demokracie
18.1.2021
Kategorie: Společnost

Za demokracii

Sdílejte článek:

LIBOR ČÍHAL

Byl by dneska někdo ochoten umřít za demokracii, jak nás ji naučila chápat televizní média? Pravděpodobně ani v Honkongu by nikdo nebyl moc ochoten, nechat se na nějakou dobu zavřít nebo si nechat dát po hubě pod světly západních kamer, to ano, ale nic dalšího. Velký bojovník za demokracii Navalny se může zbláznit, že ho chce někdo zabít, a to má jen podezření jdoucí z psychotické, nejspíš alkoholem podmíněné poruchy, představa umírání za demokracii vyvolává v jeho klanu hysterické tiky, žádné umírání ani s perspektivou, že jim budoucnost bude stavět sochy. Možná veteránka na Kapitolu, kterou zastřelili, ale víc už nikdo. Umírání ve velkém jsme byli svědky u arménských obránců Karabachu, tisíce jich zabili, kamery západního mainstreamu to ignorovaly, neumíralo se za západní parlamentní demokracii, ale za vlast. Lidé obdivuhodným způsobem nasazovali před pár lety životy za vlast a křesťanské náboženství ve Východním Timoru, proti muslimské indonézské okupaci.

Mediální papučová demokracie, jak ji známe, znamená střídání dvou táborů, jak se dnes ukazuje, nejde o dva alternativní tábory, ale o podtábory jedné skupiny občanů a elita stojí nad tím. Druhý tábor občanů, který se neztotožňuje s tímto pojetím politického klání, je vyřazen ze hry, elitní skupina klidně vyřadí víc než polovinu občanů, kteří se domnívají, že demokracie znamená vyřazení elit a nahrazení jinými. Západní politický systém mutoval a stal se autoritativním, dnes může politická moc rozhodnout o tom, že celý rok zůstaneme zavřeni ve svých bytech a sociální a ekonomický život se úplně udusí, to v lepším případě, když vakcína zabere. Názory občanů v normálnějších typech politické organizace, a za tu se ve srovnání se současnou politickou perverzí dala považovat i komunistická mírnější diktatura např. šedesátých let, se nikdy nefiltrovaly, občan měl k dispozici platformy, kde se mohl o státní moci vyjádřit zcela demokraticky, i s vulgárním podtónem. Česká vesnice byla něco úplně jiného než banální obraz, který dnešní populaci sugerují televizní kanály, česká a ještě víc slovenská vesnice, nikdy nebyly zbabělé, od devětačtyřicátého do třiašedesátého se v jedné jihomoravské vesnici skrýval a v noci volně pohyboval, jeden spoluobčan, kterému za členství v ozbrojené skupině převádějící lidi přes čáru, hrozil trest smrti. V třiašedesátém už nebyl souzen. Nejednalo se o nic výjimečného.

Přirozené demokratické debatní platformy nejen umožnily konstituování názoru člověka, ale daly mu i oporu pro jeho prosazování, člověk nebyl izolován a měl oporu v přirozeném okolním světě, člověk chápal významnost svého názoru v širší společenské až dějinné projekci a byl ochoten investovat sebe do prosazování svého názoru a v tomto intervalu se realizovala jeho svoboda. V žádném případě se v této rovině nemohlo jednat o dvě černobílé polohy, na jedné straně ti vadní, na druhé straně andělští, jak dnešní západní politický systém servíruje demokracii. V dnešní době se sociální sítě chápou jako debatní platformy, ke skutečné debatě to má daleko, člověk totiž v debatě o názor musí investovat sebe, vždycky jde o překonání vlastního strachu. Dnes jsme svědky, že hrstka miliardářských autokratů v pozadí vyškrtla Trumpův tábor z účasti na poslední možné debatě, která lidstvu zbývá, na sociálních sítích. Vyškrtla je nejen z debaty, ale i z běžného materiálního života, který je dnes podmíněn nějakou digitální sítí, Trump byl odřezán i od komerčních sítí, např. PayPal blokuje jeho věrné, americké univerzity anulovaly Trumpovy tituly, advokátní komora chce vyškrtnou bývalého newyorského starosty Giulianiho ze svých řad, banky odmítají s Trumpem kooperovat atd. Co bez peněz ve společnosti, v které jde jen o peníze, jejíž morálka vychází pouze z peněz? Trump a jeho věrní se dočkají hořkých konců, ale nejen oni, potká to všechny lidi druhého tábora, kteří neakceptují elitní nadskupinu, nesdílí jimi ordinovanou infantilizaci společnosti, kteří mají pochyby o nějaké vakcíně, jsou proti pozitivní diskriminaci malomocných, prostě patří k potomkům lidí z oné jihomoravské vesnice, která kryla svého spoluobčana a vysmála se moci. Když si Moloch s demokratickou tváří něco takového dovolí udělat s prezidentem a jeho lidmi, co potom mohou očekávat prostí občané v západních zemích, kteří nebudou souhlasit s recepty pseudoelitních diktátorů?

Politický systém, který by byl pro nás optimální, se musí vymyslet nebo vydebatovat, politický systém, který zde vládne, není vládou lidu realizovanou lidmi. Mělo by se začít od volebního systému, který si nemůže dovolit sebemenší podezření z podvodných manipulací, musíme odmítnout všechny uzurpátory, jejichž moc je založená na podvodu, tím spíš když se vydávají za naše spojence. Lidová volba všech vrcholných státních funkcionářů a lidová referenda o závažných společenských otázkách mohou být protiváhou zmanipulovaným sociálním sítím. Občanovi se umožní participace na rozhodování, nastolí se přirozená demokracie, jejíž rozhodování není dáno aritmetickým průměrem, ale sumou vyšší kvality. Lidová referenda dovedou společnost ke skutečné demokracii, tj. optimální formě vládnutí, kdy společenské blaho není nikým předem určeno, ale dáno procesem demokratické debaty a lidového rozhodnutí. Dnes o blahu lidí rozhoduje nadnárodní sebenominovaná elita, její údajně vědecké týmy, dobře placení morální apoštolové masové imigrace atd., toto forma vládnutí není ani demokratická, ani optimální pro ovládané.

  • meras.cz
Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc březen 2021: *****

Roman Dubravský 500,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Anonym 555,- Kč, Miroslav Zatřepálek 100,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Mirko Hampl 170,- Kč, Pavel Jurášek 100,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Marek Janicko 250,- Kč

Celkem za měsíc: 5 175,00 Kč
Vybráno 14.78%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 635 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (13 votes, average: 4,31 out of 5)
Loading...
politicon.cz
9 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.