ODSFIALA
20.1.2020
Kategorie: Exklusivně pro PP, Politika

Za dva roky bude ODS u moci?

Loading...
Sdílejte článek:

RUDOLF MLÁDEK

MLADEKRMožná to tak bude, ale asi tomu věří jen členové této strany. Důvod je velmi prostý. Ani staré a ani nové vedení zatím nedisponuje dynamikou, která by mohla oslovit voliče v širším rozsahu. Předsedou je zvolen opět ten starý, poněkud ukňouraný profesor a jeho nové vedení není o mnoho lepší. A to si tam ještě chlapci vzali toho odkloňovače, co podepsal zakázku bez veřejné soutěže, která skončila kriminálem pro dodavatele.


Bída a bída se valí z ODS a exot a starosta jedné pražské části je sice hezkým komickým pobavením pro českou politickou scénu, ale tím to také končí. Nic z toho voliče nepřitáhne a neosloví. Nějaká americká základna (jakkoliv vhodná) není program pro lidi, kteří shání byt a je jim taková základna lidově řečeno ukradená. Volič hledá stranu, která by se konečně začala zabývat jeho každodenními problémy, které stále jen přibývají a přibývají a jejichž řešení mají v rukou politici, nikoliv občan sám. Hloupé povídačky, jak občané neumějí vzít život do svých rukou a jak si za třicet let ještě nezvykli na svobodu jsou přesně tak urážlivé, jako ty, že občané nevědí, kdo je to migrant.

Pád a nezvolení Alexandry Udženiji není pro zasvěcené překvapením, chybou bylo, že vůbec kandidovala. Volba Stanjury na její místo je prostě jen to tahání průměru na odiv reflektorům, ale pro voliče to neznamená nic. A ta úděsně přihlouplá fráze o tom, jak druhý muž kryje předsedovi záda, kterou někteří novináři opět použili, je připomínkou slangu podvodníků, kteří se takto chovají. Velká slova o politice či světové politice se sice dobře poslouchají, ale s údělem všedního života nic neudělají a nic lidem nepřinášejí.

Předseda Fiala zamachroval, kolikže peněz nasype „jeho vláda“ do dopravní infrastruktury, kam údajně pošle o 300 miliard korun více, než jsou rozpočtové plány současné vlády. A do vzdělání přihrne 300 miliard korun více, než jsou rozpočtové plány současné vlády. A místo nízkých 63 setin procenta HDP na výzkum a inovace od současné vlády bude ODS investovat 1 procento HDP.

Jenomže tohle na zkušeného voliče už nezapůsobí. Průměrná délka výstavby dálnice, resp. příprava podle zákonů, na kterých se ODS tak neslavně podílela, trvá deset let. Tak dlouho tam ODS nebude. Náš vzdělávající systém klidně spolyká i 500 miliónů navíc a stejně lepší nebude, protože to není jen o penězích. A pokud hloupému a charakterově narušenému pedagogu dáte i dvoj či trojnásobný plat, stejně se školství nikam nepohne. To by ale Fiala vědět měl. Výzkum a inovace nám mediálně hlásí světové úspěchy, ale je to asi jako když je hlásily socialistické vlády a fotili přitom své socialistické hrdiny. Kdo tomu věří, ať tam běží. Tudy cesta nepovede a kauza americké NASA jednoznačně vypovídá proč. Stát výzkumník je až příliš často k ničemu.

Fiala na kongresu ODS mával miliardovými výdaji, ale o tom, jak by věci změnil neřekl ani slovo, protože to asi vůbec neví. To je i laikovi jasné. Projev byl z dílny národního podniku SLIBOTECHNA a to tu ODS v minulosti už předvedla. Příliv voličů má ODS jen proto, že tu nebyl, kdo by jí konkuroval a do ztracena padající TOP 09 je mrtvou stranou.

Volit tuto ODS je ztráta času, ale tím se ovšem neříká, že místní buňky ODS nemohou mít ve svých řadách skvělé členy, které širší veřejnost zatím nevidí. Za to až příliš vidíme šeď a čísly nabubřelé nereálné sliby. Sliby, které volič dostal už mnohokrát a nikdy z nich nic nezbylo. A to platí pro kdejakou partaj, nikoliv jen pro ODS.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc únor 2020: *****

Vladislav Vydra 100,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Petr Koubský 500,- Kč, Jiří Nováček 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Zdeněk Palička 500,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Nezn. dárce 222,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Pavel Janeček 200,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Pavel Šána 107,- Kč, Tomáš Klikar 1000,- Kč, ing. Jiří Lechner 800,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Milan Černý 500,- Kč, Josef Malý 250,- Kč, MUDr. Jiří Roh 1000,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Mario Valent 484,78 Kč (20 eur), Karel Kubela 50,- Kč, Marie Kouklíková 500,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Pavel Jurášek 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Ivana Benová 108,- Kč, Martina Kosková 500,- Kč, Zuzana Karlová 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Richard Kovaříček 200,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč


Celkem za měsíc: 16 237,78 Kč
Vybráno 46.39%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 442 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (22 votes, average: 4,82 out of 5)
Loading...
loading...
Loading...
69 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.