ODSFIALA
20.1.2020
Kategorie: Exklusivně pro PP, Politika

Za dva roky bude ODS u moci?

Sdílejte článek:

RUDOLF MLÁDEK

MLADEKRMožná to tak bude, ale asi tomu věří jen členové této strany. Důvod je velmi prostý. Ani staré a ani nové vedení zatím nedisponuje dynamikou, která by mohla oslovit voliče v širším rozsahu. Předsedou je zvolen opět ten starý, poněkud ukňouraný profesor a jeho nové vedení není o mnoho lepší. A to si tam ještě chlapci vzali toho odkloňovače, co podepsal zakázku bez veřejné soutěže, která skončila kriminálem pro dodavatele.


Bída a bída se valí z ODS a exot a starosta jedné pražské části je sice hezkým komickým pobavením pro českou politickou scénu, ale tím to také končí. Nic z toho voliče nepřitáhne a neosloví. Nějaká americká základna (jakkoliv vhodná) není program pro lidi, kteří shání byt a je jim taková základna lidově řečeno ukradená. Volič hledá stranu, která by se konečně začala zabývat jeho každodenními problémy, které stále jen přibývají a přibývají a jejichž řešení mají v rukou politici, nikoliv občan sám. Hloupé povídačky, jak občané neumějí vzít život do svých rukou a jak si za třicet let ještě nezvykli na svobodu jsou přesně tak urážlivé, jako ty, že občané nevědí, kdo je to migrant.

Pád a nezvolení Alexandry Udženiji není pro zasvěcené překvapením, chybou bylo, že vůbec kandidovala. Volba Stanjury na její místo je prostě jen to tahání průměru na odiv reflektorům, ale pro voliče to neznamená nic. A ta úděsně přihlouplá fráze o tom, jak druhý muž kryje předsedovi záda, kterou někteří novináři opět použili, je připomínkou slangu podvodníků, kteří se takto chovají. Velká slova o politice či světové politice se sice dobře poslouchají, ale s údělem všedního života nic neudělají a nic lidem nepřinášejí.

Předseda Fiala zamachroval, kolikže peněz nasype „jeho vláda“ do dopravní infrastruktury, kam údajně pošle o 300 miliard korun více, než jsou rozpočtové plány současné vlády. A do vzdělání přihrne 300 miliard korun více, než jsou rozpočtové plány současné vlády. A místo nízkých 63 setin procenta HDP na výzkum a inovace od současné vlády bude ODS investovat 1 procento HDP.

Jenomže tohle na zkušeného voliče už nezapůsobí. Průměrná délka výstavby dálnice, resp. příprava podle zákonů, na kterých se ODS tak neslavně podílela, trvá deset let. Tak dlouho tam ODS nebude. Náš vzdělávající systém klidně spolyká i 500 miliónů navíc a stejně lepší nebude, protože to není jen o penězích. A pokud hloupému a charakterově narušenému pedagogu dáte i dvoj či trojnásobný plat, stejně se školství nikam nepohne. To by ale Fiala vědět měl. Výzkum a inovace nám mediálně hlásí světové úspěchy, ale je to asi jako když je hlásily socialistické vlády a fotili přitom své socialistické hrdiny. Kdo tomu věří, ať tam běží. Tudy cesta nepovede a kauza americké NASA jednoznačně vypovídá proč. Stát výzkumník je až příliš často k ničemu.

Fiala na kongresu ODS mával miliardovými výdaji, ale o tom, jak by věci změnil neřekl ani slovo, protože to asi vůbec neví. To je i laikovi jasné. Projev byl z dílny národního podniku SLIBOTECHNA a to tu ODS v minulosti už předvedla. Příliv voličů má ODS jen proto, že tu nebyl, kdo by jí konkuroval a do ztracena padající TOP 09 je mrtvou stranou.

Volit tuto ODS je ztráta času, ale tím se ovšem neříká, že místní buňky ODS nemohou mít ve svých řadách skvělé členy, které širší veřejnost zatím nevidí. Za to až příliš vidíme šeď a čísly nabubřelé nereálné sliby. Sliby, které volič dostal už mnohokrát a nikdy z nich nic nezbylo. A to platí pro kdejakou partaj, nikoliv jen pro ODS.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc květen 2021: *****

Josef Budějovský 500,- Kč, Jiřina Kozáková 200,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Rene David 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, ing. Jiří Babinský 500,- Kč, Věra Baarová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč

Celkem za měsíc: 6 100,00 Kč
Vybráno 17.42%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 544 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (22 votes, average: 4,82 out of 5)
Loading...
69 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)