putinrf
26.10.2021
Kategorie: Exklusivně pro PP, Politika

Z Putinova projevu na letošním Valdajském fóru

Sdílejte článek:

LUBOMÍR VYLÍČIL

vylicilV minulém týdnu proběhla v ruském Soči další z výročních konferencí Diskusního klubu Valdai. Jedná se o mezinárodní organizaci, založenou v roce 2004 v Rusku. Bylo to u jezera Valdai poblíž Novgorodu. Úkol nové organizace spočíval v instrumentaci svobodné výměny názorů na nejrůznější otázky politiky, světa a společnosti. Aktivit klubu se účastní více než 1000 vědců z 85 zemí. Na zasedáních a konferencích společnosti pravidelně vystupuje také V. Putin. Vyjadřuje se k nejrůznějším otázkám a otevřeně odpovídá na dotazy členů z celého světa.

Že se naše média ani letos o této akci slůvkem nezmínila, to nikoho soudného nepřekvapí. Pojďme se proto alespoň letmo a ve zkratce podívat na letošní, zahajovací Putinův projev. Byl totiž skoro celý o kulturní válce, probíhající u nás. Na tzv. Západě. Přečíst si jej, stejně jako následující Putinovy odpovědi na aktuální dotazy z Ruska i zahraničí, můžete zde.

Na samém počátku své řeči vyzdvihl V. Putin úlohu suverénního státu: „Pouze suverénní státy mohou účinně reagovat na výzvy doby a požadavky občanů.” A pak logicky dovozoval, že demokracie, tedy vláda v zájmu lidu a podle přání lidu je možná jen v suverénním státě. Ano, nejde o žádnou novinku. Každý přemýšlející člověk k takovému poznání dříve či později dojde. Stejně jako k jistotě, že jakákoli nadstátní, jednotlivým státům nadřízená entita nemůže být z principu demokratická. Ale je osvěžující, když to člověk slyší na vlastní uši. Nota bene od vedoucího představitele jedné ze tří supervelmocí.

Ale k těžišti projevu. V. Putin neskrýval své ohromení nad právě vrcholící kulturní sebevraždou Západu. „S úžasem se díváme na procesy, probíhající v zemích, které byly tradičně považovány za nositele pokroku. Sociální a kulturní otřesy, ke kterým dochází ve Spojených státech a západní Evropě, samozřejmě nejsou naší věcí; tomu se vyhýbáme. Ale někteří lidé na Západě zřejmě věří, že agresivní eliminace celých stránek z jejich vlastní historie, obrácená diskriminace vůči většině vlastní země v zájmu menšiny a požadavek vzdání se tradičních představ o matce, otci, rodině a dokonce pohlaví…, že toto všechno jsou zářivé milníky na cestě k sociální obnově.”

Dále vypíchl některé extrémní příklady, kam až to současné západní pokrokářství dospělo. „Každý, kdo se odváží zmínit, že muži a ženy skutečně existují, což je biologický fakt, riskuje, že bude ostrakizován. „Rodič číslo jedna” a „rodič číslo dvě”, „rodící rodič” místo „matka” a „lidské mléko” nahrazující „mateřské mléko”, protože by to mohlo rozrušit lidi, kteří si nejsou jistí svým vlastním pohlavím….”

Za tu největší zvrhlost pak označil transsexualitu, zejména pak nátlak na děti kvůli „možnosti” zvolit si pohlaví. „…To znamená, že učitelé jim ve skutečnosti vnucují volbu, kterou údajně máme všichni. Dělají to a přitom vyřazují rodiče z procesu a nutí dítě činit rozhodnutí, která mohou zvrátit celý jeho život. Ani se neobtěžují konzultovat s dětským psychologem – je dítě v tomto věku vůbec schopné takového rozhodnutí? Nazývat věci pravými jmény, to hraničí se zločinem proti lidskosti a děje se tak ve jménu a pod praporem pokroku.”

Na závěr se zmínil o něčem, co je pozorovatelné i u nás. Že totiž společnost, která si prošla totalitou, je extrémně citlivá na její nové počátky. Současně je také dosti imunní, proti novým ideologiím, slibujícím „zářné zítřky”. Vzpomněl přitom zkušenost svých lidí. Ruska. „Troufnul bych si však tvrdit, že naše země má výhodu. Dovolte mi vysvětlit, v čem tato výhoda spočívá. Souvisí to s naší historickou zkušeností. Možná jste si všimli, že jsem se o tom v průběhu svých poznámek několikrát zmiňoval. Bohužel jsme si museli vybavit mnoho smutných vzpomínek, ale naše společnost si alespoň vyvinula to, co nyní označují jako stádní imunitu vůči extremismu, který dláždí cestu k otřesům a socioekonomickým kataklyzmatům. Lidé si skutečně cení stability a schopnosti žít normální život a prosperovat a přitom věřit, že nezodpovědné choutky další skupiny revolucionářů nezkazí jejich plány a budoucnost.”

Ano, a teď musí následovat logická otázka – k čemu nám to je? Proč se o téhle řeči zmiňovat? Když to pro nás, tady doma, v Česku, nebude mít žádný význam, dopad a efekt? Odpověď může být trojí. Jednak není špatně připomenout něco, co Česká televize obešla štítivým obloukem a veškerý mainstream totálně vyignoroval. I kdyby jen proto, aby se zvýšila povědomost o věcech, u kterých si elita velice nepřeje, abyste o nich informováni byli.

Za druhé pak kvůli udržení vědomí, že stále existuje jeden kout naší, bílé civilizace, který zatím odolává. Refugium, kam ten pokrokářský zmar ještě nepronikl. A které se mu aktivně (a hlavně úspěšně) brání.

No a zatřetí kvůli posílení toho vnitřně hřejivého pocitu, že my přece „patříme na Západ”…

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc prosinec 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, RNDr. Richard Čapek CSc. 400,- Kč, Eva Edler 300,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Lenka Poncarová 300,- Kč, Martin Dindoš 500,- Kč, PharmDr. Lubomír Vylíčil 5000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jiří Sika 200,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Pavel Fila 50,- Kč, Pavel Sejrek 100,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Lukáš Vašíček 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Bc. Michal Hajdučko 300,- Kč, Martin Kubíček 2000,- Kč, Gabriela Kolomazníková 100,- Kč

Celkem za měsíc: 15 000,00 Kč
Vybráno 42.97%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 688 times, 5 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (39 votes, average: 4,74 out of 5)
Loading...
130 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)