

Dopis Mgr. Petry Zdražilové, ředitelky právní sekce VOP – 5.2.2018, kde se mimo jiné uvádí, že právní sekce ombudsmanky Šabatové může jen podat informace o nenavýšení důchodu a jinak nemůže být nápomocna.

* * *

Osvědčení za MO podepsal ing. Michael Hrbata, náměstek ministra obrany Alexandra Vondry, na kterého jsem opakovaně podával trestní oznámení a přispěl k jeho odvolání z funkce.  Potrestán samozřejmě nikdy nebyl. Ověřené kopie svazků StB stály tehdy v Pardubicích 50.- Kč za stránku podle rozhodnutí ministra vnitra Jana Rumla. Dnes úzkého, neveřejného spolupracovníka VOP Anny Šabatové

Autor: Jan Šinágl

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červen 2018: *****

Ludmila Karská 250,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Miroslav Meder 250,- Kč, Věra Vladyková 1000,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Anonymní dárce 300,- Kč, Lukáš Vašíček 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Petr Čermák 100,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Vlastimil Kornas 333,- Kč, Libor Heidler 500,- Kč, Jan Bezděk 2000,- Kč, Tomáš Foldyna 1006,20 Kč (40 eur)

Celkem za měsíc: 9 039,20 Kč
Vybráno 25.82%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
politicon-banner
56 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.