fotbalklek
30.10.2020
Kategorie: Multikulturní soužití

Za čí ideály klečí královsky placení fotbalisté jako zmoklé slepice?

Sdílejte článek:

JANA MARKOVÁ

Jana MarkováSe sklopenou hlavou a demonstrativní pokorou se začíná klečet nejen v ulicích amerických a evropských měst, ale už i na zeleném trávníku. Nepovinně povinně.

Před pár měsíci odstartovala smrt George Floyda raketový nárůst popularity hnutí Black Lives Matter. Není to hnutí nové a proti policejní brutalitě na černošských lidech protestuje od roku 2013. Sice ho podpořila třeba i taková Hillary Clintonová, ale celosvětový fenomén se z něho stal až v tomto roce. Nestalo se sice nic, co by se bohužel nedělo i v předchozích letech, ale společenská situace zřejmě dospěla do bodu, kdy bylo snadné z toho udělat módu, něco co je in. Postupně se ale móda zvrhla v téměř povinnost. V něco, s čím se neodvážíte vyjádřit nesouhlas. V rámci boje za rasovou rovnost začaly protesty nabírat charakter pouličních válek a šikany všech, kteří takzvaně nezvedli pěst. Nesouhlasné příspěvky se začaly mazat na sociálních sítích, popel na hlavu si začaly sypat různé hvězdy nebo dokonce policisté.

Ale za co? Proč vlastně je tak agresivně vynucován náš souhlas s něčím, co ve své podstatě naprosto pošlapává hodnoty na kterých jsme vyrostli? Oblíbenou mantrou je to, že bychom měli odčinit náš vliv na zotročování černých obyvatel Afriky. Přitom je všeobecně známé, že na tomto obchodě se bohatě podíleli nejen Arabové ze severu, ale i samotní Afričané na celém svém území. Mnoho otroků bylo naopak bílých. Ti končili v podpalubích lodí jako veslaři, nebo třeba jako součást tamních harémů. Nakonec to byli právě běloši, kdo začal oficiální konec otroctví prosazovat a vymáhat. Přesto se nyní jistá skupina lidí zaštiťuje jakousi bílou kolektivní vinou, která je opravňuje ke znevažování všeho, na čem naše západní křesťanská civilizace stojí. Bourají se sochy, přepisuje se historie, strhávají se obrazy lidí, bez kterých bychom tady třeba dnes ani nebyli. Vědců, lékařů, vojenských velitelů.

Považuji to za plivnutí do tváře všem našim předkům, kteří za vlastních nemalých obětí pro nás tento svět budovali. Stálo je to obrovské úsilí, kterého bychom si měli vážit. Protože vážit si vlastních kořenů a tradic je naprostý základ pro další existenci naší kultury. To, že sami sebe budeme sebemrskačsky označovat za původ všeho zla a tolerovat násilí na nás samých způsobí, že svět který známe a měli bychom ho předat našim dětem přestane existovat. Přemýšlím, jak je možné, že třeba právě taková fotbalová federace vydá „doporučení“ před každým zápasem klečet a nikomu to není divné. Klečet za co? Za ty vypálené čtvrti měst, zničené sochy a vyrabované obchody? Neměl by být sport o něčem jiném než o kádrování lidí podle barvy kůže? Neměli bychom spíš bojovat za to, aby se v rámci fair play přistupovalo ke všem lidem stejně? Já jsem rozhodně pro.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Marek Janicko 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Pavel Jurášek 100,- Kč, Robert Schlesinger 100,- Kč, Alena Albrecht 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Dr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Karel Kubela 83,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Anonym 100,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Jiří Cígler 250,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Anonym 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jana Slabá 100,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, L. Skrobacek 149,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Jan Petr 300,- Kč¨, František Vrána 50,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, ing. arch. Marie Tachezyová 200,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, V. Trulley 333,- Kč, Stanislava Urbancová 300,- Kč, Jana Nováková 500,- Kč, Jan Dočekal 500,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč

Celkem za měsíc: 15 115,- Kč
Vybráno 43.18%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 864 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (33 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
30 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)