4008921-ockovanui
31.5.2021
Kategorie: Politika

Z očkování proti covidu je politická fraška

Sdílejte článek:

JAN BARTOŇ

bartonPandemie covidu-19 sice ustupuje a pomáhá zcela jistě i očkování. Začíná se však prosazovat diskriminace neočkovaných, a to v měříkách dosud nevídaných.

Evropský covidpas je příkladem tvrdé diskriminace neočkovaných vůči očkovaným. Nyní se o očkovaných hovoří jako o „bezinfekčních“, když ještě nedávno naší epidemiologičtí odborníci ze skupiny MeSES vykládali s vážnou tváří o tom, že i očkovaní by měli dodržovat nošení roušek a když vláda rozhodla, že člověk tři týdny po prvním očkování nemusí podstupovat testy, byl z toho v této „poradní skupině“ další poprask.

V USA jdou na to skutečně vědecky a výsledek? Nemocnice v texaském Houstonu chce od června ze svých řad vyhodit každého, který odmítne očkování. Přes sto zaměstnanců podalo žalobu, ve kterém se odkazuje na Norimberský kodex, který zakazuje vědecké experimentování na lidech bez jejich souhlasu. Informovala o tom agentura Bloomberg…Z povinnosti jsou vyjmuti ti zaměstnanci, kteří mají dlouhodobé zdravotní problémy, těhotné ženy, nebo kterým jejich silné náboženské přesvědčení brání v tom nechat se naočkovat. „Metodistická nemocnice nutí své zaměstnance, aby se pro pokračování v zaměstnání stali ‘lidskými morčaty’,” stěžuje si právník Jared Woodfill, který žalující stranu zastupuje.

Že v USA se mění vše k vědeckému světovému názoru právě za Joea Bidena , je samozřejmě v pořádku. Biden se tím jednak chlubil – tím, že na rozdíl od Donalda Trumpa „věří vědě“ – během předvolební kampaně, k této politice se přihlásil i po nástupu do funkce amerického prezidenta.

V EU zatím nejsme tak daleko, aby nám za to, že se nechceme nechat očkovat, hrozila výpověď z práce. Nicméně, EU politikou covidpasu má k politice nadřazenosti očkovaných nad neočkovanými velmi slušně našlápnuto.

Sledoval jsem na ČT zprávy, v nichž reportéři ČT absolvovali cestu na Jadran. Český ministr zahraničí právě dokončil návštěvu Chorvatska, kde zajistil pro české turisty možnost cestovat k moři už tří týdny po prvním očkování “naprosto svobodně”. Co se tedy dělo na hranicích? V rámci Schengenu byly hraniční přechody neobsazené a nikoho doklady o „bezinfekčnosti“ nezajímaly. Kontrola přišla až na slovinsko-chorvatských hranicích, kdy se chorvatští pohraničníci zajímali o nějaký doklad, který je nutné před vjezdem do Chorvatska vyplnit. Tím údajně na hranicích mohou vznikat fronty. Připomeňme si, že Chorvatsko je v Schengenu a kontroly na vnitřních hranicích Schengenu mezi jednotlivými státy se staly „hitem“ právě během pandemie. V praxi, jakmile začnou proudit do Chorvatska tisíce až desetitisíce aut z dalších států EU denně, sotva bude čas na nějaké detailní studium potvrzení či covidpasů. Nicméně, propaganda vytvářející spojitost očkování a volného pohybu po EU, jede na plné obrátky.

A ještě jeden konkrétní případ. Z „důvěryhodného zdroje“ vím o tom, že se jistý cestující vydal ze Švýcarska na Slovensko vlakem z rodinných důvodů. Podmínkou ke vstupu na Slovensko byl negativní PCR test. Onen cestující vyrazil ze Švýcarska a projel hranice s Rakouskem, celé Rakousko a hranice se Slovenskem, aniž by se někdo o jeho platný PCR test zajímal. Z toho plyne poučení, že průvodčí vlaků mají na rozdíl od vlád rozum.

K požadavku na 100 % očkovanost svých zaměstnanců americké nemocnice lze dodat názor, dosud propagovaný médii, že již 50-70 % očkovaných osob ve společnosti znamená výraznou redukci infekce. Pokud je toto “vědecký názor“, pak se tímto vědeckým názorem americká nemocnice neřídí a platí tam něco jiného – diktát, chcete-li totalita, v tomto případě „vědecky potvrzená“. To jsem ale jako mladý člověk až do listopadu 1989 zažíval v socialismu v naší ČSSR. Vždyť existovala dokonce speciální disciplína, nesoucí název „vědecký komunismus“, podle níž je vývoj společnosti od prvobytně pospolné společnosti přes otrokářský řád, feudalismus a kapitalismus ke komunismu jasným a vědecky zdůvodněným vývojem světových dějin. Socialismus také dosáhl téměř stoprocentní proočkovanosti dětí proti řadě infekčních chorob. Zdá se, že v USA směřují k socialismu ve zrychleném tempu.

Ještě osobní zkušenost. Proti chřipce se již nechávám očkovat několik let poté, co jsem prošel chřipkou sice bez nutnosti hospitalizace, ale moc dobře mi nebylo. Od té doby, co jsem přistoupil na očkování proti chřipce, jsem chřipku nedostal. Vůbec jsem proto neváhal a nechal se očkovat, jakmile to situace pro mou věkovou skupinu 70+ umožnila a čeká mě ještě druhá dávka Astra Zenecy. Nechal jsem se očkovat proto, že očkování považuji pro sebe a můj věk za lepší než spoléhat na to, že to dobře dopadne. Nikdy jsem ale neuvažoval o tom, že se nechám očkovat proto, abych mohl zajet tam anebo tam po Evropě či ve světě. Nutit zvláště mladé lidi k očkování formou „cestovního nátlaku“, ale považuji za hloupou diktaturu. I mladí by k možnosti očkování měli dojít na základě ochrany svého zdraví před možným těžkým průběhem nemoci i v jejich mladém věku. Covidpas je totiž taková „výjezdní doložka“ z éry socialismu. Každý mohl dostat pas, ale bez výjezdní doložky se podíval maximálně do NDR na nákup bot. A i tam musel vyplňovat celní prohlášení, že koupil jen jedny boty a ne troje. A trnul, jestli soudruzi celníci z NDR neodhalí, že švindluje. Tehdy ale celní kontroly probíhaly „na tvrdo“ a byl kontrolován každý autobus a každé auto. To si v případě covidpasu nedokážu v podmínkách EU představit. Už i jen překračovat hranice se zastávkou u nějakého automatu, který si přečte kód covidpasu , je zdržení, které by se na vytížených přechodech projevilo dlouhými kolonami. Věřím tedy spíše tomu, že se tu hraje „hra na bezpečnost“ a s postupem času se covidpas rozplyne v mlhách bruselské byrokracie. Tam už toho “vymysleli”, že ano!

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc leden 2022: *****

RNDr. Richard Čapek CSc. 400,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Miroslav Příkopa 500,- Kč, MUDr. Richard Domín 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Pavel Fila 50,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jiřina Gyárfásová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Daniela Frumarová 500,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, Karel Kubela 100,- Kč, Jiří Stejskal 500,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Anonym 500,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Petra Rohlíčková 111,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč, Blahomír Skoupý 200,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Pavel Sejrek 200,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, ing. Antonín Zlínský 1000,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Radek Láznička 150,- Kč, Jiří Langr 1000,- Kč, Jaroslav Vlk 100,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Marie Tachezyová 200,- Kč, Anonym 333,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, V. Trulley 333,- Kč, Věra Holá 200,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Zdeňka Horníčková 200,- Kč

Celkem za měsíc: 18 549,00 Kč
Vybráno 52.99%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 832 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (23 votes, average: 2,91 out of 5)
Loading...
33 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)