17.7.2014
Kategorie: Politika

Z.Škromach: Jourová má být vykopnuta na eurokomisařku pro její neschopnost vést ministerstvo

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (17 votes, average: 4,88 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

KAREL KŘÍŽ 18|07|2014

„Budeme hrát v Evropě 1. ligu!“ sliboval na předvolebních billboardech Jan Keller, leader kandidátky do Europarlamentu za ČSSD. Jak se taková liga po česku hraje předvádí jeho stranický šéf, předseda vlády ČR Bohuslav Sobotka i vítěz eurovoleb, Babišovo hnutí ANO.

 

 

V první řadě jde o peníze. V případě naší současné vlády hlavně o ty evropské. Musíme mít zákon o státní službě, jinak je nedostaneme, musíme čerpat, musíme rychle vytvořit hodně projektů, jinak dostaneme málo, máme v Bruselu nachystáno, evropské dotace nám rozhýbou ekonomiku, musíme se proinvestovat k blahobytu! Nic jiného od našich vrcholných představitelů téměř neslyšíme.

 

I president Zeman jmenoval bez ohledu na platné zákony na post ministra financí člověka bez platného lustračního osvědčení jen za příslib projednání onoho zákona o státní službě, bez kterého by prý Česká republika nedostala z Bruselu příští rok sociální dávky. Obětoval, chudák, svoje svědomí a přesvědčení pro dobrou evropskou věc! Obětoval se pro rozvoj vlasti a další cyklostezky i kruhové objezdy! Vláda bude proevropská i sociální a europeníze k nám za to potečou proudem!

 

Jaký je však reálný současný stav? Ze všech slibů koalice se podařilo splnit zatím jen jeden: Stát se bude řídit jako firma. Firma Andrej Babiš a spol., kde majitel a výkonný ředitel v jedné osobě právě dokončuje kádrovou „obrodu“ ku svému obrazu a „čestný předseda správní rady“ Sobotka se nestačí, se svojí stranickou buňkou, koukat kde co zrovna lítá. Takže od počátku vládnutí tohoto podivného propletence klientelistických vztahů a příjemců dotací či jiných erárních peněz se neřeší nic jiného než obsazení trafik, utažení daňových šroubů a právě zákon o státní službě, který má dobyté pozice zabetonovat.

 

To se však hrubě nelíbí opozici od mateřského prsu „oposmlouvy“ odstavené. Vždyť i ona má zájem o dostatečný přísun státního „sociálního“ ovsa pro svoje sedřené koně. Tedy zalehla na matrace a o koryta je odhodlána bojovat do poslední muže, do posledního řečmi zemdlelého poslance, ve středu a v pátek.

 

Mimoděk tak poukázala na „kvalitu“ našeho leglasivního „rámce“. Jednoduchou obstrukční kličkou prý zabrání přijetí inkriminovaného zákona. Pokud ano, znamená to, že by nemusel být již nikdy žádný další zákon přijat. Ne, že by to bylo tak špatné, zákonnou džungli máme již zaplevelenou více než dost, ale je to vůbec možné jaké kostlivce má naše legislativa ve skříni?

 

 

Vláda ústy svého premiéra však kontruje, že si Kalousek a spol můžou žvanit co chtějí, neboť služební zákon už je vlastně od roku 2002 dávno přijat, akorát se tak nějak jen nedostalo na iniciování data jeho účinnosti. Kocourkov? Slabé slovo … Má tedy smysl zákony vůbec číst? Má smysl se těmito nedodělky a zmetky vůbec řídit? Má smysl zákony dodržovat, když všude jsou nějaká otevřená vrátka pro jejich obcházení?

 

Vláda tedy vyslala na parlamentní a mediální bojiště o služební zákon Jiřího Dienstbiera, který má za úkol předstírat činnost a velcí kapři se dále věnují svým primárním klientelistickým bitkám. Nejnověji o eurokomisaře. Vláda proevropská, tedy jistě dobře připravená. Jen to ale šéfovi firmy nevyšlo s Teličkou, zvedla se opona a fraška se již hraje v přímém přenosu. Muži a ženy se tahají jak králíci z klobouku, portfolia se licitují ještě primitivněji. Budeme mít evropského „ministra – ministryni“ přes ryby, raky nebo jazykolamy?

 

Bohuslav Sobotka je z toho již tak vyčerpaný, že si raději jel nechat sladit noty přímo do Bruselu. Když nabídneme tohoto králíka, co bude? Když jiného nebo jinou, bude více? Tak se hraje první evropská liga po česku! My holt máme tolik vynikajících hráčů, tolik vysoce kompetentních odborníků, že sami ani téměř po roce kutí piklí nevíme, komu ty evropské kopačky nazout. Ano, první liga … trapnosti.

 

Celému tomuto povídání dá pak interesantní rámec vyjádření senátora za ČSSD Zdeňka Škromacha na jeho facebookovém profilu:

“Sluníčkovým ránem s trochou pošty a restů. Ale bez kafíčka by to nešlo. Tureček hned nahodí myšlenky. Že nám evropský lidovecký supereurokomisař vnucuje za eurokomisařku Jourovou, kterou prý už si s ním kuloárově domluvili naši lidovci s Babišem nemá smysl ani komentovat. Zase jedno vykopnutí za neschopnost. Nějak si totiž nemohu vzpomenout, co vlastně tato paní jako ministryně dokázala vytvořit natož prosadit. Užijte si léta přátelé. Hezký den.”

 

 

Tedy taková hezká tečka za tím naším případem (Cimrmanologové vědí), která výše uvedené názorně sumarizuje. Vládní koalici tahanice o trafiky a koryta pomalu rozkládají. Sobotka slábne více než je únosné. Hodně lidí v ČSSD je z toho všeho dosti rozladěno. Mám pocit, že takto se hraje tak maximálně okresní přebor.

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2018: *****

Rudolf Roedling 1000,- Kč, MUDr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Šárka Vinklerová 500,- Kč, Oldřich Silný 500,- Kč, Lukáš Vašíček 200,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Pavel Kassl 500,- Kč, Jan Bezděk 2000,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Miroslav Meder 400,- Kč, Roman Foff 1000,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, Pistorius AG 2207,43 Kč, Miloš Kraus 200,- Kč

Celkem za měsíc: 10 407,43 Kč
Vybráno 29.73%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
loading...
politicon-banner
2 komentářů
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.