RUSKO1
21.12.2019
Kategorie: Historie

Z Ruska nepřichází nic jiného než válka, agrese, lež a násilí

Sdílejte článek:

MIROSLAV VÁCLAVEK

miroslav-vaclavekRusko, které nedělá v zásadě nic jiného, než že porušuje jak smlouvy psané a jím podepsané tak i ty nepsané, které se ratifikují vzájemným respektem a úctou, když vede hybridní války se zeměmi s kterými sousedí, se nechalo slyšet, že prý porušujeme smlouvu o spolupráci mezi Českou republikou a Ruskem, když jsme se rozhodli, že den výročí okupace naší země, tedy 21. srpen bude zařazen mezi významné dny a tudíž i připomínán.

Protože jsme prý dle Kremlu podpisem této smlouvy učinili za minulostí tlustou čáru a co bylo to bylo. Dívejme se vpřed, ni šagu nazad. Historie se přímo zakazuje, a když vzpomenout tak jen podle toho, co nám náš „přítel“ dovolí.

Přičemž však náš údajný kamarád své nenechavé prsty strká i do našich nejvnitřnějších záležitostí, které jsou otázkou naší národní suverenity a svrchovanosti. A chová se jakožto imperialistický kolonizátor, který si dělá pořádek v jedné ze svých vzbouřeneckých provincií.

Zvláštní pojetí této smlouvy o přátelství z ruské strany znamená nejen to, že Rusko má o přátelství vůbec velmi specifické představy, ale i to, že Rusko spatřuje jako negativní, jak zahrnutí 21. srpna mezi významné dny naší země, tak i snahy o odstranění normalizační sochy Stalinova řezníka Koněva, který přispěchal zabrat již osvobozenou Prahu.

Přičemž dílo komunistického sochaře Zdeňka Krybuse můžeme zařadit na stejnou úroveň se sochami nacistických pohlavárů v Protektorátu Böhmen und Mähren, neboť ani v případě sochy Ivana Koněva nešlo o nic jiného než o to označit si dobyté území stejně jako tomu činí psi, když na rohu zvednou nožičku.

Přičemž onu sochu nelze mezi válečné hroby, k jejichž péči jsme se smlouvou zavázali, přiřadit ani při užití té největší míry fantazie, neboť ono pohřebiště, na kterém stojí je tvořeno mrtvými ze srpna 1968 a z let následujících. Kdy smrt z rukou sovětských okupantů našlo více než čtyři sta našich spoluobčanů. A její vztyčení lze označit pouze za projev podřízenosti tomu, kdo železnou pěstí drží pod krkem. A on by nás Kreml opět velmi rád uchopil za hrdlo.

Rusko by ale velmi chtělo, abychom zapomněli a nahradili historii tím, co nám Kreml nadiktuje. Jak do učebnic, tak i do veřejného prostoru. Abychom naši národní porobu, ponížení a otroctví po roce 1968 přešli a mávli nad ní rukou. Jak po několika panácích vodky, kdy si opilec nepamatuje ani zblo a má takzvané okno.

Abychom zradili všechny ty, kteří položili své životy v boji s okupačními tanky, kdy jedinou naší zbraní byly holé ruce.

Abychom poplivali všechny ty, kteří byli profesně, lidsky a společensky za své občanské postoje k okupaci a takzvané normalizaci zlikvidováni. A to včetně svých rodin, nad nimiž se uzavřela voda vzdělání a získání jen trochu slušnější práce a přinesli tak oběť z nejvyšších.

Abychom znevážili statisíce těch, kteří s několika věcmi v kufru uprchli za hranice směrem na západ a opatrovali tak světlo národní svobody a naděje tisíce kilometrů od domova. Tam, kde započali nový život.

Abychom si podali ruce s vrahy, zbrocené krví několika stovek našich občanů a objali je, přičemž jejich nenechavé ruce si budou opět brát samy z našich peněženek a národního bohatství. Jako tomu bylo po oněch dlouhých dvacet jedna let, kdy on nás vyjížděly vlaky směr Moskva naplněné k prasknutí koberci, lustry, ošacením, botami, chladničkami, sklem, potravinami, nábytkem, záclonami, jízdními koly, hračkami, šampóny a mýdly, neboť podle tehdejších smluv jsme se ocitli v postavení těch, kterým byl sebrán jejich dům, v němž se roztahuje nikým nezvaný host, který vyrazil ocelovým beranidlem dveře a s namířenou zbraní se dožaduje vděku a lásky.

A tak si člověk říká, kde najednou jsou všichni ti údajní ochránci našich národních zájmů a všichni ti údajní vlastenci, kteří ukazují tu směrem na Brusel a tady zase na Washington? Ti, kteří mají plná ústa národa, svrchovanosti a suverenit. Kde jsou?

Směsice bizáru, neonacismu, komunismu, antisemitismu, nacionalismu a rasismu napříč politickým spektrem mlčí jako hromadný hrob. KSČM, což je ekvivalent toho, kdyby si NSDAP za svůj název přidala písmenko a jelo se dál, přímo podporuje linii Moskvy. Protože jak jedni tak druzí s touto zemí nemají společného vůbec nic. Protože jednají pouze proti jejím zájmům. Protože jediným zájmem, o který usilují, je zničení svobody a demokracie v naší zemi a opětovná instalace prokremelského režimu.

Podle ticha poznáte je. Zaměstnance Kremlu.

A pokud by chtěl někdo snad rozporovat název článku, bude jeho snaha marná.

Neboť jediné, co se dozvídám o Rusku je, že přišlo s novou raketou, kterou může zničit kteroukoli zemi na světě. Že rozmístilo rakety, kterými ohrožuje Evropu a proti kterým nemáme obrany a které jsou na nás namířeny. Na naše domovy, na mateřské školky, na dětská pískoviště, na naše města, na tebe i na mě. Že Rusko vymyslelo tank, kterým dobude cokoliv se mu zamane. Že Rusko vede válku s Ukrajinou, která se rozhodla, že se vymaní z ruského vlivu. Že Rusko zabralo a okupuje území Ukrajiny, protože se mu zachtělo, i když se písemně zavázalo bránit vojenskou silou územní integritu Ukrajiny v dokumentu Budapešťského memoranda. Že Rusko napadlo Gruzii a stále okupuje gruzínské území. Že Rusko zabralo Podněstří a zřídilo tam svou gubernii. Že Rusko otevírá ústa, aby pozřelo Bělorusko, protože má hlad. Že Rusko lže, jako když Rudé právo tiskne a to nejen ve vztahu k naší zemi a že lež je v Rusku stejným nástrojem, jako v normální zemi zákon. Že vražda je v Rusku stejný nástroj, jako je jinde soudní rozhodnutí. Že válečná agrese je Ruskem považována za nástroj mezinárodního práva. Že násilí je Ruskem považováno za přátelství.

Ale pokud i tak snad bude někdo dál název článku zpochybňovat, prosím nechť mne vyvede z omylu a informuje mne o nějakém vynálezu, kterým Rusko přispělo lidstvu. Že prostě v Rusku vymysleli něco jako internet nebo počítač. Nebo ať mne informuje například o převratném ruském léku, který zachraňuje lidské životy. Že v Rusku vymysleli třeba něco jako penicilín. Nebo třeba, že z Ruska přišla hezká móda. Že v Rusku vymysleli třeba něco jako džíny. Že v Rusku vymysleli něco jako rock and roll. Nebo ať se dozvím, že Rusko důsledně odsoudilo země jako je Čína nebo Írán a to za masivní a všeobecné porušování lidských práv. Nebo ať vůbec někdo přijde s něčím hezkým, pozitivním, mírumilovným, krásným a láskyplným ve spojení s Ruskem.

Pak název článku pozměním.

Ale dřív ne.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc květen 2021: *****

Josef Budějovský 500,- Kč, Jiřina Kozáková 200,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Rene David 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, ing. Jiří Babinský 500,- Kč, Věra Baarová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Lubomír Vylíčil Phar. 5000,- Kč, Novákovi 500,- Kč, Marek Janičko 100,- Kč, Vlastimil Kadlec 2000,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Michaela Wurmová 1000,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Karel Hojdar 150,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, MUDr. Ive Niemcová 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Irena Kuželová 150,- Kč, ing. Stanislav Kužel 150,- Kč, Olga Petrová 300,- Kč

Celkem za měsíc: 16 650,00 Kč
Vybráno 47.57%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 553 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (36 votes, average: 2,03 out of 5)
Loading...
269 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)